Ukrajina dnes

Válka na východní Ukrajině

 

5.10.2015

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ukrajinsti-politici-se-rozhadali-moskva-si-mne-ruce/r~040d20bc683611e5b286002590604f2e/

Ukrajina zmizela z českých médií, překryta Ruským nečekaným zásahem v Sýrii. Byla to ale jen krátká přestávka.  Na Ukrajině se toho totiž od odchodu Janoviče moc nezměnilo.

Nebyly vyšetřeny vraždy  neozbrojených  protestujících na Majdanu. Padlo tam několik desítek lidí a několik zasahující členů Berkutu, část protestujících byla zastřelena zezadu. Nebyl potrestán nikdo ze střílejících policistů, nebylo zjištěno kdo je za střelbu zodpovědný.

Vliv oligarchů na dění zůstal prakticky beze změny, nebyly vyvozeny žádné důsledky za události na Donbasu, které byly místními oligarchy do značné míry zaviněny.

Nebyly provedeny reformy ve vedení armády zodpovědném za neblahý průběh bojů na východě, nebyli odstraněni nekompetentní velitelé zodpovědní za tragédie v Ilovasjsku, Debalcevu a Doněckém letišti.

Ukrajina nijak tvrdě nepostupuje proti Rusku u mezinárodních soudů, přestože by měla velké šance v mnoha případech uspět.

Nespokojenost zejména mezi aktivními účastníky bojů narůstá, pokusy o omezení svobody slova a ovlivňování novinářů probíhají  ( Viz.  článek ,i když uvedený pořád je dále vysílán na jiných stanicích a internetu, Radikální strana také stojí za nedávným nevyšetřeným atentátem u Vrchní rady ). Jednání o Minské smlouvě, které nedávno proběhlo ve Francii naznačuje, že se opět ztrácí ochota Západu vystupovat proti Putinovi tvrdě, velmi se to podobá jednání západu vůči Hitlerovi před začátkem 2. Světové.

Nepochybně Ukrajinu čeká další Majdan. Jestli se mu vyhne prostřednictvím nacházejících voleb je otázka.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s