Sýrie

Syrská observatoř pro lidská práva (SOHR) vydala souhrn evidovaných obětí bojů v Sýrii od 20.10.2014:

SOHR eviduje 39891 leteckých náletů vedených režimem od 20.10.2014 do 20.10.2015, které zasáhly několik vesnic  měst a center ve 13 provinciích.

Helikoptéry režimu shodily 21285 barelových bomb na různá místa v provinciích Rif Dimashq, Aleppo, Homs, Hama, al-Hasakah, Deir Ezzor, al-Quneitera, al-Suwaydaa, Daraa, Idlib a Lattakia.

Mezitím letadla režimu provedly nejméně 18606 náletů na různá místa v provinciích Dasascus, Rif Dimashq, Aleppo, Homs, Hama, al-Hasakah, Deir Ezzor, al-Raqqa, al-Quneitera, Daraa, el-Suwaydaa, Idli and Lattakia.

Další stovky náletů ruských leteckých sil zanechaly 370 obětí; 127 civilistů včetně 36 žen  a 243 bojovníků z Jabhat al-Nusra, IS, dalších rebelů a islamistických frakcí.

SOHR také dokumentuje smrt 6137 civilistů, včetně 899 žen a 1334 dětí způsobenou leteckým bombardováním letadly režimu a helikoptérami, přitom okolo 33000 civilistů bylo zraněno a tucty tisíc přemístěno. Letecké bombardování také mělo za následek zničení veřejných i soukromých nemovitostí, stejně tak zanechalo ohromné materiální škody v mnoha oblastech.

Na druhou stranu letecké nálety a barelové bomby svržené na stovky míst v syrských provinciích způsobily smrt 3378 bojovníků z IS, Jabhat al-Nusra, rebelů a islamistických frakcí, tisíce byly také zraněny.

S eskalací leteckých náletů prováděných režimem a ruskými leteckými silami na různá místa Sýrie bez rozlišování mezi civilními a vojenskými cíli, SOHR apeluje na morální zodpovědnost mezinárodního společenství za denní vraždění namířeného proti lidem Sýrie a žádá Mezinárodní radu bezpečnosti, aby seriózně působila na zastavení denního vraždění a vysídlování Syřanů a pomohla jim ke státu demokracie, práva, svobody a rovnosti, který by zajistil všechna práva bez diskriminace všem složkám syrské společnosti .  Také vyzývá Radu bezpečnosti OSN k vydání rezoluce vyzývající k zastavení vojenských operací v Sýrii a nahlášení případů válečných zločinů a zločinů proti lidskosti k Mezinárodnímu kriminálnímu soudu.

xxx

SOHR eviduje smrt nejméně 4166 lidí od počátku leteckých náletů 23.9. v Sýrii koalice vedené USA do 23.12.2015, stovky dalších byly zraněny, většina extremistů IS .

Počet civilních obětí zabitých nálety koalice v ropných oblastech, které zahrnují ropné rafinerie, těžní věže, budovy a vozidla v provinciích al-Hasakah, Deir Ezzor, al-Raqqa, Aleppo a Idlib vzrostlo na 299 včetně 81 dětí a 53 žen. Mezi mrtvými je i rodina muže, jeho ženy a jejich 5 dětí zabitá nálety koalice vedené USA na vesnici Dali Hasan na východ od města Serrin na severovýchodě od Aleppo a 64 civilistů zabitých při masakru způsobenému koalicí vedenou USA o páteční noci 30.4.2015, kdy byla atakována vesnice Bir Mahli poblíž Serrinu v Aleppu s několika leteckými útoky , smrtelná dan tohoto masakru zahrnuje:

31 dětí do 16 let (16 dívek a 15 chlapců)

19 žen nad 18

13 mužů nad 18

-jednoho chlapce 18 let.

Militanti IS také informovali příbuzné muže z města al-Mayadinu v Deir Ezzor, že byl zabit při útocích vedených US koalicí na jeden post IS v oblasti, kde byl vězněn IS během náletů, které byly vedeny proti poště. Navíc byl během koaličních náletů zabit jeden z hlídačů ropného pole al-Omar. Vůdčí osobnost IS byla také zabita se svou ženou a jejich 4 děti.

 

 

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s