MH17 (a s ním spojené události?)

Akt. 19.2.2016
Výsledky kriminalistického vyšetřování katastrofy MH17 budou až v létě.

OM: In summer evidence rocket MH17
© AFP
The Public Prosecutor (OM) expected in the summer criminal evidence to have around with what’s been shot Buk missile MH17, and the exact spot where the missile is fired. The Chief Fred Westerbeke said in a letter to relatives, as sources confirm opposite RTL Nieuws.

After all the turmoil about the lack of radar images, please let OM survivors that international justice team has missile remains under investigation now. That must ‚for the second half of this year‘ cause hard evidence about the type of missile and the afvuurlocatie.

No images of launch
Westerbeke says that there is no video or film footage of the launch. Also, there are no satellite images, because of the cloud on the day of the disaster. The prosecution does have radar data indicating whether there was other traffic at DRIVING of the disaster. The letter would further prove that Ukraine has no radar data more. The US have their data available via the secret services DISS; through a ‚situation report‘ of the OM can later serve as proof. Russia has requested radar data not supplied; OM says about being in talks with Moscow.

The Prosecution puts the importance of that radar data, and says there are many more sources to provide evidence: telephone tapping, images and testimonies, and 5 billion Web pages. There is a large group of people in the picture ‚that may be responsible for the attack.

Options for prosecution
only when their role is clear, and depending on where they are located, a decision is taken on the most promising form of criminal prosecution. According to the public, there are now two options for prosecution: using one of the countries leading the investigation (Netherlands, Australia, Belgium, Malaysia, Ukraine), or by an international tribunal being set up by those countries.

The prosecution warns the survivors that the investigation and prosecution can be very lengthy. Westerbeke refers to the Lockerbie crash, in which it took almost three years arrest warrants were issued, and another seven years before suspects were extradited.

In early March next of kin be informed further. The prosecution says come Friday with an explanation.

Akt. 22.1.2016
Dnes se objevily informace o tom že Sergun krátce před svou smrtí navštívil A. Asada. Při setkání prý tlumočil Putinovo přání, aby odstoupil, což Asad odmítl s tím, že bez něj by v Sýrii ruské zájmy nehájil nikdo.

Evropský parlament zase při dnešním jednání mj. podpořil zřízení mezinárodního tribunálu a odsoudil ruské veto v OSN v této otázce.

akt. 7.1.2016

Americká společnost Stratfor uvádí:

Podle oficiální verze Sergun (viz. níže) zemřel 4.1. v domě odpočinku (?) v Moskevské oblasti na selhání srdce (ruské sdělovací prostředky také psaly, že příčinou smrti byla přetažená únava – ok) . V této souvislosti zdroj Stratfor uvádí, že se seznámil se zprávou, že bývalý šéf GRU (ruská rozvědka) zemřel 1.1. 2016 v Libanonu. Pokud je zpráva pravdivá, nabízejí se otázky, čím se v téhle zemi zabýval a proč se Kreml rozhodl utajit, že Sergun zemřel v zahraničí.

 

5.1.2016

Blíží se konec kriminálního vyšetřování resp. odpovědí na otázku kdo je zodpovědný za tragedii letu MH17. Vyšetřování vede nizozemská prokuratura spolu s vyšetřovateli z Austrálie, Belgie, Malajsie a Ukrajiny, tedy zemí, jejichž občané se stali obětí nebo podle předpisů musí být účastníky vyšetřování (Ukrajina jako země na jejímž území k tragedii došlo). Jako termín ukončení vyšetřování byl v říjnu oznámen konec roku 2015 nebo začátek roku 2016.

Jako příčina pádu letadla byl vyšetřováním nizozemské komise jednoznačně určen sestřel raketou zařízení BUK. K podkladům pro vyšetřování přispěla také skupina Bellingcat mravenčí prací s odkrytými zdroji na internetu (sociální sítě Instagram, Twitter, Vkontakte – ruská obdoba Facebooku apod.).

Podobně jako při vyšetřování příčin v minulých dnech Bellingcat předal nizozemské prokuratuře novou sadu informací získaných obdobným způsobem. Tentokrát bylo z otevřených zdrojů identifikováno 20 osob přímo se podílejích na výstřelu BUKu. „Jsou mezi nimi lidé, kteří musí vědět, kdo stiskl tlačítko k odpálení rakety. Musí vědět, kdo dal k odpálení povel.“ říká zakladatel skupiny Eliot Higgins.  Bellingcat přesně ví, kdo jsou ti lidé. “ Máme jejich fotografie, jména a také hory jiných informací z internetu, podle kterých je bylo možno nalézt“.

20 viníků

Jedno je jisté. Pokud budou nalezena jména lidí přímo navázaných na incident, nebude to kompletní řetězec odpovědných. K nezákonné účasti ruských vojáků na území cizí země bude zcela jistě ustanovena nejen výkonná, ale i politická zodpovědnost.

A zatímco právníci rodin pozůstalých v tichosti pracují na žalobách, v Rusku se dějí divné věci. Nekonečný seznam podivných i nepodivných náhlých úmrtí nějakým způsobem významných ruských person se v posledních dnech skokem rozšířil o další lidi nějakým způsobem zamotané do ruské agrese proti Ukrajině nebo jinak působících v ruské vertikále moci.

5. listopadu 2015 za podivných okolností a nečekaně zemřel Michail Lesin – poradce Putina , ruský „Göbbels“,  ten, kdo přetvořil ruské sdělovací prostředky na hybridní zbraně Kremlu. V poslední době žil v USA a byl vyzván dát svědectví ve vyšetřování FBI.

27. prosince 2015 ve věku 52 let náhle zemřel generálmajor armády RF Alexandr Šušukin, velící operaci anexe Krymu.

4. ledna 2016 ve věku 59 let náhle zemřel šéf ruské rozvědky GRU Igor Sergun. Úmrtí bylo natolik náhlé, že ani v mediích není jednotné datum smrti – někde se uvádí 4.12., jinde 3.1. Nebyl k jeho smůle známým Putina, byl pouze nástrojem.

Zdá se, že v Rusku probíhá generální úklid. Není to nic divného, OGPU-NKVD-KGB-FSB se v těchhle věcech vyzná již z dob Stalina, Dzeržinského, Jagody , Berii atd.  „Není člověk, nejsou problémy“. Ostatně nejsou to první oběti, ale jsou v čele seznamu účastníků operací v Ukrajině, přímo mezi generalitou. Dlouho před nimi zmizeli stovky lidí tak či jiných zúčastněných v téhle válce. Pravděpodobně ruské speciální služby jsou za likvidací pohlavárů teroristů Donbasu – Bjednov, Mozgovoj, Iščenko, Dremov. Posádka BUKu, který MH17 sestřelil je pravděpodobně také zakopána hluboko v rostovské půdě.

Podobný osud pravděpodobně nečeká nejbližší nedotknutelnou čtveřici, kam patří: ministr obrany RF Šojgu, ředitel FSB Bortnikov, šéf rozvědky Fradkov a náčelník GŠ Gerasimov. Všichni jsou nejbližšími přáteli Putina a pokud nakonec dojde na lavici obviněných v Haagu, budou na ní sedět i s ním. Kterýkoliv z nich se však může ocitnout v rizikové skupině, pokud se rozhodne opustit „Rodinu“ (podle italského Famiglia).

#mh17

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s