Výročí konce 2. světové války

Blíží se termín vojenské přehlídky v Moskvě a emoce v Rusku stoupají. K tomu se vztahující kousek pořadu ruské komentátorky Echa Moskvy a Nové Gazety Julie Latyniny jsem musel přeložit, je to zajímavé i pro mne jako občana země, kam sovětští vojáci přinesli svobodu a pak nám tu Sovětský svaz s pomocí páté kolony zařídil na několik desítek let „svobodu“ do které jsem se narodil a kde jsem za drátěnou ohradou velkou část života prožil (to břicho jsem si pořídil až v kapitalismu:-))

P1150741

Julia Latynina

Dobrý večer. Julia Latynina, „Přístupový kód“ jako vždy v sobotu v tuto dobu. Stále méně a méně lidí k nám přijede 8.5. Odmítl přijet Veliký vůdce a učitel Kim Čong-Un – nemá čas, popravuje muzikanty národního souboru „Unhasu“. Musíme pochopit, jaká je to osobní tragedie, protože to je prakticky osobní harém: z tohoto souboru je jeho současná manželka, z tohoto souboru byla i jeho minulá dívka, kterou zastřelili loni spolu s hromadou dalších členů souboru. Celkem loni Kim Čen In nechal zastřelit 41 lidí, a musíte pochopit, že tenhle člověk, no pro něj je úplná hrůza odjet z vlastní země, protože se bojí, že jestli ujede, bude svržen. Za celé ty 3 roky co je vůdcem, nikam nejel. Všimněte si přitom, že ani nevíme jak se bude cestovat, protože jeho otec například tak jak to přísluší velikému vůdci a chrabrému člověku se bál cestovat letadlem jezdil vlakem v doprovodu výšeuvedeného souboru. Proto… No a představte si, že vlak jede do Moskvy nějakých 5 dní tam a dalších 5 dní zpět. No a jak může vůdce a učitel opustit zemi na celých 10 dnů? Je jasné, že hned nějaká pátá kolona, USA, prokletá Čína a ještě kdovíkdo další ho svrhnou.

Celkem je to docela bída. Protože čím blíže je vítězství, tím jsou jasnější dvě tendence. Z jedné strany je výroba georgijevských stuh, která již z ruin pozvedla ruský textilní průmysl. Kilometry těchhle stuh světí kněží, s nimi musí nyní chodit i do školy. Pod oranžovo-černými prapory národně-osvobozeneckého hnutí pořádají akci u budovy holdingu RBK (RossBusinessConsulting) se slovy „Za odstranění páté kolony“.

Ulicemi našich měst se kreativně rozjíždějí autobusy s doslovnými nápisy „Baraku Obamovi je jízda v tomto autobuse zakázána „ a doslova  „Strčte si své sankce do Evropu až po samé USA“ – V Urjupinsku jezdí takové autobusy.

0_b063d_a4a486ff_-1-M bus1 bus2 bus3 obr

A z druhé strany se strašně urážíme za to, že k nám nepřijeli slavit Vítězství. Takže, k nám by měl přijet Barak Obama, aby se domáhal vstupu do tohohle Urjupinského autobusu a my bychom jeho , černou opici, ozdobili naším antifašistickým černo – oranžovým praporem. A on, neřád se na to vykašlal a nepřijel, protože nás nemá rád.

No tak, to ilustruje ten problém, který tu je, protože my slavíme Vítězství ve Velké Vlastenecké válce a celý svět slaví vítězství ve Druhé světové. A to jsou dvě různé války. Protože Druhá světová začala 1.9.1939, týden po podpisu paktu Molotov-Ribbentrop, ve kterém Stalin a Hitler uzavřeli spojenectví a rozdělili si Evropu.

V téhle válce Stalin i Hitler nejdříve bojovali spolu, Polsko zabrali spolu. Hitler obsadil Belgii a Francii, Stalin obsadil Litvu , Lotyšsko, Estonsko. Zatímco Hitler se neúspěšně pokoušel vyzrát na Anglii, Stalin se neúspěšně pokusil obsadit Finsko. A teprve v roce 1941, téměř za 2 roky, kdy Hitler napadl Stalina, Sovětský svaz, který dosud odsuzoval buržoazní podněcovatele války Francii a Anglii, uzavřel s nimi spojenectví.

A oficiální ruská propaganda slaví Vítězství ve Veliké Vlastenecké válce , která se vyvíjela trošku jiným způsobem. Začala v okamžiku, kdy Hitler věrolomně napadl mírumilovný SSSR. Mírumilovný „SSSR“ tehdy vedl Stalin, který byl efektivním manažerem, ale k válce se nechystal, důvěřoval Hitlerovi. A bez ohledu na věrolomné napadení, na zradu Velké Británie i USA, které dělali vše, aby SSSR zahynul v boji s fašismem, Stalin zachránil před Hitlerem celý svět komplet, včetně Lotyšska i Litvy i Estonska. A teď nacisti, kteří vládnou v Lotyšsku, Litvě a Estonsku ve své svinské zavilosti plivou do očí těm, kdo za ně položil životy a speciálně osvobození nazývají „okupací“.

K napadnutí SSSR Hitlera přinutili Anglie a USA. To není žert. To předpokládá pravověrný historik Nikolaj Starikov. Brzy pravděpodobně uslyšíme, že USA v téhle válce bojovali na straně Hitlera. No a nakonec zcela jistě souhlasíte, že je urážlivé, že tyhle USA, bojující v téhle válce na straně Hitlera k nám nepřijedou slavit Vítězství.

Kromě toho je ještě jedna historie okolo georgijevské stuhy, protože se u nás stala znakem Vítězství. Nějaký Jevgenij Šabajev z občanské organizace „Generace Vítězství“ říká, že „Je třeba hovořit o zapomínání na výsledky války proto, že georgijevská stuha je přehlížena částí inteligence“. A poslanec Igor Zotov, který navrhl zavést trestní odpovědnost za pošpinění georgijevské stuhy …

A taky bych ráda připomenula těmto slavným lidem, kteří tak hodně hovoří o falsifikaci historie, že nikdo ve Druhé světové ani ve Veliké vlastenecké pod černooranžovým praporem nebojoval. O černo-oranžové stuze jsme nevěděli ani v 50-ých ani dokonce v 90-ých letech. Černo-oranžová stuha se v Rusku objevila ihned po Majdanu. A já ji považuji za takovou polittechnologickou odpověď na Majdan, kdy mladí „našisti“ (slovní hříčka nacisti, krymnaš) začali na ulicích rozdávat oranžové stužky proužkované černou barvou. A pro mne tehdejší rozdávání krom toho, že to byl Antimajdan a takový negramotný PR, to rozdávání především bylo výsměškem nad vojenskou čestí. Protože georgijevksá stuha – to není odznáček, který nosí každý, to je znak vojenské česti. ( černooranžové stužky v SSSR patřily k významným vojenským vyznamenáním) A když je 16letí chlapci a děvčata rozdávají protijdoucím a mimojdoucím na ulici, váží je na domácí psíky, no s tímže úspěchem by mohli rozdávat i generálské výložky.

A tehdy napočátku jestli si vzpomenete, velmi mnoho lidí, skutečných veteránů, kteří si georgijevskou stužku vysloužili svým potem a krví, říkalo těm 16-letým „Co vy to děláte! Nemáte právo ji rozdávat“.

A vlastně, georgijevská stuha je symbolem vítězství v které válce? Jediná válka, o které vím, že se vedla pod černo-oranžovým praporem byla nevyhlášená válka na Donbase. To byla válka, během které jsme sestřelili Boeing, zaplavili Donbas spodinou, která okrádá pokojné obyvatelstvo s křikem „Zachraňujeme vás před ukrajinskými fašisty!“ a ani jsme k tomu území nepřirostli. Takže jediným cílem téhle války bylo uškodit Ukrajině, vytvořit na jejím území Hamas.

A prostě se bojím, že velmi mnoho lidí nepřijelo na tyhle oslavy proto, že si myslí, že pod omáčkou vítězství nad fašistickým Německem se budou účastnit v oslavách „sestřelení“ malajského Boeingu.

A připomínám, že použití černo-oranžové stuhy nás nejen vzdaluje celému světu, který slaví vítězství ve Druhé světové válce ( i když hlavně Rusko by v této chvíli mělo truchlit kvůli obětem) ale zároveň nás vzdaluje i mnoha zemím SNS, protože napři v Moldávii byl představen návrh zákona o trestu za nošení georgijevské stuhy.

Takže si musíme vybrat: budeme slavit vítězství ve Druhé světové nebo v černo-oranžové? A tenhle podivný stav, který zasáhl ruskou společnost je velmi dobře charakterizován dvěma jinými incidenty. Mám na mysli incident spraporem na palubě MKS Progress a s bajkery v kožených bundách, bídnými nešťastnými tatíky v kůži a s řetězy, které urazili a nepustili do Evropy.

No co se stalo s praporem Vítězství? Nic strašného. 8. dubna předali prapor vítězství, konala se slavnostní ceremonie v CPK Jurije Gagarina. 14. dubna odstartoval „Progress“, který ho měl předat. Dál tenhle „Progress“ minul kurs a pravděpodobně 9. května spadne do Atlantiku, což není žádný strategický problém, neboť „Progress“ je superspolehlivá loď, něco podobného se stalo poprvé. Jednou v roce i rezatá zbraň vystřelí. Vždyť třeba Elonu Muskovi se už dvakrát nepodařilo s raketou svisle přistát. No nic strašného, dřív nebo později přistane a další „Progressy“ budou lítat.

Takže celá historie by neměla cenu vyjedeného vajíčka (až na vážné technické problémy, 2,5 tuny jídla atd,) kdyby najednou Roskosmoss nevyhlásil, že „Víte, zdá se, že prapor Vítězství je již na palubě MKS a byl tam dopraven již 27.3. (zřejmě ho teleportovali ) předchozí lodí“. To je katastrofa. Protože se najednou ukazuje, že „Progres“ lítá proto, aby předával stuhy.

A následně další vývod. Není potřeba vůbec létat. Je možné potom v televizi říci, že letěli.

Všimněte si, že to probíhá následující den poté co nám z každé žehličky vyprávěli o praporu Vítězství, který letí „Progressem“. To je čistý Orwell.

A prosím všimněte si, že tahle lež jako vždy funguje jako Maxwellův démon.  Jako síto, které odebírá lidi, kteří si pamatují, co bylo včera a ty, kteří si to nepamatují.

Vyprávěla jsem mnohokrát pozoruhodný, můj oblíbený příběh o eunuchovi časů Xinské dinastie, který se chtěl dozvědět, kdo je mu věrný. Přivedl ke dvoru koně a řekl, že je to jelen. A o těch, kdo řekli “ Ano-ano toto je jelen“ mu bylo jasné, že jsou mu věrní a ti co řekli “ To je kůň“, u nich bylo jasné, že myslí svobodně a tak je nechal popravit.

Kdo nazve koně jelenem? To je stejná historie, která se kdysi stala s vládcem, kterému přezdívali Veliký, který se jmenoval Theodosius I. který ztratil Římské imperium. Protože to byl imperátor, který místo aby zvítězil nad nepřáteli, kapituloval před nimi. Ale v Senátu tu katastrofu nazval vítězstvím. Proč vítězit, když prostě můžeme oznámit, že jsi zvítězil?

Tak absolutně ze stejného seriálu je tenhle příběh, který týden nemizí z obrazovek v předvečer Vítězství, jak urazili ubohé bajkery, ověšené cvočky, dospělé taťky, kterým nedovolili projet se po Berlínu na motorkách. Vždyť ani nechtěli jet na tancích, chápete? ….

dál je to o chlapcích ve cvočkovaných kožených bundách a ještě jedno téma o geneticky modifikovaných rostlinách. Je to celé zde a kdo chce, může si to přečíst nebo poslechnout, ovšem v ruštině.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s