Internet jako zdroj (nechtěných) informací

Bellingcat dal zatím novinářům (v nejbližších dnech i veřejnosti) k dispozici informace o lidech ( ruských vojácích) , kteří na základě informací zjištěných z otevřených zdrojů měli nebo společného s transportem raketového systému BUK, který je podle stejné skupiny, ale i podle vyšetřování mezinárodní komise zodpovědný za sestřel Boeingu 777,letícího na trase MH17. Informace byly již dříve dány k dispozici kriminálnímu vytěžování, které melo být povodně zakončeno již v tomto měsíci. Vyšetřovatelé však mají podstatně více materiálů a zveřejnění výsledku tak bylo odloženo na léto letošního roku.
Systém zjišťování informací z otevřených zdrojů má (nejen) tato skupina velmi sofistikovaný, jak je možno přesvědčit se na jejich webu.

Pátráním po internetu se ale nezabývá jen bellingcat. Zajímavé výsledky týkající se matení naší malé české veřejnosti zveřejnil server neovlivni.cz.

Mimochodem i další česká aféra vybuchla kvůli internetu. Tedy bez neschopnosti tajných služeb by nevybuchlo pravděpodobně asi nic.

PS 3.3. Komentář Martina Fendrycha

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s