Společníci v boji

Pro toho kdo se zajímá může být užitečné vědět něco o minulosti člověka, který vládne největší zemi světa a snaží se dát do pozoru zbytek světa. O tom jak Putin jako zástupce starosty Petrohradu Sobčaka na začátku 90-ých let neoprávněně povoloval export surovin jako barterový obchod za dovoz tehdy v Petrohradu chybějících potravin (které se ovšem za tyhle suroviny nikdy nedovezly a Petrohrad přežil kvůli dodávkám potravinové pomoci z USA a Německa) někdy jindy. Mimochodem i zdravý Sobčak nakonec nečekaně zemřel, další z mrtvých na Putinově cestě vzhůru a nahoře.

 

Leonid Usvjacov. Skutečný Putinův učitel

originál

 

Na následující fotce – natáčení filmu „Blokáda“ (Lenfilm, 1976). Na obrázku skupina fašistů zajala vojáka Rudé armády. Fašistům zde pomáhají fašističtí komplicové. Zleva je se „schmeiserem“ – Arkadij Rotenberg:

2

Kde se Rotenberg vzal na místě natáčení? – Jako kaskadér. V Lenfilmu často natáčeli rvačky a scény bitev s pomocí sportovců – zápasníků, boxerů apod. Trenér Rotenberga a Putina v zápase – Leonid Usvjacov – měl výborné styky v Lenfilmu, tak zajišťoval klukům přivýdělek. Mimochodem, Rotenberg s fašisty zajal poslance státní Dumy Vasilije Šestakova (všichni jsou z jedné skupiny judo).

Putin i Rotenberg rádi vyzdvihují svou sportovní minulost, rádi pózují v kimonu: tak tady je naše sekce, skupina, bez které nemohu žít. Pojďme se na tuhle minulost , na tenhle oddíl (přesněji brigádu) podívat podrobněji.

Zleva doprava: Rotenberg, Putin, Šestakov.

3

Začneme od trenéra. V ruských sdělovacích prostředcích obvykle jako trenéra Putina a Rotenberga označovali Anatolije Solomonoviče Rachlina (zemřel 2013). Putin říkal, že v jeho životě sehrál „rozhodující roli“. A v 2000 ých letech s Putinem společně vydali knížku o judo a videokurz s předváděnými cviky.

Mimoto k stáru Rachlin sám na všechny strany rozdával interiew, kde na Putina pěl ódy. Zbožňováním bych nazval besedu s novinářem „Izvěstijí“, zveřejněnou 27.4.2007.

„Bývalí Rachlinovi žáci se prakticky každý týden scházejí ve vsvém domácím klubu. Hrají fotbal, paří se v sauně, vypijí spolu pivko. Prezidentovi zatím dodržování protokolu nedovoluje se k přátelům připojit….“ ale tak jak ho znám, reaguje na prosby Arkadije, Borise, Vasilije i dalších – říká trenér. – Protože jsou přátelé. V Putinově charakteru se uchovalo zdravé „kamarádství“. I „petrohradské“ přijímá do práce nikoliv kvůli pěkným očím, ale proto že důvěřuje prověřeným lidem. Osobně to chápu a takové vztahy uznávám“.

Arkadij, Boris a Vasilij – to jsou bratři Rotenbergové a Vasilij Šestakov. A opravdu, reaguje na jejich prosby. Například Rotenbergové od roku 2007 získali z více než 1 trilion rublů státních zakázek, všechny objednávky na ohromné plynovody „Gazpromu“, a na systém „Platon“ jako přídavek. „Zdravé kamarádství“ ve skutečnosti.

Mimochodem od 4 ročníku institutu Putin podle svého přiznání „plnil úlohy KGB“. tj. byl donašečem. Je to zdravé kamarádství nebo ne?

Putin a Rachlin

1

Interview Rachlina „Izvěstijím“ 2007 o tom, že „petrohradská“ skupina po zásluze zaplnila Kreml a okolní krmítka může neomaleností směle konkurovat i interview Arkadije Rotenbář se tam ptá oligarchy: prý měl „Gazprom“ své stavební závody: „Lengazspecstroj“, „Specgazremstroj“, „Volgagaz“, Krasnodargazstroj“ atd. Koupili jste je v roce 2007, spojili do jedné soukromé firmy a vzápětí jste obdrželi (od „gazpromu“ samozřejmě) gigantické objednávky na „Severní potok“, Soči-Družba, Sachalin-Vladivostok a další megaprojekty (vždy s násobně navýšenými cenami , dodávám pro sebe). Tím se samozřejmě všechny nákupy mžikem zaplatily.

Jak se vám to podařilo prosadit? Proč „Gazprom“ prodal své dcery zrovna vám, proč je hned nato zavalil zakázkami (často bez výběrových řízení)? – No-o tohle jsou otázky ke „Gazpromu“, odpovídá Rotenberg. Co s tím máme společného?

A co se týká svých styků s Putinem objasňuje:“ Ano, byli jsme v jednom oddíle, ale zpočátku nás bylo 20. Kromě toho, Vladimír Vladimírovič má dost známých – těch, kdo se s ním učil nebo  pracoval. Ale všichni nejsou úspěšní! Kamarád z dětských let, který je na vršku státní moci nebude vodit za ruku. Nejspíš sport a ještě genotyp nás naučily pracovat„.

4

Nevím, jaké geny mají bratři Rotenbergové. I přesto je to neskromné. Ptají se tě na korupci a to odpovídáš o genotypech. Ptají se tě na vyvádění aktiv a krádeže peněz ve státní společnosti – a to o to jak jsi úspěšný, 20 lidí bylo v oddíle a roury pokládáme my. Jak říkal trenér Rachlin: “ V charakteru Putina se zachovalo zdravé „kamarádství“. Bere také „petrohradské“ do práce ne kvůli krásným očím, ale proto že důvěřuje prověřeným lidem“.

Mimochodem o Rachlinovi. Ve skutečnosti Rachlin Putina trénoval pouze první tři roky, v dětsko-juniorském klubu. Po dosažení 16 let Putin a jeho přítel Rotenberg přešli k jinému trenérovi. A dávají přednost tohohle člověka neinzerovat – ačkoliv v osudech obou sehrál skutečně rozhodující roli. Ve skutečnosti právě on Putinovi zařídil vstup na právnickou fakultu přes sportovní kvótu a Rotenbergovi na institut tělesné výchovy (a dále na práci trenéra). Tím dobrodincem byl Leonid Ionovič Usvjacov.

O něm se nenatáčí filmy, a dokonce i ve své autobiografické knize („Od první osoby. Rozhovory s Vladimírem Putinem“, 2000) o něm Putin vypráví aniž by ho nazval příjmením. Jen jménem: Leonid Ionovič přišel, Leonid Ionovič nám řekl, Ljoňa udělal to, Ljoňa uděla tohle.

Abychom pochopili příčinu, stojí zato navštívit Velkoochtinský hřbitov v Petrohradě.

5

O tomhle pomníku je ve Wikipedii, v  článku o daném hřbitově krátký zápis (v části o známých lidech zde pohřbených):

„Usvjacov, Leonid Ionovič (1936-1994) -kriminální autorita, trenér Vladimíra Putina a Arkadije Rotenberga“.

6

Leonid Usvjacov neboli :Leňa – sportovec“ jak mu říkali v určitých kruzích, byl velmi barvitou osobností. Profesionální zápasník sambo, trenér, kaskadér, 2x trestaný (skupinové znásilnění a valutové machinace), téměř 20 celkem za mřížemi. Zabili ho v bitkách v roce 1994. Trenérem sambo a judo v DSO „Trud“ s Putinem a Rotenbergem pracoval právě mezi svými dvěma kriminály (1968-1982).LUsvjacov v 70-ých letech.

L. Usvjacov v 70-ých letech

7

V autobiografické knize z roku 2000  Putin s nadšením popisuje jednu epizodu s Ljoňou, která se mu zjevně zařezala do paměti:

„Jednou jsme přišli na trénink společně se starším trenérem „Trudu“ Leonidem Ionovičem. Koukám, na koberci zápasí karatisté i když už na nás byla řada. Leňa došel k jejich trenérovi a řekl mu o tom. Ten se na něj ani nepodíval a prý – jdi odsud. Poté ho Leňa aniž by řekl slovo převrátil, lehce přidusil, odtáhl z koberce protože ten byl už bezvědomí a obrátil se k nám : „pojďte, dejte se do toho“.

Tvrdý chlapík byl Ljoňa. Tloukl jako první. Vovočka se ho snaží zjevně napodobovat.

„Ljoňa-sportovec“ byl o 16 let starší než Putin. Vyrostl v poválečném Leningradu a měl v mnohém typický osud svého pokolení. Dětství na leningradských ulicích, bez otce (otec, důstojník Iona Lipmanovič Usvjacov zahynul na frontě ve 44 tém). V mládí se dostal do vězení, Ljoňu to ale nezlomilo, vyšel ven, stal se trenérem v DSO „Trud“, vytvořil svůj oddíl kaskadérů při Lenfilmu. A také ve městě známou brigádu.

V 1984 ho znovu zavřeli, tentokrát za valuty. Byli tenkrát v SSSR takoví … řekněme bohatí lidé, kteří ukládali nepoctivou prací získané prostředky ukládali do dolarů a starožitností. Uchovávali se pro kapitalismus jako Korejko (hrdina románu Zlaté tele). A byli také ti, co jim to pomáhal dělat, získávat valutu (bylo zakázáno s ní obchodovat na ulicích) a další cennosti. 88 hlava o „valutových zločincích“ byla surová – až do smrti zastřelením. Kdo se tímhle zabýval, to byli mimořádní chlapíci, uměli riskovat. Podobného typu jako Ljoňa Usvjacov.

k tématu: Valutoví zločinci

Tohle je Aleksandr Jakovlevič Chočinskij, obchodník antikvariátem z Petrohradu (v posledních letech žije v New Yorku)

8

Od 70-ých let se Chočinskij znal s Leonidem Usvjacovým. Společné obchodní zájmy. A přestně tak jako Usvjacov v 80ých letech, Chočinskij obdržel dlouhý trest, 8 let (koupě kradeného zboží, navádění banditů na byty sběratelů apod.). Tehdy se uskutečnila kampaň sovětské moci proti „činitelům stínové ekonomiky“, a Chočinskij i Usvjacov do ní spadli.

Historii své známosti s Usvjacovým Chočinskij upomíná ve svém blogu na Live Journalu takto:

„Přišel jsem za ním kvůli obchodu – prodával sbírku ruských stříbrných rublů. Mince byly vzácné a stály nemalé peníze. Tehdy jsem se v numizmatice nevyznal, proto jsem Ljoňovi navrhl, člověku, kterého jsem viděl poprvé v životě, dát mi sbírku, abych ji mohl ukázat odborníkovi. Okamžitě souhlasil a já mu na odchodu řekl: „nebojte se, vrátím vám ji“. Leonid si mne změřil pohledem, usmál se a odpověděl: „Ale já se nebojím – ukaž ji komu chceš“. Potom jsem poznal, že „Ljoňa- sportovec se nebál nikoho„.

V jiném případě Aleksandr Chočinský vzpomíná, jak za jeho přítomnosti k Usvjacovu domů přišel člověk “ od zlodějů (vorov v zakoně) „s příkazem ho zastřelit, ale „Ljoňa-sportovec“ si s vrahem promluvil od duše a ten si rozmyslel splnit objednávku.

„Někdy, již později jsem byl u něj doma na Vasiljevském, když k němu přišel mrňavý chlapík, opravdu hodně malého růstu (…) Nechal jsem je v obýváku, aby si mohli promluvit a sám jsem odešel do kuchyně (…) Potom chlápek odešel a Ljoňa přišel do kuchyně a požádal o čaj.

„Víš co chtěl?“ – zeptal se mne.

„Jak to mám vědět – to je vaše věc“, – poznamenal jsem – „vypadal oficiálně, podobně jako účetní“.

„Ne, není účetní“, – Ljoňa se opět usmál – „Vory ho poslali, aby mě zastřelil„….

„No zastřelit bych se nenechal – vytrhl bych mu pistoli a tak – objasnil jsem mu „co a jak“, aby kamarádíčkům vyřídil“.

Naposled Usvjacov vyšel z vězení v roce 1992. A okamžitě se dal do práce. Celkově nastal jeho čas – čas jeho brigády a jejích členů. V červnu 1994 ho zabili. V 58 letech. O 6 let se nedožil triumfu svého hlavního učedníka. Byl by tentokrát v seznamu „Forbes“ nebo ministrem.

9

Na památníku Usvjacova jsou z obou stran vytesány verše, které za života sepsal nebožtík. Cosi o tom jak na ženské vydělával a že „umřel jsem, ale nesmrtelná je mafie“. No … husté žerty o „lízání zadku Americe“ a „obřezání, aby víc už nic nevyrostlo “ všichni slýcháváte na tiskových konferencích od roku 2000 (letos o lízání Ameriky opět mr. Pu promluvil, ale Veronika Sušová-Salminen o tom v popisu tiskové konference stejně jako o koktání na dotaz ke skandálu prokurátora Čajky nebo nijaké reakci na stávku řidičů kamionů nenapsala, protože to pro ní nebylo důležité – pozn. ok) Ještě že ne ve verších.

Mimochodem, jakým jazykem by měl mluvit člověk, kterého naučila „leningradská ulice“ a kriminální autorita „Ljoňa-sportovec“? Správně, zločineckým.  Topit v záchodě , polykat prach, pošlu doktora, naklepat mu za rohem atd . (vše jsou normálními lidmi nepoužívané výrazy napč.  Мочить в сортире použitý poprvé právě Putinem na tiskové konferenci  24.9.1999  viz. Wikipedia pozn. OK)

Pravda, jedna věc je úlet fantazie kriminální autority v úzkém kruhu, druhá – vystoupení hlavy státu v televizi. Vytáhnout zločince z podzemí je možné, ale vyhnat podzemí ze zločince – to nejde.

Na fotce níže- známý sovětský kaskadér a sportovec-zápasník Nikolaj Nikolajevič Vaščilin (na kraji zprava):

cr63j0b5x6k5

Vaščilin byl od 60-ých let  známý Putina i Usvjacova a Rotenberga. Společně trénovali v jednom oddíle. Dnes je na penzi, autor série knih a zápisků („Umírali jsme podle vůle režizérů“, Rusko v poutech lži“ atd.) o letech, strávených ve sportu a ve filmu. O svém bývalém kamarádovi z judo , Rotenbergovi, Nikolaj Nikolajevič se zmiňuje  nepříliš  lichotivě:

„V roce 1978 Arkaša Rotenberg bez přítomnosti zakončil institut tělesné výchovy a tiše pracoval jako pomocný trenér v LOS DSO TRUD svého staršího trenéra Leonida Ionoviče Usvjacova (recidivistu-zločince dvakrát odseděvšího po 20 letech v kriminále, což se civilizovaně zamlučuje celým putinským oddílem sambo). Mimochodem Usvjacova zabili И. v roce 1994 a na pohřbu na Velkoochtinském hřbitově tak tak, že nezabili i Arkašu Rotenberga, ale tomu se hbitě podařilo schovat. Přeci jen sambista. Pomník má Usvjacov skromný, ale text epitafu – je zábavný, označující základní směr výchovy mládeže“.

Jaké měli obchody Rotenberg s Usvjacovým na počátku 90ých let, co to bylo za přestřelku na pohřbu, ve které Rotenbera téměř zabili, Vaščilin neupřesňuje. A Rotenberg také ne.

Vaščilin (druhý zprava) a Rotenberg. A krajní zleva je zdá se Zubkov, premiér-ministru RF v letech 2007-2008:

10

Ještě jedno zajímavé svědectví, které možné zjistit ve Vaščilinových memoárech – to je to jak se Putin dostal na vyhledávanou právnickou fakultu LGU v roce 1970. To je jedna ze záhad jeho biografie. V rodině Putina chyběly peníze (matka byla uklízečkou, otec – hlídačem, později dělníkem vagonové závodě. Putin se učil ve sportovní škole, kde byly místo hodin tréninky. Kouzla se nestávají. Sám udělat přijímačky na takové prestižní místo nemohl. podle svědectvíVaščilina právě trenér Leonid Usvjacov přes své známosti zařídil, že ho do LGU přijali v rámci sportovní kvóty:

„Vovu Putina do LGU přes sportovní výběr a osobně přes V.E.Solovjova (trenér sambo) a M.M. Bobrova (vedoucí katedry tělesné výchovy) dostal sám L.I. Usvjacov … tady se znovu hodí připomenout, že v 1982 Usvjacov znovu odešel do kriminálu, tentokrát podle článku 88  a byl tam až do 1992. Když vyšel na svobodu, zorganizoval Usvjacov sportovce do oddílu hlídačů (s povolením Smolnéhoú a byl zabit konkurenty v roce 1994 a jeho místo v organizaci zaujal Vladimír Kumarin“.

Sportovní výběr na vysokou školu v SSSR znamenal, že pro institut potřebného sportovce „protlačili“ přes zkoušky a dál se tam již fakticky neučil – známky i tak dostával. Bylo ale nutné vystupovat jako reprezentatnt vysoké školy a nosit medaile. Tak se Vova Putin stal „právníkem“. Pravda je, jak se Putin přiznal novináři Olegovi Blockému v knize  o sobě („Vladimir Putin, Historie života“. 2001) na právnické fakultě se necítil pohodlně:

„Myslím, že v určitou dobu jsem se na univerzitě snažil nezveřejňovat, že moji rodiče nebyli jen jednoduše pracující, máma dokonce pracovala na černo. Samozřejmě by mi bylo přijemnější, zvláště v prvním ročníku univerzity, kdybych mohl říci, že můj otec je profesor a matka např. docent …“

Foto staré 40 let. Druhá epocha. Rektor MGU matematik Sadovničí a mladá vědkyně Káťa Tichonová (Putinová). Káťa je tak talentovaná v matematice, že profesor Sadovničij s ní jako spoluautor píše vědecké práce. A dokonce ji zařadili (ve 28 letech) do Vědecké rady MGU. Inu… tak to bude přijatelnější pro jejího otce (a pro jeho komplexy).

11

Ve výše uvedeném citátu Vaščilina o přijetí Putina do LGU je zajímavá také fráze o tom, že dobrodinec Putina Usvjacov v 90ých letech dal dohromady svou brigádu ze sportovců a byl „zabit konkurencí v roce 1994 a jeho místo v organizaci zaujmul Vladimír Kumarin“. Co to bylo za „organizaci“ kam se se svou brigádou zařadil putinský trenér Usvjacov v 90ých letech? Nikolaj Nikolajevič delikátně nepřipomíná … Ale pokud tam byl hlavní osobou Vladimír Kumarin (on je přeci „Kum“), tak se jednalo o Tambovskou zločinnou skupinu. Její jádro se skutečně skládalo ze sportovců.

Vychází nám z toho, že se putinský trenér judo, poté co vyšel z vězení v roce 1992 přimknul k nejlepším lidem města – Tambovské skupině. Nicméně „Společníci v boji“.

Vladimír Kumarin („Kum“), foto 1993. Pravá ruka je ještě celá, drží láhev se šampaňským. V červnu 1994, když zabili Usvjacova, stal se i atentát na Kumarina. Přežil, dlouho se léčil, ztratil ruku.

12

 

Kumarin – bývalý boxer, v brežněvských dobách – řádíval v Puškaru (populární hospoda na B. Puškarské ul.) a v dalších podnicích Leningradu. V 90-ých letech dostal přezdívku „noční gubernátor Petrohradu“.

13

Jeho Tambovská zločinecká skupina vznikla v roce 1988. Usvjacov tehdy byl v kriminále, Putin v Drážďanech, Rotenberg vedl zápasnický klub „RVS“ (Mládenci z Vyborgské strany). Oficiálně byl „RVS“ založen v roce 1979 pro dělnickou mládež. Předpokládalo se, že trenéři klubu (typu Rotenberga) budou převychovávat neplnoleté bandity na důstojné členy společnosti.

Úspěchy Rotenberga na tomto poli nejsou známy. Podle tvrzení Nikolaje Vaščilina se klub „RVS“ spíše zabýval opačným. Byla to tréninková základana pro bandity ze „sportovních“ skupin. Ve své recenzi knihy spisovatele  Jevgenije Vyšenkova „Střecha“ 2011 (o historii leningradského reketu – vydírání podnikatelů) Nikolaj Vaščilin píše:

„Žeňa Vyšenkov úplně zapomněl proanalyzovat výsledky práce Arkadije Rotenberga, přítele V. Putina… v klubu na převýchovu špatně vychovaných dorostenců na Vyborgské straně – škola sambo RVS … Chlapců tam trénovalo v boxu (Kumarin, Agapkin, Gološčapov, Kononov a další) velmi mnoho, sportovní úspěchy země koncem 80  Sovětský svaz nepotřeboval, ale nově vzniklí podnikatelé potřebovali ochranu před bandity …. Cítíte, kam směřuji … Vždyť z mnoha karatistů a různých zápasníků jsme žádné  výtečné šampiony neviděli, ale vrahů a kriminálních autorit se nedopočítáme…“

Ano, k čemu směřuje Nikolaj Nikolajevič je pochopitelné. Ukazuje se, že u Rotenberga v klubu RVS nebyli jen problémoví dorostenci. Zatrénovat si v zápase a udržet formu tam chodili také vážení lidé z Tambovské zločinecké organizace jako byl Vladimír Kumarin a jeho přítel Konstantin Gološčapov. Přitom posledně jmenovaný nebyl jen přítelem Kumarina, ale také starý známý Putina z judo. Ještě jeden druh dětství. V sovětských časech Gološčapov byl lapiduchem v Mariinské nemocnici,  v 90ých obyčejný petrohradský bandita.

Gološčapov na výročí u Kumarina. Petrohrad 2006.

14

Na této oslavě (Kumarinu bylo 50 let) se udála historka. Vyznamenala se tambovská autorita Alexandr Popov („Pop“). Dokonce se to dostalo  na centrální televizní kanály.

15

 

Trochu vypivší „Pop“ se rozhodl připít „Kumovi“ na zdraví:

16

Přípitek se mu povedl následující:

„Chtěl bych připít na ty, kteří …. Víte, jak to mám říci… jednoduše… S ním začínali… společně se zabývali … třeba, obchodem (usmívá se)… tam… Ještě celou řadou otázek, kterými se zabývali…budovali všechny ty věci (smích v sále)… no trochu jsem se napil ale takhle to je!!! A proto vám všem navrhuji zvednout pohár za Vladimíra Sergejeviče, dej mu Bůh to nejhlavnější , zdraví!“

Přítomní samozřejmě vše správně pochopili. K těm, co se jubilantem začínali spolupracovat, no … zabývali se řadou otázek.  Jedním z nich byl právě Gološčapov. Toutéž „řadou otázek“ se zabývali i Rotenberg, i Usvjacov i další „bratři v boji“ V. V. Putina.

Od jisté doby o Gološčapovi začali v ruských sdělovacích prostředcích psát také jako o „oblíbeném Putinově masérovi“. Gološčapov – byl velký mistr masáže a zdáse, že Putin si od 90ých let zamiloval chodit s ním do lázně, kde masér masíroval Putinovu tělesnou schránku. A to je velké plus v dnešním systému státního zřízení RF.

Aby se to nepletlo, je dnes uznávaný lapiduch Kosťa Gološčapov – bankéřem (spolumajitelem SMPbanky spolu s Rotenbergem), stavitel (má ohromné zakázky na opravy inženýrských sítí v Petrohradě) a vůbec je to prověřený člověk.

17

A ještě, tak jak mnozí kámoši z 90ých, Gološčapov se obrátil na víru a pracuje (spolu s Poltavčenko(v Ruské Athoské společnosti.

Gološčapov zprava, případně:

18

A nyní přicházíme k hlavní části našeho povídání. Od roku 1991 Putin – náměstek starosty Petrohradu, od 1996 – na vysokých postech v Moskvě, od 2000 -prezident RF. S takovým množstvím přtel ve sportovně-banditském prostředí a při takových (z jeho strany) funkcích se vzájemně výhodná spolupráce naladila velmi rychle. Speciálně zohledňujíce ohromnou chamtivost Vladimíra Vladimíroviče po penězích.

Podnikatel blízký k Tambovským, Maksim Frejdzon („Max-zbrojíř“), který se osobně znal s Putinem v 90 ých letech v květnu 2015 poskytl obšírné interview Radiu Svoboda. Vyprávěl o banditském Petrohradě 90ých let (dnes Frejdzon žije v Izraeli). A zejména, že Putin v 90ých letech byl osobně znám s Kumarinem a měl s ním společný obchod (ropné produkty, čerpací stanice apod.).

Maxim Frejdzon také popsal osobní vlastnosti Putina, jak ho viděl v 90ých letech. Hlavními z nich byly „fetiš peněz“ a chybějící jakákékoliv morální hranice, dokonce i ty, které byly uznávány v zločineckém prostředí…

______________________________________________________________

Maxim Frejdson (Max-zbrojíř) znal se s Putinem v 90-ých osobně:

21

M. F. o Putinovi: „Peníze bral obvykle Ljoša Miller. A V.V. prostě napsal částku během rozhovoru.“

„Putin trpí fetišem peněz, jako takovou abstraktní ideou… Existují, jak se říká v podsvětí určitá „pravidla“, jakýsi rámec, ve kterém se člověk bude pohybovat. A tady (u Putina) v principu žádná taková pravidla neexistují. Pouze cílevědomost a nic jiného.

„PTK od V.V. obdržela smlouvu na nájem, zajišťování paliva pro automobily města, včetně milici plus pronájem čerpacích stanic.“

„Celá parta pracovala společně: Vasiljev, Kumarin, Traber, Skigin, Timčenko. Měli rozdělené role, úkol byl jasný. Ve skutečnosti – převzít celé zásobování Severozápadu. V. V. hrál svou roli. Nebyl veliký a úžasný šéf, byl součástí téhle struktury.“

____________________________________________________________

Tehdy, v roce 2015, když se Frejdzon svěřil tisku se svými vzpomínkami, začal v Londýně soud v případu Litviněnko (otráven silnou dávkou radioaktivního plutonia – viz, kniha Litviněnko FSB blows Russia o výbuších obytných domů v Rusku, ze kterých byli obviněni Čečenci a následně Putin zahájil 2. čečenskou válku – pozn. ok). A když si pročtete soudní spisy tohohto případu – pochopíte, že „Max-zbrojíř“ má pravdu. V čele Ruska je člověk nepříčetný od chamtivosti a  neznající mezí.

Jak z materiálů vyplývá, společným obchodem Putina a Tambovské skupiny nebyly jen čerpačky a ropné produkty.  Ale i bílý prášek. Ten z Kolumbie. Vozili ho přes přístav, který Putin předal pod kontrolu banditů.

Takže veliký sportovec-superman, bojovník za Ruský Mir a zdravý způsob života v 90 ých letech pomáhal zaplavit zemi narkotiky. Aby nabouchal prachy. Ještě více prachů. Přitom za spojení s narkomafií byl u Vovy Putina jeho pomocník z petrohradské radnice – čekista Viktor Ivanov. Velký přítel Tambovské skupiny a osobně Kumarina v otázkách kontrabandu kokainu. A nyní, budete se smát, V.P. Ivanov je nyní hlavou Gosnarkokontroly Ruska.

Viktor Ivanov. Prověřený člověk:

20

Litviněnko po tomhle tématu začal pátrat. Setkával se s tambovskými autoritami, které odjely v 00ých letech do Španělska (viz aktuální soudní vyšetřování tambovské mafie ve Španělsku -pozn. ok) a také s Kumarinem, o čemž se Kumarin neopatrně vyjádřil v jednom interview. Následkem toho narychlo vyrazil z Moskvy do Londýna čekista Lugovoj s Poloniem-210. Šíleně zaneřádil celé město, ale na Litviněnkův čaj přeci jen také tenhle sajrajt nasypal. Za to z něj Putin udělal poslance a dal mu vyznamenání „Za zásluhy před Vlastí“.

Kumarina také neutralizovali. Pro každý případ. Pyšné oslavy v roce 2006  se staly jeho labutí písní. V roce 2007 honečekaně zavřeli, dali mu vysoký trest za vydírání, potom (už po prvním rozsudku) dali ještě trest v druhém případě (v takovém případě se sčítají). Ve výsledku Kumarinu ve věku 51 let naložili 25 let a tak ho propustí ne příliš brzy.

Ve skandálním „případu ruské mafie“, který se právě řeší ve Španělsku existuje odposlech rozhovorů mezi bandity ve Španělsku a v Rusku. Odposlouchávali je několik let, jsou tam různá témata: jak jmenovat Bastrykina šéfem Ruské vyšetřovací komise (SKR), co udělat s vilou Putina v Marbele (?), která je napsána na zástupné osoby, jiné hospodářské otázky. A v roce 2007 také aktivně probírali zatčení „Kuma“. A mládenci z vlasti hlásili, že bohužel „Car přikázal“. T.j. Putin.

Tak takhle se  tu nakonec objevuje „car“ . Ne, nejsem přívrženec samoděržaví nebo monarchie. Ale přeci jen nazývat carem zločince z podsvětí se všemi jeho zvyky, levnými průpovídkami, komplexy – to je přehnané. To už je tak nějak degradace státu. Dožili jsme se narkodealerů na trůnu. Ano a ještě říkají, že každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží?

 helgimat

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s