MH17 – rok po.

Zatímco naše média jsou plná neřešitelné situace Řecka a zatím většinou xenofobními výlevy malého českého člověka, na východ od Evropské unie probíhá informační histerie.

Tím, že vyšetřovací komise rozeslala draft závěrečné zprávy všem dotčeným zemím, šlápla Ruské federaci včetně jejího náčelníka na kuří oko. Po roce vydávání všech možných verzí příčin téhle nešťastné katastrofy šířených oficiálními ruskými sdělovacími prostředky pro totální zblbnutí již tak většinového národa mimoňů se frekvence palby všech verzí doplněné o další varianty (snad nejčerstvější je sestřel raketou vzduch-vzduch izraelské výroby) šířené i prostřednictvím kremlebotů a kremlovských trollů v sociálních sítí znovu zvedla. Poslední polínka přiložilo 18 nizozemských rodin pozůstalých podáním žaloby na 900 mil. USD k americkým soudům na I. Girkina, který ozbrojence na Ukrajinu přitáhl a předložení návrhu rezoluce o zřízení mezinárodního tribunálu kvůli MH17 , který v OSN podala Malajsie.

Je to marné, je to marné, je to marné. Ani na ruské občany tahle masáž kvůli míchání „hodnověrných“ vzájemně si odporujících verzí nebude mít vliv, takže se bojím, že vůdci VP, aby udržel podporu svých poddaných nezbyde, než zahájit na východní Ukrajině ofenzívu. On totiž už moc možností nemá, jeho čas se stejně krátí. A pokud válečná motyka spustí, myslím, že jediné co dokáže je vzít sebou do pekel spoustu soukmenovců.

Závěrečná zpráva vyšetřovací komise je zatím tajná, ale sním svůj klobouk, pokud by výsledek byl jiný:

Z Ruska byl na území Donbasu zavezen raketový komplex BUK i s ruskou posádkou. Krátce před sestřelem bylo sestřeleno ještě několik ukrajinských letadel a aby si povstalci zajistili čisté nebe, dostali tuhle posilu. BUK pravděpodobně neměl podporu dalších částí sestavy, ve které obvykle funguje a tak při autonomní práci posádka neměla možnost rozeznat, na jaké letadlo střílí a tak 17.7.2014 vypálila omylem po Boeingu 777. Poté se BUK i s posádkou zdekoval zpět do RF. Jeho trasa je podrobně zmapována, jsou svědectví odkud střílel a vyšetřovací komise pravděpodobně zná i jména posádky BUKu a bude pravděpodobně moci obvinit i ty co za jeho vyslání a zafungování nesou vojenskou i politickou zodpovědnost.

Oněch  900 mil. USD nebudou jediné požadavky, které pozůstalí vznesou. 298mi obětem tragédie to však život nevrátí.

PS
MH17, where 298 victims were killed for no reason, was shot down by a Russian BUK missile, launched by a Russian professional crew under an order and an instruction from the Russian military,“ President Petro Poroshenko said on the first anniversary of the disaster.

Ukraine has consistently blamed Russia, but Poroshenko’s comments were his most direct to date.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s