Kdo bere rukojmí je …? Aktualizováno

Eston Kohver – Estonec unesený 5.9.2014 z území Estonska a odsouzen v srpnu 2015 k 15 letům vězení

N. V. Savčenko – Ukrajinka unesená v červenci 2014 z území Ukrajiny a obviněná z vraždy novinářů, kteří natáčeli na místě bojů na straně separatistů na východní Ukrajině. Přitom byla unesená ještě dříve, než uvedení novináři zahynuli. Právě probíhá soud.

Oleg Sencov – Ukrajinec zatčený na Ruskem anektovaném Krymu, obviněn z podpálení jisté kanceláře a  odsouzen v minulých dnech k 20 letům vězení. Škoda na shořelé kanceláři několik desítek tisíc rublů a úmysl vyhodit do vzduchu pomník V.I.Lenina byla bez důkazů označena za terorismus.

Všichni mají společné to, že byli zatčeni ozbrojenými složkami cizího státu, uneseni do Ruska a odsouzeni (Naděždu Savčenko to zcela jistě čeká) na dlouhé roky do vězení.

Je evidentní, že je chce Rusko použít jako předmět obchodu a jsou v podstatě rukojmí.

A rukojmí berou teroristi, z čehož plyne, že Rusko je stát – terorista a porušuje mezinárodní právo. Je nepochybné, že dříve nebo později se za tohle jednání někdo bude zodpovídat.

10.9.2015  Europarlament přijal tvrdou rezoluci vůči Rusku, ve které žádá o osvobození Sencova, Kolčenka a Savčenko a odsuzuje porušení teritoriální suverenity Ukrajiny nezákonným unesením občanů Ukrajiny pro to, aby mohli být postaveni před ruské soudy.

27.9.2015 tak vida. Zítra má Putin přistát se svými plky v OSN a dnes bylo oznámeno propuštění estonského rukojmí Kochvera. . Tahle vyjížďka do chřtánu nepřítele ukáže další směr vývoje v Ukrajině, v Sýrii a bude rozhodující pro další vývoj vztahů Ruska a Západu . Také zprostredkovaně bude mít vliv na vývoj uprchlické katastrofy.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s