Problém migrantů: Jaká řešení muže EU najít? – BBC News

http://www.bbc.com/news/world-europe-34139348

Dohoda o právu azylu – současné azylové procedury neodpovídají

Dohody z Dublinu nefungují, podle mezinárodního práva mají uprchlíci před válečnými konflikty právo na azyl,  ale některé země chytračí – nechtějí změnit přístup k humanitární zodpovědnosti a neregistrují uprchlíky   (Viz. První část věty) s výmluvami na to,  že uprchlíci stejně chtějí jinam.

Není dohoda o kvótách,  jedná se stále o nedostatečné počty ve srovnání se současnou krizí. Kvóty by se měly týkat pouze uprchlíků ze Sýrie a Eritrey

Řešení krize u zdroje- plány na ničení lodí pašeráků lidí -zatím se o tom stále hovoří. Největším zdrojem migrace je Sýrie – celkem v ní v současnosti opustilo domovy 4.000.000 lidi- většina je v Turecku, Libanonu a ostatních zemích v okolí Sýrie. Největší dárce pomoci těmto uprchlíkům ze zemí EU je Velká Británie,  která je přesvědčuje, že nejlepší cestou je zůstat na středním východě. Pomohlo by ukončení války v Sýrii, to je však v nedohlednu. Eritreu snad bude možno řešit za pomoci Etiopie a pomocí při vytváření nových pracovních míst nás místě. Názory EU jsou opět rozdílné. Problémy jsou ale i v dalších zemích Afriky a proto je nutné nalézt jednotnou politiku EU.

Vracení migrantů -je tlak na vytvoření seznamu bezpečných zemí, jejichž migranti by byli vraceni. Problém nastává u zemí Balkánu,  se kterými EU vede přičleňovací rozhovory a jejichž obyvatelé by po vstupu do EU měli mít právo pohybu po EU. Mnoho současných migrantů ze zemí jako je Albánie,  Kosovo atd. Prchá před chudobou a nemají na azyl nárok.

http://www.bbc.com/news/world-europe-34139348

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s