Politici

Je zavedena představa, že politik je zodpovědný svému voliči a měl by tedy jednat podle jeho přání. Že to tak nemusí a také nebylo vždy , protože v dějinách národů vyvstaly osudové problémy, kdy politici museli jednat odvážně a podle svého svědomí popisuje článek v Britských listech. V téhle situaci jsme se nyní zatím víceméně jako pozorovatelé, ale za to možná vášnivěji než okolní národy ocitli i my v konfrontaci s novým stěhováním národů.

Krátký citát z článku:

Křižovatka v cestě evropských politiků se nyní týká účelu jejich moci. V roce 1957 vydal John F. Kennedy knihy Profily odvahy, která získala Pulitzerovu cenu. V knize Kennedy popisuje ony mimořádné okamžiky, kdy by měli politikové jít proti tomu, co je převažující lidový názor a názor jejich strany a namísto toho udělají odvážný čin. Politikové, o nichž je tato kniha, všichni riskovali svou kariéru tím, že udělali to, o čem byli přesvědčeni, že je to správné.
Z dlouhodobé perspektivy nevejde do historie to, jaké byly každodenní výsledky průzkumů veřejného mínění. Skutečné státnictví znamená riskovat, když jde o něco opravdu závažného a důležitého.

– See more at: http://blisty.cz/art/79765.html#sthash.NCPoDxqT.dpuf

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Politika, Sýrie, Řecko. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s