MH17 – 3 měsíce

akt. 4.1.2016

Sdružení Bellingcat předalo vyšetřovací komisi 20 jmen ruských vojáků, získaných z otevřených zdrojů. Jde o lidi, kteří se měli zůčastnit nebo jinak podílet na akci s BUKem, který letadlo sestřelil. Celý jejich srpnový report je zde. Holandsky

 

9.7.2015

Za 3 měsíce padnou obvinění – trestný čin, zločiny proti mezinárodnímu právu, vojenské zločiny, terorismus. Nizozemská vyšetřovací komise ví vše do nejmenších podrobností. Zná posádku BUKu, který sestřelil MH17, jsou to ruští občané a vojáci. Zná přesnou dráhu letu rakety i přesné místo odpalu. Zná trasu BUKu z Ruska přes hranice Ukrajiny na místo sestřelu i zpět do Ruska. Nyní se setavuje řada velení uvedeného BUKu až směrem k vrchním veliteli – u něj alespoň z pohledu jeho role v nezákonném přejezdu rusko-ukrajinské hranice posádkou BUKu. Obvinění nebudou zametena pod koberec. Připravují se astronomické žaloby ze strany rodin pozůstalých z různých zemí.

Jediná otázka je reakce Putina a jeho okolí. Jeho reakce jsou nepředvídatelné, nezastaví se jak je vidět před ničím, jeho základy jsou v metodách KGB takže lze očekávat cokoliv aby odvedli pozornost svého národa od krachující ruské ekonomiky.

PS kdopak si dnes vzpomene třeba na tohle pane Humle? cituji jen kousek:

…Zdá se víc než jasné, že tvrdé sankce, které byly vyhlášeny s ohledem na sestřelení civilního letadla s téměř 300 mrtvými způsobila úmyslně UA armáda. Modus operandi – rukopis – CIA se nedá zapřít. Do Pentagonu také letadlo nenarazilo a propaganda to stále tvrdí. Pád dvojčat a zejména třetí budovy jsou otázky, které kladou dodnes pozůstalí po obětech, nikdo jim neodpovídá. USA mají na UA své poradce. Z toho mi vyplývá, že někdo v pozadí chce válku za každou cenu, jako potřebovali válku proti terorismu, která již je vyčerpaná. Proto muselo spadnout letadlo, aby byl důvod. …

PPS  Ve středu 8.7.2015 Malajsie zveřejnila návrh rezoluce OSN, ve kterém žádá Radu bezpečnosti o ustanovení mezinárodního tribunálu, který by byl zárukou nezávislého procesu s těmi, kdo způsobili katastrofu letu MH17 nad východní Ukrajinou.

PPPS Ještě jedna analýza fotografií a videí z volných zdrojů, tentokrát ruská.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s