Paříž – krok za krokem vlakem z Paříže do paláce ve Versailles

Z Paříže do Versailles vlakem

Toto je průvodce krok za krokem, vysvětlující jak se dostat do Versailles z Paříže vlakem a RER. Níže najdete naše rady jak rychle a bezpečně dojet k zámku ve Versailles z vašeho hotelu v Paříži.

versailles-garden-630x210

Víte jak funguje veřejná doprava v Paříži a jaké jsou druhy veřejné dopravy mezi Paříží a Versailles?

Existuje 14 linek Metra a 5 RER tramvajových linek. Linky metra jsou na mapách označeny čísly a barvami. Linky RER jsou rozlišeny písmeny. Níže jsou linky Metra a RER.

listing_metro_paris

Linky Metro obsluhují Paříž a RER je železniční systém který obsluhuje Paříž a její předměstí. Palác Versailles je v předměstí, asi 18 km od centra Paříže, abyste se tam dostali musíte jet RER C. RER C vás dovete přímo k paláci ve Versaillse: na dopravní mapě je to žlutá linka, která spojuje Východ se Západem Paříže a vede podél Seiny.

Image

RER linka C – Paříž Versailles vlakem

Jak je daleko Versailles od Paříže? Záleží, kde je váš hotel, zdolat cestu z Paříže do Versailles vám bude trvat mezi 20 – 90 minutami.

Paříž Versailles vlakem / RER, krok 1:

Zjistěte stanici metra nejbližší vašemu hotelu na google mapách.

Zadejte adresu vašeho hotelu do google Map a zkontrolujte, kde je vaše nejbližší zastávka metra. Potřebujete najít nejbližší značku  u vašeho hotelu v Paříži. Našli jste? Skvělé! Vraťte se na google mapy, přesuňte kurzor vaší myši na značku metra a objeví se jméno nejbližší stanice. Poznamenejte si tohle jméno.

Pokud je jméno vaší nejbližší stanice jedním z těch, které jsou i na mapě linky RER C (na mapě nahoře), pak máte štěstí: nepotřebujete jet Metrem. V tomhle případě přeskočte rovnou na krok č. 4.

Paříž – Versailles vlakem / RER, krok 2:

Najděte linku metra, kterou se dostanete na nejbližší RER C stanici

potřebujete najít , která linka metra vás dostane z vaší zastávky do nejbližší RER C stanice. Někdy vás linka nejbližšího metra dostane přímo na RER C vlak, jindy budete muset přestoupit, abyste se na linku RER C dostali.

Kounětet na tuto  Metro RER Mapu  a najděte stanici metra, kterou jste našli na Google maps , potom najděte RER C: je to žlutá linka podél Sény. Nyní zjistěte, kterou linku metra potřebujete k dosažení nejbližší RER C stanice. Pamatujte : Linky metra jsou rozlišeny čísly. Na stanici je směr jízdy označen číslem i směrem, kam vlak jede. Máte 2 koncové stanice na každé lince: po jedné na každém konci linky (to je asi opravdu pro americké penzisty, kteří poprvé vyjedou do ciziny :-)) Koncová stanice ukazuje směr, kterým jet, abyste se dostali do stanice do které potřebujete.

Z Paříže do Versailles vlakem / RER, krok 3:

Když jste se se štěstím dostali na stanici RER C, nasedněte do vlaku, který jede do Versailles Chateau/Rive Gauche.

RER C, který jede na jih podél Seiny se dělí na 3 části (nahoře na obrázku RER Line C): jedna do Východní Paříže (stanice :RER C Champ de mars, Pont de l’Alma, Unvalides, Musée d’Orsay, St-Michel, Paris Austerlitz, Bibliotheque Francois Mitterand), jedna jede do Západní Paříže (stanice: RER Porte de clichy, Pereire Levallois, Neuilly Porte Maillot, Avenue Foch, RER C Avenue Henri Martin, Boulainvilliers) a jedna do Versailles Chateau/Rive Gauche ( RER C Javel, Pont du Garigliano, Issy…) musíte vybrat poslední, abyste dojeli do Palace of Versailles.

Máte různé možnosti, v závislosti od toho, odkud budete nastupovat:

A: pokud nastoupíte na RER C v Javel nebo v Pont du Garigliano nebo ve Východní Paříži (stanice: RER C Champ de mars, RER C Pont de l’Alma, RER C Invalides, RER C Musee d’Orsay, RER C St-Michel, RER C Paris Austerlitz, RER C Bibliotheque Francois Mitterand),pak:

Nastupte na RER C směr Versailles rive gauche a vystupte ve Versailles Rive gauche Chateau de Versailles.

B: pokud nastoupíte v severozápadní části Paříže – RER C Porte de clichy, RER C Pereire Levallois, RER C Neuilly Porte Maillot, RER C Avenue Foch, RER C Avenue Henri Martin, RER C Boulainvilliers) : v tomto případě musíte přestoupit:

Dejte pozor : RER C linka se rozvětvuje, takže nezapomeňte přestoupit ve stanici Champs de Mars/Tour Eiffel na linku Versailles Rive Gauche.

Z vaší RER C zastávky nastupte na vlak ve směru Pont de Rungis – Aeroport d’ORly a přestupte ve stanici Champs de Mars Tour Eiffel. Nastupte na RER C vlak do Versailles Rive Gauche / Chateau de Versailles a vystupte na poslední zastávce.

Z Paříže do Versailles vlakem / RER, krok 4:

Když přijedete do zastávky Versailles, je palác Versailles vzdálen jen kousek pěší cesty.

gare-versailles

Versailles train station

Paláce ve Versailles je jen 5 min. chůze od nádraží. Najděte východ a jděte podle ukazatelů k Chateau de Versailles. Můžete si prohlédnout tenhle Google map initerář ze stanice Versailles Rive Gauche do Chateau Versailles, abyste se ujistili, jak krátká je cesta ze stanice do Paláce.

Nyní jste přišli do Paláce ve Versailles, můžete se potěšit nádhernými zahradami ve Versailles. Abyste se připravili na prohlídku, dvakrát klikněte na mapu paláce ve Versailles .

I když si nevyberete některou z prohlídek s průvodcem, doporučujeme vám podívat se na naši Versailles Gardens Tour. Lépe pak porozumíte zahradám.

Porte Maillot to Versailles by RER train

Some flights to Paris land at Beauvais airport, they are mainly low cost flights. Beauvais airport is about one hour and fifteen minutes away from the centre of Paris. Travellers arriving at this airport can use a bus shuttle service that will take them directly to Porte Maillot on the west side of Paris. The bus fare is 16 euros per person and free for children under 3. Buses leave Beauvais airport about 20 to 25 minutes after the arrival of your flight. To travel from Porte Maillot to Versailles you will need to catch the RER C train southbound, change at Champs de Mars/Tour Eiffel and change platform and catch a RER train west bound to Versailles Rive Gauche. See train map above for more details.

Enjoy your visit.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s