Co mne stojí provoz vozidla?

Zaznamenávám si spotřebu auta. Nevím jestli to k něčemu je, minimálně mi to ale říká, že se nic zvláštního neděje, pokud se spotřeba zásadně nemění. Zapisování do papírových zápisníků nebo excelových tabulek je k ničemu, kdo se s tím má párat a pak ještě nějak počítat průměry apod.

Našel jsem před časem německý web, který statistiku hodně usnadňuje. Stačí vybrat auto, a zadat několik údajů. Vše ostatní se spočítá a navíc jsou k dispozici jednoduché statistiky. Dají se zadávat i náklady na servis, takže se jednoduše dostanu k celkovým nákladům na provoz vozidla  a mohu zvážit, jestli není lepší jezdit mhd 🙂 Navíc je možné z databází zjistit, zda náklady odpovídají danému typu auta.

Stránky jsou na adrese  http://www.spritmonitor.de  a je možno je přepnout do de/en/fr. Po přihlášení a zaregistrování vozidla je možné začít zadávat. Doporučuje se čerpat vždy plnou nádrž – myslím, že to bude fungovat i když někdo zadává čerpání po frťanech, ale měl by zvážit, jestli ho pak nestojí víc jízdy k pumpě než samotné používání auta.

spritmonitor

zadání čerpání

statistika

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s