Android – jak zpomalit vybíjení – aktualizováno

28.7.2014

1.zapnout úsporný režim  – je to kupodivu v nabídce Místo – Režim – Úsporný režim. Android má ještě další nastavení Úsporného režimu – ve 4.4.2 mám v nabídce po stažení horní lišty ikonu tří šipek zatočených do trojúhelníku. Když ji podržím dostanu se přímo do nabídky Úsporný režim, kde je možné nastavit šetření pomocí zatržítek. Dostanu se do nabídky i přes záložku nastavení Obecné.

2.vypnout automatiku jasu displeje- při přechodu ze tmy do slunce je na to třeba pamatovat. Displej vůbec spotřebovává nejvíc, mám nastaveno vypínání displeje na 30 sec. Dobré je to u Samsungů s odklápěcím pouzdrem. Tam je možno nastavit dlouhou dobu svitu, takže při čtení telefon neotravuje zhasínáním. Po přiklopení krytu se displej zhasne bez ohledu na tohle nastavení. Navíc teď u Lollipop 5.1. je přes okénko displeje i přes samotný zamknutý displej možno zapnout přímo fotoaparát a rovnou fotit.

3 . vypnout hlášení a historii polohy.  Tohle se bude špatně hledat podle verze Androidu.  Já to mám na záložce Připojení – Místo – Služby pro zjišťování polohy Google – Hlášení polohy.  Tam mam dvě položky,  Hlášení polohy a Historie polohy, obě vypnuté. Je pravda, že se potom nemohu zpětně Googlu zeptat kudy jsem se toulal, ale když chci používám na záznam jiné app, třeba Endomondo. Tohle asi fakt pomohlo, na spotřebu si poslední měsíce nemohu stěžovat i když hodně dělá telefon.

4.Vypnout Chytré karty-Google Now.  Mám je zapnuté,  ale vlastně jen opruzují, i když někomu může být užitečná aktuální vzdálenost od domova 🙂

5.Hodně žere skenování dostupnosti wifi. Snažím se wifi vypínat když vylezu z baráku, ale i když je wifi vypnutá tlačítkem v horní liště,  přesto telefon bude stále wifi hledat, pokud tahle služba nebude vypnutá. Tenhle bod je sporný,  protože asi zkomplikuje spouštění wifi. Nicméně experimentovat možno pod nastavením wifi – upřesnit (mám tuhle nabídku pod tlačítkem Menu)

6. Pokud se majitel telefonu s přístrojem pohybuje, nebo dokonce jede vozem, je to podobné jako u fm přijímačů stanic, které nejsou celoplošné nebo přijímač neumí AF, je ho nutno stále přelaďovat a hledat novou stanici. Stejně to dělá mobil, stále se hlásí do nejbližších buněk mobilního operátora. Při navazování spojení musí vysílač telefonu zvýšit výkon a s tím stoupá i spotřeba, zvláště, jestli je v místě mizerné pokrytí. No přinejmenším takhle to nějak je a dá se to snadno experimentálně ověřit. Jednoduše- při cestování se mobil rychleji vybíjí. Pokud tedy není třeba, je lepší mobilní sítě přepnout na nejpomalejší GSM. Ale i když je telefon na místě, stále může zbytečně pracovat při nastavení mobilních sítí na automatické připojení. pokud třeba u mého telefonu zapnu i volbu LTE, která se vyskytuje jen v kombinaci automatického připojení LTE/WCDMA/GSM, může se stát, že bude telefon komunikovat na WCDMA, ale přitom se bude snažit i najít LTE. Pak je lepší zvolit WCDMA nebo GSM. Tedy pokud je telefon na jednom místě 🙂

7. Ve firmware 4.4. se dá, alespoň na Note 3 nastavit svícení displeje po dobu, kdy se majitel telefonu na displej kouká. Jakmile telefon obličej nevidí, po nastavené době displej pohasne a pak zhasne úplně. K aktivaci/ deaktivaci funkce je nejlépe použít gesto – oběma prsty táhnout shora dolu. Nastavení je v kroužku.

wpid-tempfileforshare.jpg

Největší žrouti se dají najít v Nastaveni – baterie, ale obvykle vede displej (obvykle mám nastaveno svícení 15 nebo 30sec), následován wifi.  Z mých zkušeností spotřebu zvyšují i synchronizace účtů, do toho bych se vrtal velmi opatrně 🙂

Tohle téma mi připomněl článek na cnet,  ale již ho nemohu najít.

 

25.4.2015

Můj Note 3 již před časem obdržel firmware 5.1 ( tady se Googlu stala nepříjemná věc, 5.0 se u některý tabletů Nexus 7 nepovedl a po instalaci a restartu tablety, kterých se to týká odešly do věčných lovišť) .

Nevím zda jsem to někde uvedl, ale vřele doporučuji aktualizovat na novější firmware, skutečně to má dopad i na spotřebu, i když to není tak dramatické jak by si uživatelé smartfounů přáli. Tady není prostě jiná cesta než mít vyřešené možnosti dobíjení – univerzálními mikrousb nabíječkami se to trochu zjednodušilo, většina telefonistů má tyhle nabíječky (ifounisti prominou).

Tady je aktuální obrázek, večer jsem měl telefon nabitý na 100% , telefon ležel celou noc v klidu na stole, připojený k wifi a přihlášený do telefonní sítě. Obrazovky jsou dostupné přes Nastavení – Baterie. Ten sešup na konci modrého pole je moje procházka s psíkem 🙂

wpid-tempfileforshare_2015-04-26-08-46-24.jpgwpid-tempfileforshare_2015-04-26-08-47-13.jpg

wpid-tempfileforshare_2015-04-26-08-47-48.jpg

U nových lepších telefonů, které umí NFC je ještě jedna možnost, jak zjednodušit nepříjemné přepínání nastavení. Je možné naprogramovat si tzv. NFC tag – což je terčík, do kterého můžete uložit potřebné povely a nalepit si ho na rám vchodových dveří, noční stolek, palubku v autě apod. Po přiložení telefonu se zapnutým NFC se automaticky upraví nastavení telefonu případně rovnou zapne potřebná aplikace. Přiznám se, že jsem udělal základní pokusy pro zapínání v autě, ale nefungovalo to tehdy tak jak bych si představoval. Nicméně to bylo ještě se starým firmwarem, asi je čas to vyzkoušet znovu.

 

wpid-20150426_090102.jpg

 

Pokud ani tahle varianta není možná a denní dobíjení telefonu nevyhovuje, existují asi jen dvě další řešení.

Pořídit si powerpack, nebo chytřejší powerpack a dobíjet jeho, nebo si koupit telefon, který má powerpack tedy velikou baterii v sobě. Sám používám zatím Xiaomi 10000 mAh, dokáže Note3 (baterie má 3200 mAh) nabít skoro 3x, na malé telefony je to ale zbytečně velký kousek.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s