Meleme, meleme

Daesh (IS) zveřejnili poprvé video s přímými výhrůžkami Izraeli. Ne že by se o sebe Izrael nedokázal postarat, navíc IS má -a myslím že do budoucna bude mít ještě víc -vážné starosti o přežití a do Izraele to má přeci jen trochu z ruky. S vyhrůžkou ale bylo spojeno i směrování útoků ze všech stran včetně např. dosud klidného Jordánska.

Možná je to náhoda, ale zároveň se ozvaly z Ministerstva zahraničí RF divné výroky stran Izraele, vůbec bych se nedivil, kdyby Putin dál zvyšoval napětí na středním východě ve snaze zatáhnout do jeho problému zneuznaného cara ohromné země na hliněných nohách další země.

Turecko zjevně nesouhlasí s balíkem EUR za to že bude udržovat uprchlíky na svém území a bude za to chtít omezit Kurdy v sousedství Turecka a tím si „zajistit“ klid u tureckých Kurdů.
A Evropa je postupně rozleptávána zdánlivě problémem uprchlíků, ve skutečnosti soustavným působením ruské paté kolony a udržováním korupčního působení z Ruska vyvedených a zprivatizovaných peněz.

A v Ukrajině se Putin zřejmě dočasně vrátil k předmajdanovskému způsobu ovlivňování situace, situaci postupně ovládají předchozí politici a stále stejní oligarchové. Postupně to vypadá na nástup reakce a vzhledem k množství zbraní mezi obyvatelstvem může následovat nepěkné vyřizování věcí.

A co my tady? Po internetu rozesíláme maily s poplašnými zprávami o islámských bojovnících zakuklených za uprchlíky, naši zbabělí politici a/nebo oligarchové řeší své peníze, udržení se u koryta připadně jako vip nadstavbu moderní protiatomové  bunkry místo aby národu podobně jako v Rusku zpracovaného televizí říkali co je správné a co špatné. A z pohledu Západu do kterého sami sebe počítáme nakonec zůstaneme pro nikoho nezajímavými Švejky.

Všechno se to mele, tak nám všem přeji aby nás to nesemlelo.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s