Navigace (SYGIC, Nokia Here, Waze, Google maps atd.)

Update 11.8.2015

Letos Google rozšířil počet zemí, ve kterých v jeho navigaci v Google Maps funguje navigace v pruzích . V Google Maps také funguje zobrazení hustoty provozu a jsou sem zároveň dodávány informace o problémech v dopravě získávané z komunitní navigace Waze.

 • Austria
 • Belgium
 • Bulgaria
 • Czech Republic
 • Denmark
 • Finland
 • Greece
 • Hungary
 • Liechtenstein
 • Luxembourg
 • Netherlands
 • Norway
 • Portugal
 • Sweden
 • Switzerland

Google-Maps-Lane-Guidance-Europe

 

Update 2.12.2014

Blíží se pomalu a jistě doba, kdy nebudou problémy s datovým spojením při přejezdu hranic (drahý roaming). Potom zcela jistě budou převažovat výhody map s aktualizovaným stavem provozu a dalších aktuálních informací z internetu. I dnes je možné získávat informace o provozu třeba i u offline Sygicu, ovšem za příplatek. Google maps, Nokia Here i Waze tyhle informace dávají bezplatně, u Waze je to navíc díky aktivním uživatelům. Třeba se používání Waze i u nás rozšíří, bylo by to dobré zejména na cestách, nikdo nemáme radost když padneme do zácpy apod.

Dole u Waze jsem přidal odkaz na čerstvý článek v týdeníku Dotyk. Poté, co aplikaci koupil Google jsou informace z Waze dostupné i v Google maps navigaci.

 

Update 9.11.2014

Další bezplatná offline výborná navigace Nokia Here je dostupná v Galaxy Apps !

 

Sygic dostala zásadní update, se kterým se teprve učím žít, takže zatím jen kusé poznatky.

+ jednodušší ovládání, blackbox(možnost průběžného záznamu dění před vozem)
– v nové verzi zmizel deník, funguje jen u Apple, obávám se že ho již nedoplní. Po nainstalování do Note 3 (pravděpodobně i u dalších Samsungů se zpřísněným bezpečnostním režimem) chce aplikace stahovat mapy do paměti telefonu. Přesun na SD kartu je možný, po stažení lze mapy jednoduše na SD kartu překopírovat, navigace si je najde.

Ještě jedna neblahá událost se mi stala zřejmě mojí vinou. Jakousi mně neznámou změnou nastavení jsem docílil toho, že při dvouhodinové cestě s navigací se mi zadařilo vyčerpat celý měsíční příděl dat 1,5 GB. Na jeden zátah. Štěstí v neštěstí je to, že Vodafon v rámci radosti z přikrývání republiky signálem LTE odměnil klienty s datovým balíčkem bezplatným navýšením dat. Má to platit až někde do půlky ledna. Pochybuji, že se mi to podaří zopakovat, přeinstaloval jsem kvůli tomu celý foun 🙂 s následnou částečnou ztrátou dat 😦

Samsung zároveň přes Samsung Apps umožnil zdarma používat navigaci Nokia Here. Funguje on i offline, budu teprve testovat ale je to bezkonkurenční nabídka pro majitele telefonu Galaxy.
Xxx
Delší dobu používám androidí telefony Samsung s koupenou navigací Sygic. S výjimkou S1, která byla na navigování slabá jsou všechny novější modely Galaxy s navigací perfektně funkční. Třešničkou na dortu je ovšem Note 3, v současnosti (květen 2014) asi stále nejvýkonnější android. Původní německý firmware jsem musel sice kvůli chybám rádia nahradit polským, který je zřejmě vychytanější, ale od té doby navigace šlape jako hodinky a kufrování, která jsem na cestě zatím udělal byla vždy způsobena mojí chybou, kdy jsem nestačil sledovat provoz i navigaci. Zde se však výhoda navigace proti papíru projeví okamžitě a velkolepě. Navigace okamžitě reaguje a navrhuje další variantu. Stejné služby samozřejmě udělají i Google maps nebo Waze, dokonce možná i se zohledněním hustoty provozu (u Sygic nutno dokoupit, ale nevěřil bych tomu moc) i jiné mapy, většinou ale za cenu spotřeby dat, která je potřeba při roamingu kontrolovat. Od startu cesty tj. Od 28.5. už mám spotřebovanou třetinu z celkových 1,5 GB. Částečně je na vině odesílání fotografií, které z Notes 3 odchází v plné velikosti, velkým problémem však je synchronizace účtů (google, samsung, Whatsapp apod.). Standardní uživatel pravděpodobně ani neví, že má u účtů nastavenou automatickou synchronizaci (bodejť ne, bez ní by to byl opruz), a už vůbec si nevzpomene při cestování mimo republiku, že účty se v okamžiku povolených dat v roamingu budou na pozadí pokoušet neustále synchronizovat a tak spousta dat zmizí zbla .☺

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s