Android – systém

V mém telefonu je firmwaru 4.4.2. Pominu-li různé neoficiální firmware, je to nejlepší operační systém jaký jsem v telefonu měl (pravda Apple iOS jsem měl možnost chvíli používat jen ve verzi 3). Veškerá rádia fungují včetně rychlého připojování Bluetooth zařízení. Spotřeba se snížila,  že už to snad víc nejde,  v pohodě zaznamenán velký den pobytu v přírodě na endomondu, což jsem dříve musel řešit náhradními baterkami.

Poslední aktualizace ovšem také přinesla dvě omezení, zvláště druhé je po investici do hw trochu smutným překvapením.
První padá na vrub vytvoří telefonu Samsung, který drobnou dodatečnou aktualizací znemožnil používání levnějších náhrad originálního flip pouzdra. Po pobouření uživatelů Samsung slíbil nápravu,  ale nemyslím si, že k ní někdy dojde.
Official Galaxy Note 3 Flip Cover Case: http://youtu.be/DOkgUcXqoDM

Druhý zádrhel způsobil sám Google zpřísněním bezpečnostních parametrů androidu.  Projevuje se to tak,  že k telefonu je sice možné mít připojenou sd kartu až 64 GB,  ale potřebovat se s ni nedá.  Výjimkou je možnost ukládat na ni fotky a videa natočená telefonem. Z vnějšku s nim však krom kopírování do PC nelze nic dělat,  organizovat fotky v adresářích apod. lze jen prostřednictvím telefonu, což není moc praktické.  Není tak téměř k ničemu např. skvělá aplikace Airdroid,  která při nižším fw umožňovala pohodlnou práci se soubory telefonu prostřednictvím PC a wifi. Velká přídavná sd karta tak postrádá smysl,  teda pokud nechci v telefonu nosit tuny filmů,  že si je snad někdy pustím. Ale to mohu přes netflix či voyo bez kradení a stahování. S tím souvisí i nemožnost přesunu nainstalovaných aplikací na externí kartu a tím uvolnění paměti zařízení. Přesun je možný, ale programy zůstávají stále na vnitřní paměti. Blbe je, že aktualizace fw je nabízena automaticky, ale na uvedené změny uživatel přijde až dodatečně.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s