Abbey Road: Jak to bylo

 

1KILFmjdnYWcTsFcSNncjGw [1]

Americký turista z Floridy Paul Cole přijel do Londýna spolu se svou ženou. 8. sropna 1969 vyšel z hotelu, aby se nadýchal čerstvého vzduchu. Měl už plné zuby trmácení po muzeích a tak chtěl prostě postát a pokoukat co se kolem děje. Paul se dal do řeči s policistou, který seděl v zaparkované policejní dodávce. Zatímco hovořili, Paul zpozoroval, jak se u přechodu pro chodce shromáždilo několik lidí a 4 z nich začali chodit po zebře sem a tam a jiný je při tom fotografoval. -Co je to za blázny , – zasmál se Paul, – kdopak to chodí po Londýně naboso.

Původně se dvanácté album Beatles mělo nazývat Everest, podle názvu cigaret, které kouřil jeden z techniků studia EMI Jeff Emmerich.

1n9KpS14-remLt_CEoLpNEA [1]

Na krabičce byly zobrazení hory, která se skupině velmi líbila. S názvem se ale nakonec rozloučili, protože se nikomu nechtělo jet na fotoseanci do Nepálu. Rozhodli se ze situace vyváznout nejjednodušším způsobem – vyfotili se přímo vedle studia.

Před focením Paul nakreslil a fotografovi ukázal, jak si představuje obrázek na obalu nového alba:

1DjnrQ-ZNEg8RxUDiX2UvJQ [1]

1HWWExgWdVdJpP3AqxCsu-Q [1]

V určený den kolem půl dvanácté k budově studia EMI na Abbey Road 3 přijel fotograf Ian McMillan. Přátelil se s Yoko Ono a ta ho pozvala na fotografování. Mládenci na něj čekali na schodech u vchodu do Studia.

1nkglzUkQy8QS1Asf8Cq6Sw [1]

 

Muzikanti si stoupli k přechodu a poté co se dočkali až projely automobily, přešli několikrát přes přechod. Všichni kromě George byli oblečeni do obleků od Tommy Nuttera.

1sK8V7ZpWE8I8-FmPu09q-A [1]

Zpočátku Paul chodil v plážových sandálech, potom se zul a zůstal bosý.

McMillan udělal šest obrázků během deseti minut:

1HQnvpkwRo8_0p0-OK8hcnA [1]

1mkMeEPMgAyyfw7H-ebX-XA [1]

1K70_05Sxqy8mCnlmjxF50w [1]

1UhLXRgtVlR-lDl1EqaPVng [1]

1pe-ofihFZFx4bUOQ9h0xJQ [1]

1HTO1-vS1rwVs0ZKyeGlLYQ [1]

Pro album vybrali pátý snímek. Na něm se vzadu objevili Alan Flanagan, Steve Milwood a Derek Segrow – věnovali se vyřízení formalit ve studiu EMI a vraceli se z oběda. Na obrázku jsou vdáli vlevo.

1LAdTk2vpZ216A5WY_jk5tA [1]

Snímek vyfocený na přechodu pro chodce vedle studia na Abbey Road se stal dalším zdrojem hledání nových důkazů a potvrzení pro milovníky konspirologické teorie o smrti Paula v automobilové katastrofě . Značka na Volkswagenu LMW28IF, který se ocitl na snímku přečetli jako „Linda McCartney pláče, Paulovi by bylo 28, kdyby byl živ „. A samotný přechod přes přechod byl v teorii pohřebním průvodem – vpředu John v bílém jako kněz, na konci George v jeansách jako hrobník a sám Paul se zakrytýma očima, naboso a s cigaretou v ruce a navíc ještě jde jinou nohou než ostatní. Fakt, skutečný nebožtík.

Tenhle brouk, který byl v roce 2001 prodán v dražbě za 2.530 Liber stojí dnes v muzeu Volkswagen ve Wolfsburgu.

1FBg85ybeOLuUY5Ynb_6aXQ [1]

Do konspirologické teorie o smrti Paula a jeho záměně dvojníkem se zapsala i dívka v modrém na zadní straně obalu alba. V teorii je to ta samá Rita, která řídila automobil. Ve skutečnosti po skončení focení na ulici hledal McMillan vhodné místo pro fotku s názvem ulice. A našel ho na křižovatce s Alexandra Road. Snímek se ženou, která se náhodně ocitla před objektivem se mu zdál nejlepším.

1fHmZNzxL1kPm55LxlI-0OA [1]

Americký turista Paul Cole, stojící 8. srpna 1969 na Abbey Road a hovořící s policistou asi po roce zahlédl u své ženy – varhanice – obálku s deskou.
-Podívej, – řekl Paul, – to jsou ti blázni, které jsem viděl v Londýně!
– Ah a tohle jsem já….

1YvsfaS_QS_g9u2uiEv3E4w [1]

originál

PS

Pan Cole nikdy Abbey Road neslyšel. „Viděl jsem Beatles v televizi a slyšel jsem pár jejich písniček. Není to můj šálek káva. Dávám přednost klasické muzice.“

A takhle nějak vypadá LP, které asi v roce 1972 vydal Supraphon:

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s