Velká Británie, Litviněnko, Nato, Rusko, Saúdská Arábie

5.2.2016 Tak to bychom měli. Saúdská Arábie v koordinaci s Tureckem hodlá poslat do Sýrie pěchotu. Reakce na ruské bombardování, které zesílilo právě v době kdy měly probíhat mírová jednání v Ženevě. Bombardování bylo jedním z důvodů zrušení rozhovorů. Schyluje se opravdu ke 3. Světové? Ruské bombardování by zdá se mohlo omezit jen uzavření Bosporu. Pokud by k tomu došlo, nastala by situace podle dříve zmíněného pořadu BBC?

3.2.2016 pořad BBC 3. světová válka ve velitelském sále

Jednání Ruska resp. Putina je stále víc nepředvídatelné a dále rozleptávající EU. Na jedné straně dělá vše proto, aby ze Sýrie dále odcházeli uprchlíci, na hranicích s Tureckem provokuje protiakci Nato. BBC zveřejnila vojenskou hru na téma rozpoutání hybridní války na území Lotyšska po vzoru ukrajinského Donbasu. Pro přehrání je potřeba odjet do Velké Británie, nebo použít VPN  (např. rozšíření Hola v Chromu).

Jaké asi budou přijímat kurzy sázkové kanceláře na úmysly ruského prezidenta – rozpoutat globální válku vs. jeho snahu zveličením  hrozby ze západu vytvořit v Rusku situaci, kdy bude moci zrušit letošní parlamentní a v další budoucnosti i prezidentské volby, aby si uchoval moc?

http://www.bbc.co.uk/iplayer/episode/b06zw32h/this-world-world-war-three-inside-the-war-room

25.1.2016 pořad BBC

 

Doplnění k předchozí poznámce o Poloniu-210 – zítra, 21.1.2016 bude  v parlamentu UK zveřejněna zpráva o vyšetřování smrti bývalého příslušníka ruské KGB a později FSB Litviněnka, který byl podle posledního šetření lékařské komise otráven prudce radioaktivním izotopem Polonium-210. S ohledem na způsob otravy – vložením dávky zcela ojedinělého prostředku do šálku čaje – jsou důvody pro doměnku, že se jednalo o akt státního terorismu. Motivem pro vraždu bývalého důstojníka ruské tajné služby by mohly být jeho aktivity na odhalování nezákonných aktivit ruské FSB a ruského státu.

Aktuálně.cz

A moc pěkně.

A tady je komplet zpráva.

A tady premiér Cameron .

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s