Cesty z města

Po nějaké době jsem si dopřál ti potěšení,  vyrazit za hranice snů vlakem.  Teď zrovna sedím ve vlaku z Liberce do Rychnova u Jablonce nad Nisou. Teda vlakem. Autobusem. Protože jako na všech tratích okolo Liberce se tu urychleně utrácí peníze a protože projekty silnic“překvapivě“‚ nejsou tak se leští koleje.
Vybral jsem si zastávkový vlak. V čas odjezdu dorazila veselá komunikativní průvodčí v dresu letušky Českých drah. Nechala otevřít dveře vlaku-busu a poté někam zmizela. Trvalo to ale jen několik krátkých minut – asi tak deset- a byla zpět, že získala povolení a vyrazili jsme.

Mimochodem Opuscard v Libereckém kraji v době IT revoluce fungují nádherně,  u kasy na nádraží si z ni pokladní strhl peníze a v autobuse kartu s platnou jízdenkou paní průvodčí přiložila ke své chytré škatulce a objevila ze jízdenka je platná.

S překvapivým spožděním jsme vyrazili rychlostí hlemýždě zprvu na dálnici, ale krátce poté jsme sjeli nás posledním sjezdu za Libercem a začali neuvěřitelnými uličkami a kličkami opisovat trať.

Zvláštní,  vynechali jsme Rádlo. Ještě je co vylepšovat.

To be continued.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s