Historie polohy a Moje mapy ( Google ) – aneb jak zpětně dohledat kde jsem byl

Telefony s Androidem jsou někdy až moc chytré, pokud je v nastavení zapnuta Historie polohy (je to v nastavení účtu Google), tak se dá dohledat kde jsem kdy bloudil.

Stalo se nám při návratu z Toskánska, že jsme z libůstky nezvolili dálnici, ale přejezd hor směrem na sever. A jak se tak stává, nakonec jsme se tam tak zamotali a při střídavém používání různých navigací jsme se nemohli vymotat.

Od té doby jsem se pokoušel najít tu cestu, moc se to nedařilo. Moji navigaci jsem střídavě vypínal a zapínal, protože telefon byl stále na hranici vybití a já neměl dobře vyřešené dobíjení. Takže záznam trasy, který mám v navigaci zapnutý byl k ničemu.

Nakonec jsem trasu zrekonstruoval z Historie polohy (až na jednu část, kdy byl telefon definitivně vypnutý). Musel jsem ale vymazat několik sporných míst, jako byl odskok o půlnoci před odjezdem do Bangladéše 🙂 fakt – nebo návrat na skok od Lago di Garda do Bologne.

Screenshot 2015-06-28 09.00.03

Na historii lze popatřit v Chromu po přihlášení do účtu gmail a zadání adresy

https://maps.google.com/locationhistory

V kalendáři nalevo si vyberu den, který mě zajímá, pod kalendářem níž zakliknu Zobrazit všechny body (tenhle přepínač není trvalý, po každé akci zase část bodů zmizí a v případě potřeby je nutno tuto volbou použít znovu. Osvědčilo se mi rozkliknout Zobrazit časová razítka a pak klikat bod po bodu a špatný záznam volbou Vymazat z historie zobrazenou u příslušného bodu smazat.

Screenshot 2015-06-28 09.00.29

Takže příklad té zamotané cesty z Toskánska z prvního obrázku nakonec vypadá takhle nějak  – ta zamotaná trasa je pod Bolognou, mezi Modenou a Veronou byla navigace – jak jinak – vypnuta:

Firenze-Brennero

Samotné zobrazení v Historii polohy není nijak okouzlující. Přes export kml se ale dá s trasou dále pracovat, například si ji natáhnout do další aplikace od Googlu – Moje mapy (My Maps) . Nejlépe se do ní dostanu když do vyhledávače googlu napíšu moje mapy, objeví se to hned jako první nabídka. Pokud jsem v gmailu (resp. v prohlížeči Chrome) přihlášen , dostanu se přes odkaz přímo na úvodní stránku:

Screenshot 2015-06-28 11.15.37

Přes volbu Vytvořit novou mapu lze mapy kreslit, ale také natáhnout kml soubory a mapy si trvale uložit. V mém případě jsem použil Import:

Screenshot 2015-06-28 11.17.34

S výsledným nastavením si lze hrát, měnit vzhled podkladové mapy, barvu trasy i zobrazení bodů. To až jindy 🙂

Moje mapa

Odkaz na mapu na www

PS

chvíli mi trvalo, než jsem přišel na to jak mapy mazat. To sladké tajemství je, že jsou mapy po přihlášení do googlu ukládány na Google drive neboli Disk stejně jako další soubory o kterých možná ani uživatele googlu nevědí. A tam lze mapu bez problémů smazat.

diskmapa v Disku

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s