Už dlouho si žijeme dobře

9.2.2016
Někteří analytici jsou toho názoru, že nebezpečí jaderného konfliktu se v současné době zvýšilo na úroveň 80-ých let, kdy po obou stranách hranice mezi východním a západním blokem probíhala mohutná vojenská cvičení a na obou stranách byly prsty položeny na rudých tlačítkách je spuštění atomového úderu.

Včera oficiální sdělovací prostředky Ruska vydaly oznámení o započetí mohutného cvičení, které se podobá projevu Molotova z 22.6.1941: Dnes od 5 hodin rána vojska jižního vojenského okruhu, některé útvary paradesantních vosk a vojenského dopravního letectva byly uvedeny do stavu plné bojové pohotovosti.  Na hranicích Ukrajiny včetně Černého moře tak začalo masivní cvičení v době,  kdy stále více padají z oficiálních míst obvinění Ruska v masivním bombardování civilních cílů v Sýrii.

Poté co po sestřelení SU-24 ruský letoun su-34 demonstrativně, bez ohledu na předchozí varování a výrazněji narušil turecký vzdušný prostor je situace napjatá i mezi Ruskem a Tureckem.

Putin je naprosto nevyzpytatelný a tak i NATO chystá Velké cvičení na východních hranicích Polska a pobaltských zemí. Za celé poslední roky Rusko= Putin nedělá nic jiného než zkouší co západ vydrží. A dnes se oba bloky v podstatě setkávají  na hranici táhnoucí se přes příliš mnoho oblastí celého světa ve kterých si Rusko „hájí své zájmy“  a jakákoliv zkouška trpělivosti v podobě zabloudění ruského letadla nebo skupiny pěšáků v Sýrii, v Arktice či v Kaliningradu  může vyvolat mohutný konflikt.

Saúdská Arábie údajně zahájila mobilizaci a spolu se spojenci mezi které patří mj. Egypt, Jordánsko, Turecko, další země zálivu, ale i Maroko a další muslimské země jako je Malajsie nebo Indonésie mají zaútočit pod společným velením Turecka a Saudú na Islámský stát v Sýrii.

Takže je na spadnutí velký konflikt, stačí jen jiskra:-(

PS. Velkou část Ruska za Bajkalem Putin pronajal Číně. No jasně. Rusko neinvestovalo za jeho vlády do infrastruktury v těchhle oblastech ani kopějku takže tam už skoro žádní obyvatelé nezůstali. A Čína se činí. Silnice jsou jen začátek . Budou se překreslovat mapy.

image

PPS Přeci jen je jakási pravděpodobnost, že Putinovi nakonec nejde o rozpoutání války. Je teorie, že potřebuje získat důvod pro zavedení válečného stavu, aby mohl odvolat pomalu se blížící volby a zajistit si pokračování svého panování. Doposud mu všechny rozpoutané konflikty, včetně 1. Čečenské války kterou si zajistil cestu k trůnu, sloužily ke zvýšení popularity. Nezanedbává ale ani vnitřní boj, počet politických vězňů roste a v rozvalující se ekonomice ještě dále kalí vodu. Během dnešní noci bylo v Moskvě strženo několik desítek obchodních stánků a pavilonů , buldozery do nich najely bez ohledu na to, že v nich byli lidé.

A ještě zajímavý rozhovor:

http://video.aktualne.cz/dvtv/rusko-jsme-podcenili-10-let-se-od-nato-ucilo-ted-se-vraci-me/r~b723d644ce5411e5a0ca0025900fea04/

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s