8.8.2015

Dne 8.8.2015 začaly Letní olympijské dny v Pekingu …. co to povídám´- nebo ano to je náhoda:

Slava Rabinovich (post na facebooku 8.8.2015) :

Dnes je tomu přesně 7 let od ruské invaze do Gruzie a v podstatě anexe Jižní Osetie a Abcházie Ruskem.

8. srpna 2008 tenhle odporný čekistický hybrid jménem „Medvěput“ spolu se svou zločinnou skupinou ze sebe udělal moderní ekvivalent hybrida Hitlera s Mussolinim z 30-ých let. Celý zbytek světa na to reagoval přesně tak, jak reagoval na akce Hitlera a Mussoliniho v 30ých letech minulého století.

Proto Medvěput a jeho soukmenovci pokračovali ve svých akcích uvnitř i vně země a jen šest let poté uvrhla zemi do stavu světového vyhnance, zabila tisíce ukrajinských občanů a 298 cestujících v Boeingu a vyvolala největší humanitární katastrofu v poválečné Evropě – 1,5 milionu uprchlíků. Medvěput a jeho skupina rozvrátili ekonomický a finanční systém země, roztrhali mezinárodní obchodní svazky Ruska s ostatními zeměmi a zajistili Rusku bezprecedentní sankce světového společenství. Medvěput a jeho zločinná skupina zničili všechny zákonné větve státních orgánů veřejné správy v zemi, prakticky zrušili Ústavu a Trestní kodex, zničili volby na všech úrovních.  Medvěput a jeho zločinná skupina pokračují ničit Rusko a zatím je nikdo nezastavil.

Michail Saakašvili:

Pozdě večer 7.srpna 2008 po potvrzení zpráv o průniku mohutných kolon ruské obrněné techniky Rokským tunelem na území Gruzie a po mnoha dnech ostřelování civilního obyvatelstva z území pod kontrolou ruských důstojníků a jejich místních žoldáků jsem rozhodl uvést do pohybu Gruzínskou armádu, zaútočit na ruské síly a zastavit jejich pohyb. V prvních hodinách bojovníci 4. bridgády pod vedením generála Kalanadze zlikvidovali kolonu ruských tanků a těžce ranili velitele ruské 58. armády, generála Chruleva. Poté Rusové nechali odstartovat více než 200 letadel a vrtulníků a začali masově bombardovat celé území Gruzie. Díky prostředkům protivzdušné obrany dodaných Ukrajinou jsme sestřelili 14 letadel, čímž byla naše zásoba raket systému BUK zlikvidována. Po několika dnech hrdinného odporu a s cílem vyhnout se obklíčení se začala naše vojska stahovat k ochraně hlavního města a Rusové dostali rozkaz k postupu na hlavní město s cílem svrhnout moji vládu. V této době stovky tisíc obyvatel Tbilisi vyšly na ulice a v podmínkách hrozícího bombardování klidného shromáždění v centru Tbilisi odmítli ulice opustit a bez přerušení protestovali proti agresi. Heslem těchto dnů se stalo „Gruzie se nikdy nevzdá“. Do Tbilisi přiletěli lídři evropských zemí včetně prezidenta Ukrajiny a připojili se k národu. Výsledkem této jednoty a obecné mezinárodní podpory, zvláště poté co USA vyhlásily mezinárodní humanitární operaci na podporu gruzínské demokracie byl Putin nucen zastavit se na přístupech k Tbilisi. Přes obsazení dodatečných kousků naší země se Rusku nepodařilo vyřešit ani jednu ze svých strategických cílů. Gruzie pokračovala v rozvoji, Evropská unie vyhlásila program „Východního partnerství“, prakticky nikdo neuznal anexi území.

Dnes tento boj pokračuje na Ukrajině. Náčelník štábu 58. armády bojuje na Donbase a generál Kalanadze pomáhá připravovat ukrajinské obránce. Spojeným úsilím tento boj dovedeme do vítězného konce.

OK:

je to zajímavá náhoda – útok na Gruzii začal v den zahájení olympijských her. A co se stalo na konci Olympiády v Soči? Putin rozhodl o zabrání Krymu. Zvláštní chápání olympijských her.

Již tehdy probíhala informační válka, která skutečnost totálně zamlžila jak je vidět z webů tehdejší doby:

Podrobný popis podle informací z obou stran jak ho zveřejnily Britské listy

takhle to viděl Jaromír Štětina a OBSE a další

Takhle to viděla ruská propaganda v Čechách

http://leva-net.webnode.cz/products/zverstva-v-rezii-cia-nato-v-jizni-osetii-8-8-2008/

http://m.audiklub.cz/post.php?sid=ec8937b8ed91101d64a93643d2a97931&type=html&topic_id=247174

http://osetie.cz/olympijska-valka.php

http://war080808.com/

a naopak:

http://fasulis.blog.idnes.cz/c/45770/Tragicky-patek-88-2008.html

http://neviditelnypes.lidovky.cz/historie-valka-v-gruzii-optikou-ukrajiny-fgp-/p_zahranici.aspx?c=A140814_234551_p_zahranici_wag

https://www.stream.cz/uservideo-129778/130804-valka-v-gruzii-2008

PS Michail Sakašvili je v současné době gubernátorem v Oděsské oblasti a pacifikuje tam zkorumpované proruské struktury státní moci.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s