Bellingcat

Psal jsem o nich v souvislosti s bláboly pánů Humla a Hájka. Nedávno v souvislosti s výročím sestřelení MH17 vyšel na webu Newsweek článek o Bellingcat a jejich zakladateli Eliotu Higginsovi. Tady je část jeho obsahu (Mimochodem 13.10.2016 VP přiznal, že na Ukrajině byla ruská vojska):

Skupina kolem bývalého notorického pc hráče, která šťourá po internetu a dohledává co je pravda a co ne. MH17 je jejich majstrštyk. Mimo jiné v roce  2013 pomocí videí na Youtube obvinil syrskou vládu z použití chemických zbraní.

Když měla EU před výročím katastrofy přehodnocovat sankce proti Rusku, Higgins vydal novou zprávu „Odvrácené tváře MH17“ , aby  více zdiskreditoval Moskevská prohlášení:
„Protože Rusové okolo toho tolik lžou, že je třeba mnohem více odhalení“ řekl. „Pokud by nelhali …asi bych se velmi rychle nudil.“
Lži začaly tiskovou konferencí MO RF s ukrajinskou SU-25 a s falšovanou fotografií se stíhačkou v dohledu od MH17 a s tvrzením Ruského svazu inženýrů (nikdo neví co to je:-)) že vrak ukazuje, že bylo letadlo sestřeleno teplem naváděnou raketou vzduch vzduch.
Muž, který prohlašoval, že je španělským leteckým dispečerem v Kijevě v interview pro ruská media uvedl, že ukrajinský stihač sledoval Malajsijské letadlo. Postupně se ukázalo, že každý kousek je lež. Bellinkgcat sledování završil odhalením, že fotka je kombinací obrazů z Google maps s logem Malajských aerolinií umístěným  na letadle nesprávně.
Rusko mělo jako vždy plán B a tak změnilo verzi na sestřel BUKem z území ovládaného Ukrajinou. Fotografie předložené jako důkaz byly opět mizerně zfalšované.
Ruská technika propagandy spočívá v zaplavování webu mohutným množstvím dezinformací s cílem znevěrohodnit opravdová fakta. Jejich snahou je neustálý růst nových otázek a tak zabránit dosažení skutečné pravdy.
 
Higgins a jeho tým je nezávislý (jeden sw inženýr z Microsoftu, student práv i bývalý člen Stasi). Ve skupině jsou lidé z Finska, Polska Nizozemí, Německa i US. Tvrdí, že mají jména a obličeje, které jsou za tragédií.

PS klíč k určování proruských webů – pokud si nejste jisti – existuje databáze základních webů, z kterých se bláboly šíří.

No radši to tu přetisknu:

A-B

C-H

I-P

S-Z

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s