Tohle už asi Rusko i pánové Huml a Hájek těžko vyvrátí.

https://www.bellingcat.com/news/uk-and-europe/2014/11/08/origin-of-the-separatists-buk-a-bellingcat-investigation/

Je tam i odkaz na německou verzi

https://www.bellingcat.com/news/uk-and-europe/2014/11/09/exploring-the-mh17-linked-buk-convoys-in-ukraine-and-russia-with-mapbox/

https://www.bellingcat.com/news/uk-and-europe/2014/11/07/geolocated-july-buk-convoy-videos-in-russia/

Tady jsou některé odkazy vztahující se k MH17

Radši sem přidám i povídačky našich pánů chytrých, tedy jestli je ještě najdu. Zatím pan Huml a jeho žvásty o spiknutí CIA atd.

Zdá se víc než jasné, že tvrdé sankce, které byly vyhlášeny s ohledem na sestřelení civilního letadla s téměř 300 mrtvými způsobila úmyslně UA armáda. Modus operandi – rukopis – CIA se nedá zapřít. Do Pentagonu také letadlo nenarazilo a propaganda to stále tvrdí. Pád dvojčat a zejména třetí budovy jsou otázky, které kladou dodnes pozůstalí po obětech, nikdo jim neodpovídá. USA mají na UA své poradce. Z toho mi vyplývá, že někdo v pozadí chce válku za každou cenu, jako potřebovali válku proti terorismu, která již je vyčerpaná. Proto muselo spadnout letadlo, aby byl důvod.
Ten někdo nás na ni připravuje propagandou a formulováním všeho zla do RF, kterou staví do role agresora. Nepochybuji o tom, že východ Ukrajiny podporu svých bratrů, chápejte rodin z ještě většího východu, dostává. Ty západní Ukrajince zase podporujeme my. Ukrajinský vtip, že dvě mocnosti vedou mezi sebou válku do posledního Ukrajince není moc vtipný. Neptáme se proč nebyly zveřejněny záznamy řídícího letového provozu při jeho komunikaci s piloty, neslyšeli jsme zvuk z černých skříněk. Malajsie již prohlásila, že letadlo jim sestřelila ukrajinská stíhačka a mám informaci, že to potvrdila i laboratoř, která zkoumala fragmenty trosek. Průběžné výsledky jsou však dohodou 4 států (mimochodem jeden z nich je hlavní podezřelý) utajeny. A přitom jde o závažný případ, který je důvodem sankcí a další eskalace konfliktu.
Poslat armádu na vlastní občany, používat dělostřelectvo, tanky a raketomety, balistické střely a to vše bez vyhlášení válečného stavu (proti vlastnímu lidu to ani nejde) je na mezinárodní soud. Je to válečný zločin. Na UA vládnou fašisté. Pusťte si kterékoliv video s Ljaškem, poslancem, který vládne tvrdou rukou a právo ho příliš nezajímá. Kdyby autonomní republika Krym neuzavřela hranice a nehlasovala o samostatnosti, dělo se tam dnes totéž co v Oděse a dnes na východě. Ještě, že ty vypatlané hlavy nemají z dob minulých atomové zbraně. Jak řekla Tymošenková, hodíme na Rusáky atomovku, jen mi zatrnulo.
Sankce jsou humorné. Bude vyžadována platba za ropu a plyn v rublech, krytých zlatem. Kde je máme vzít? Tady je seznam co si od vás za ty ruble chceme koupit. A bude vymalováno. To se dá do budoucna čekat. A v tom je zřejmě jádro problému a důvod války. Smlouva řady států v čele s RF a Čínou, které už nechtějí obchodovat v dolarech bude velké vychýlení rovnováhy. A pak si položte otázku. Známe zásoby ropy? Myslím opravdu relevantní a nevymyšlené? A kde jsou ta zbytková naleziště?
Je mi smutno. Prožil jsem celý život v míru a jsem za to vděčen. Chtěl bych, aby stejný klidný život mohly prožít i mé děti.Dnes je však podobná situace jak před první válkou. Nikdo ji nechtěl a stejně vypukla.

Petr Hájek a jeho závěry o MH17. Nebo tady

Petr Hájek: Podezřelý vyšetřuje sám sebe

11. 9. 2014 16:09

Petr Hájek komentuje závěry vyšetřovací komise a zjišťuje, že její zpráva vypovídá mnohem více, než autoři zamýšleli a tuší

Petr Hájek: Podezřelý vyšetřuje sám sebe
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý vicekancléř prezidenta republiky Petr Hájek
Boeing, let MH17, byl sestřelen. Tento šokující závěr je zdánlivě jediným výsledkem mnohatýdenního zkoumání „nezávislých“ expertů. K dispozici přitom měli vše potřebné: Fotodokumentaci z místa neštěstí, černé skříňky se záznamem veškeré komunikace pilotů s kyjevským řídícím střediskem, které jejich let nad Ukrajinou monitorovalo a tak dále. Závěr se proto zdá napohled přímo výsměchem. Ale není tomu tak. Ve skutečnosti zpráva vyšetřovatelů řekla více, než možná oni sami tuší.

Podezřelý vyšetřuje sám sebe

Připomeňme kuriózní či spíše velmi příznačný fakt: Vyšetřovatelé jsou ze čtyř zemí: Nizozemska, Belgie, Malajsie – a Ukrajiny. To by v případě „běžné“ letecké havárie nebylo nic tak divného. Jde o země, jichž se incident nejvíce týkal. Jenže sestřelení letu MH17 se týkalo především Ruska – na nějž měla být od první chvíle svalena odpovědnost – a Spojených států, potažmo EU, kteří na Ruskou federaci tuto odpovědnost od prvních minut svalovaly.

Ale budiž. Zajímavé to začíná být 8. srpna. Tehdy čtveřice zemí pověřených vyšetřováním už měla dostatek informací, aby alespoň tušily, co první důkazy přinášejí. A právě tehdy mezi sebou uzavřely podivnou dohodu: Každý z účastníků má právo veta. Tedy pokud pouze jeden z nich nebude chtít nějaké závěry odsouhlasit, nebudou světové veřejnosti k dispozici.

Vzhledem k tomu, že Ukrajina, respektive kyjevská nelegitimní moc, je jedním z hlavních podezřelých, nastala vskutku pozoruhodná situace: Podezřelý z vraždy je nejen členem vyšetřovacího týmu, ale pokud by důkazy ukazovaly k němu, má právo zabránit jejich zveřejnění. A tohoto pokusu o zahlazení stop jsme zřejmě právě svědky ve zprávě vyšetřovací komise.

Krása nechtěného

Přesto jsme se uveřejněním zprávy posunuli o notný kus dopředu. Důležitý je totiž i konstatování, že více nám „experti“ už v následujícím roce neřeknou. Na tuto dobu odhadují, že bude trvat posouzení všech důkazů. Absurdní? Nikoli. Velmi výmluvné.

Nezapomínejme, že sestřelený Boeing, let MH17 otevřel propagandistické peklo, které rozpoutalo válku: Zatím jen tu „studenou číslo dvě“. Měl – a v důsledcích pořád ještě má – potenci přeměnit ji na válku horkou, jakkoli se do ní zvláště evropským zemím naštěstí příliš nechce. Jenže Spojeným státům ano. Hroutící se dolar a rodící se jiné alternativy k „rezervní světové měně“ jsou dostatečným důvodem k tomu, aby Amerika konflikt, který by skoro jistě měl „jadernou fázi“, nakonec vyvolala.

Je prostě stále pravděpodobnější, že boeing sestřelila ukrajinská stíhačka. A že vyšetřovatelé o tom vědí, ale jsou povinni mlčet. Mlčeli by jistě i bez podepsané dohody s kyjevskou vládou. Není možné najednou udělat čelem vzad, když do „důsledků operace“ bylo již tolik nainvestováno.

Krásou nechtěného nám proto zpráva říká, že o skutečném viníkovi této tragédie – záminky, se OD OFICIÁLNÍCH VYŠTŘOVATELŮ už NIC nedozvíme. Přitom není pochyb: Pokud by bylo jasné, že letadlo sestřelila domobrana Donbasu „inspirovaná“ Ruskou federací, už by výsledky komise zveřejnila dávno. Nejpozději před summitem NATO ve Walesu. Už to, že s nimi přišla až několik dní po něm, jasně ukazuje, že takovými závěry nedisponuje. Pokud to však nebyli „separatisté“, zbývá jediný zbývající podezřelý: kyjevská pučistická moc „inspirovaná“ Američany.

Důkazy

Od počátku  tomu nasvědčuje řada nepřímých i přímých indicií. Rusko zveřejnilo své satelitní snímky, které ukazují, že před sestřelením civilního letadla v místě operovala kyjevská stíhačka. Kyjev k tomu mlčí. Američané to nepotvrdili ani nevyvrátili – prostě proto, že z „nepochopitelných důvodů“ své satelitní záběry dodnes nikomu neukázali. Není přitom pochyb, že místa bojů nepřetržitě sledují také jejich špionážní družice.

A tak vlastně není ani překvapením, že ke zprávě vyšetřovatelů byly připojeny snímky, které podle expertů víceméně potvrzují, že na boeing zaútočilo letadlo. Že všeobecně přijímaná teorie o jeho sestřelení pomocí raketového systému BUK, je velmi nepravděpodobná. V místě, zopakujme, operoval kyjevský bojový letoun.

Ne BUK, ale střelba z letadla

Uznávaný odborník Jan Schneider v dnešním článku na serveru Česká pozice (který patří do Babišovy stáje a rozhodně jej tedy nelze podezřívat ze sympatií k „povstalcům)  si vzal „k ruce“ experta na zbraňové systémy Ladislava Lehkého. Ocitujme z článku pár závěrů reagujících na zprávu vyšetřovatelů, která, jak říká Jan Schneider, je spíš zajímavá tím, co neříká, než naopak:

„Hlavice BUKu by vyvolala daleko větší poškození a střepiny by vytvořily rozšiřující se „obálku“ přibližně válcovitého tvaru. Zasažena by tedy měla být velká plocha letounu. Co je dále podstatné, střepiny by neměly pravidelný kruhový tvar, takže průraz plechu by neměl kruhový průřez, případně průřez tvaru elipsy, jak je tomu na jednom ze snímků. (…)

Popis a mechanismus vzniku poškození je v článcích doprovázejících fotografie dost hodnověrný. Poškozená kabina sestřeleného boeingu byla prostřílena. Podle Ladislava Lehkého to vyplývá z velikosti otvorů a jejich relativně pravidelných rozestupů. To odpovídá krátké dávce s tím, že oba aktéři se pohybují – na jednom snímku je vidět, že se jedná o otvory vzniklé pod určitým úhlem dopadu projektilu.

(…)

Podle fotografie zasažené části letounu u kabiny posádky lze soudit, že byla-li zasažena raketou, pak šlo o menší ráži. Například o raketu R-60 zmiňovanou v tisku, nesoucí pouze několikakilogramovou nálož trhaviny (na rozdíl od hlavice BUKu nesoucí 70 kg trhavin). Takové malorážné rakety jsou ale výzbrojí letadel.

Nejspíš jiné letadlo…

Může tedy být spor o to, zda se skutečně jednalo o kanón nebo hlavici rakety vystřelené z vojenského letadla. Z předložených snímků se Ladislav Lehký domnívá, že průstřely pilotní kabiny způsobil zřejmě letecký kanón, pravděpodobně ráže 30 mm, která je standardní u ruských, a tedy i ukrajinských letadel. Signifikantní je podle něj pravidelná vzdálenost průrazů, což by odpovídalo krátké dávce střel z kanónu. Na jedné z fotografií je dobře patrné, že některé střely prošly hladce a některé byly zbrzděny patrně nějakým rámem, který tvoří součást konstrukce.“

Přijde kouzelník?

Je prostě stále pravděpodobnější, že boeing sestřelila ukrajinská stíhačka. A že vyšetřovatelé o tom vědí, ale jsou povinni mlčet. Mlčeli by jistě i bez podepsané dohody s kyjevskou vládou. Není možné najednou udělat čelem vzad, když do „důsledků operace“ bylo již tolik nainvestováno. Ostatně je pravděpodobné, že právě s touto variantou pracovaly americké tajné služby od první chvíle: Propaganda určí „viníka“ – Rusko a „separatisty“ – a skutečné výsledky vyšetřování se poté ututlají. Ale hlavně nebudou už nikoho zajímat, protože vývoj konfliktu, který sestřelení letadla tak děsivě eskalovalo, je svou dynamikou překoná.

Je řada otázek, které budou v následujících dnech a týdnech vzneseny. Možná přijdou i některé odpovědi. Nezapomínejme, že příměří na Ukrajině je zatím dodržováno a západoukrajinský prezident Porošenko je v opakovaném telefonickém kontaktu s prezidentem Putinem. Přistoupí snad Rusko na „výměnu“ utajení pravdy o tom, kdo skutečně let MH 17 zlikvidoval, za mírové uspořádání v Doněcku? I to je jedna z možných variant.

Chtějí však opravdu mlčet a držet basu s Amerikou všichni?  V této souvislosti je zajímavá dnešní informace – jen den po zveřejnění oficiální zprávy:

Ministr obrany Malajsie Hišamuddín Hussejn přicestoval do Moskvy v rámci vyšetřování katastrofy Boeingu na Ukrajině. Bylo to oznámeno v jeho Twitteru.

Naplánoval si několik setkání.

Předtím prohlásil šéf malajsijského obranného rezortu, že je připraven poslat na místo pádu letadla skupinu z 20 vyšetřovatelů, která má pracovat spolu s odborníky z Austrálie, Nizozemska a OBSE.

Otázky i odpovědi?

Proč malajská strana tuto „operaci na vlastní pěst“ podniká? Chce snad ruským partnerům sdělit něco, co v oficiální zprávě nebylo? A proč se chce zapojit do vyšetřování na místě? Nedůvěřuje jeho dosavadním závěrům?

Je řada otázek, které budou v následujících dnech a týdnech vzneseny. Možná přijdou i některé odpovědi. Nezapomínejme, že příměří na Ukrajině je zatím dodržováno a západoukrajinský prezident Porošenko je v opakovaném telefonickém kontaktu s prezidentem Putinem. Přistoupí snad Rusko na „výměnu“ utajení pravdy o tom, kdo skutečně let MH 17 zlikvidoval, za mírové uspořádání v Doněcku? I to je jedna z možných variant.

Média však zatím  jedou stále stejnou písničku. Včera jsem se zúčastnil zpěvu  jedné takové sloky v Událostech a komentářích na ČT 24. Vypovídá snad docela ilustrativně o všem.

Budeme samozřejmě nadále sledovat všechny zdroje, které nám pravdu o této krizi, která se tolik podobá „sarajevskému atentátu“, zámince k První světové válce, alespoň přiblíží. Přesto, že je pravděpodobné, že celou pravdu se už nikdy nedozvíme.

Publikováno se souhlasem vydavatele.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s