Krátký, ale pěkný cyklovýlet – Mnichovo Hradiště, Bakov, Kněžmost

Screenshot 2014-09-16 21.28.01

Většina trasy je po asfaltových cestách, většinou po málo frekventovaných silnících s minimálními stoupáními což ovšem proti kopcům okolo Liberce znamená neustálé šlapání. Pokud je to v lese tak to nevadí, pokud na volné silnici proti větru, je to opruz.

Pod zámkem v Mnichově Hradišti ve směru na Klášter Hradiště se dá pohodlně zaparkovat. Kousek odtud před mostem vlevo je na břehu Jizery veřejná plocha s možností rozdělání ohně, s lavičkami a stoly (a chemickým WC :-), dá se zde i v pohodě zaparkovat. Těžko říci, jak to vypadá večer.

Po průjezdu několika obcemi je za Maníkovicemi nejhezčí část cesty, hlubokým lesem plným houbařů.

V Bakově u přejezdu je jedna z mála hospod po trase se zahrádkou, točí krom gambrinusího průmyslového desítku a dvanáctku Klášter. Desítka byla chutná 🙂 . Zjištěny politické názory vzorku domorodců, standardní čecháčkovství (oni ti američani zase provokují – cvičení na Ukrajině – že tím nikdo není ohrožován není důležité zato Rusáci si klidně mohou střílet z raketometů přes hranice do sousedního státu, to provokace není, no jasně nemáme pojem jaký tyhle neřízené rakety dělají bordel). U hospody možnost zahrát na klavír ,  tady je to v rámci předvolební kampaně.

Cesta na Kněžmost mírně nahoru a dolů, samé jabloně a spousta spadaných jablek, občas hrušek a výjimečně nějaká ta švestka. Kupodivu vosy vidět nebylo, i když nevím co to bylo co mne trefilo při jízdě z kopce do tváře, byla to pumelenice následovaná rojem mušek vinařek. Celková atmosféra jako ve vinopalně – myslím odér.

Kněžmost paralyzován pokládáním nového koberce, mám takové tušení, že to je v rámci čerpání peněz z Evropy, chybějí smysluplné projekty  a tak se opravují silnice, které ještě jdou. No možná se mýlím. Odtud kousek po frekventované cestě do Bosně, naštěstí někoho napadlo vedle silnice protáhnout cyklostezku. V Bosni jsem rafinovaně odbočil na Lhotice a vyhnul jsem se kopcům mezi Bosní a MH. Co to je tady všude za .. ? Jablka , jablka, jablka…

Z Veselé zase pěkná cesta okolo písečáku, bydlík by tam mohl stát 🙂 a pak jsem udělal chybku, podle méně podrobné mapy jsem se pustil k Jizeře, kde cesta nevedla. Tedy vedla, ale už ji přeložili jinam (původní červená, prý dálková :-))) Cesta pod skalami byla místy užší než půl metru a dokonce v jednom místě řetězy !!!

15257465512_abb5c72416_z

No a tady odtud je to již kousek k výše uvedenému chemickému WC atd.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s