Rusko v Sýrii

Bellingcat na základě dvou lživých informací ruského Ministerstva obrany zpřístupnil web, kam jsou připojovány videa, ministerstvem zveřejněná.
Komunita, každý kdo má čas může pátrat na mapách Googlu a prověřovat za cíle odpovídají ruským vyjádřením. Z pohledu Ruska je to ovšem nedůležité, každý kdo bojuje proti Asadovi je terorista a víceméně i člen IS.
Po víkendových dvou provokacích s narušením vzdušného prostoru Turecka byla na cnn zveřejněna další znepokojivá zpráva o zjevných přípravách Ruska pro pozemní operace. Kromě 12 letounů su-25s, 12× Su-24M2’s,4x Su-30SMs a 6x Su-34s má ruská armáda k dispozici i systémy protiletadlové ochrany tolik potřebné k obraně proti neexistujícímu letectvu IS, námořní pěchotu na souši a další námořní síly u pobřeží, pozemní útočné zbraně, to vše v oblasti, kde se bojovníci IS nevyskytují. Jsou to všechno známky toho, že jdou plyn proudem přípravy na pozemní operaci na podporu Asada a mj. i proti jednotkám opozice.

7.10.2015

podle posledních zpráv má Rusko v Sýrii jednotku velikosti praporu (okolo 1000 lidí), vybavenou dělostřelectvem a 4x BM-30 „Smerč“, raketami dlouhého doletu, moderními tanky (v půlce září 9 x T-90), systémy PVO  a bojovými vrtulníky Mi-17 a Mi-24.

20151007a

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s