Naděžda Savčenko – poslední slovo před ruským „soudem“

11.12.2016 Mám podivné pocity ohledně N. Savčenko. Možná se nakonec ukáže, že celý její únos, věznění, hladovky apod. byla jen hra FSB – reinkarnované KGB?

22.6.2016 Pro zajímavost rozhovor Žany Němcové s Naděždou Savčenko na ruském webu DW.

Update 25.5.2016 N. Savčenko dnes na základě Putinovy milosti propustili.

19.4.2016 Ukrajinský soud odsoudil dva ruské (ne)vojáky, kteří byli chyceni když stříleli na území Ukrajiny po ukrajinských vojácích k dlouholetým trestům za terorismus. Zdá se nakonec, že nakonec dojde k variantě, kdy by mohli být vyměněni za Naďu Savčenko. Podle této informace Savčenko po telefonátu ukrajinského presidenta ukončila hladovku.

4.4.2016 Náš pan prezident je vždycky zastáncem Ruska. Věřím tomu, že ho Savčenko vůbec nezajímá a s Ukrajinou jsou jen potíže. Ale vzhledem k tomu, že všechno ví a všemu rozumí, mohl by tenhle náš Brouk Pytlík vědět, že minimálně soud nad Savčenko byl fraška a podobně jako ona je za nesmyslné rozsudky v Rusku vězněno několik známých a množství neznámých oponentů ruského režimu. Rusko prostě má politické vězně a prezident ČR to ignoruje. Asi hledá článek od Peroutky.

25.3.2016 John Kerry navštívil Vovu, údajně jen kvůli Savčenko. Věc se má totiž tak, že byla odsouzena v tak zpackaném a protiprávním procesu, navíc jako

21.3.2016

20.3.2016 Včera na letišti v Rostově na Donu došlo k havárii dubajského Boeingu 737. Tahle havárie má několik zvláštností. Letiště bude uzavřeno i v době, kdy má být v Doněcku (na mapě si může každý najít Doněck v Rostovské oblasti nikoliv Ukrajinský Doněck) vyhlášen rozsudek nad Naděždou Savčenko. Druhou zajímavostí je, že Rusko nemá prostředky nejen na opravy silnic, ale ani na vybavení letišť – letiště v Rostově – jednom z největších měst Ruska – nemá systémy pro automatické přistání.

A poslední zajímavost. Na fotkách z místa katastrofy je možné zjistit udivující skutečnost. Letadlo se rozbilo doslova na prvočinitele, na ploše letiště nejsou vidět žádné podstatné kusy trupu nebo křídel letadla, žádná zavazadla, žádné oběti. Letadlo je rozbité opravdu do nejdrobnějších částeček a černé skříňky rozmydlené na padrť. Zvláštní katastrofa. Uvidíme co se z toho vyvine.

10334357_1768429156726523_104609734119151769_n

18.3.2016 Sestra

13.3.2016

11.3.2016 Tohle si může dovolit jenom Putin. Poté co advokát na svých stránkách zveřejnil informaci;,že Savčenko přerušila suchou hladovku poté, co ji o to dopisem požádal prezident Ukrajiny Porošenko, prezidentova kancelář oznámila, že prezident žádný takový dopis neposlal. Zjevně akce ruských tajných služeb s jejich vrchním velitelem. Nikde jsem ti tu nepsal, ale Savčenko má jako poslanec evropského parlamentu od prosince 2015 diplomatickou imunitu. Krom únosu tak Putin znovu ukazuje, že ho mezinárodní smlouvy a závazky nijak nezajímají pokud se mu nehodí do krámu.
image
Vyslanec u OSN Čurkin vedl řeči, z nichž se dá usoudit, že by Rusko mohlo byt ochotné N. Savčenko vyměnit.

10.3.2016 Po žádosti prezidenta Ukrajiny začala N. Savčenko pít. Mimochodem, mezi Ruskem a Ukrajinou není válečný stav, takže přestože je voják, není zajatcem, podle všeho byla unesena.

9.3.2016 N.Savčenko pronesla závěrečnou řeč (zde je i video)Rozsudek má být vynesen za necelé dva týdny. V hladovce ale pokračuje.
Včera se na Putina s prohlášením obrátil viceprezident USA John Biden. 29 poslanců Europarlamentu navrhlo další sankce po vzoru Magnitského seznamu.

8.3.2016 existují analýzy, které podporují verzi obhajoby.

6.3.2016

#freesavchenko
Twitter

Gruzie

4.3. aktualizováno – Situace u soudu byla poměrně dramatická jak uvádí BBC. Na závěrečnou řeč obviněné zbývalo dost času, a právě v tom okamžiku se soudci nečekaně zvedli a oznámili odložení zasedání. Savčenko za nimi křikem v ukrajinštině vyhlásila totální hladovku tak jak v nepronesené řeči (viz níže) měla v úmyslu oznámit.

Nově

Savčenko

3.3.2016
Naděžda Savčenko – příslušník ukrajinské armády a již po svém únosu zvolený člen Vrchní rady Ukrajiny, byla unesena z území Ukrajiny a následně obviněna ze zavinění smrti dvou ruských novinářů. Podle tvrzení obhajoby zahynuli novináři na území Ukrajiny v době, kdy N. Savčenko již byla unesena. Před soudem, který se táhne již mnoho měsíců měla pronést závěrečné slovo. Soud však nečekaně před její řečí odložil pokračování na 9. března. Jeden z jejích advokátů N. Polozov na Twitter napsal „Soud nečekaně oznámil odložení zasedání na 9.3. aniž by dal Savčenko možnost pronést poslední slovo. Ohlásila proto začátek suché hladovky!“

„Nepřiznávám ani vinu, ani rozsudek ani ruský soud. V případě, že budu odsouzena, odvolávat se nebudu. Chci, aby všechen demokratický civilizovaný svět pochopil, že Rusko – to je země třetího světa s totalitárním režimem a diktátorem-tyranem, kde plivou na práva člověka i na mezinárodní právo. Je absurdní situace, kdy ti co unášejí lidi – podrobují je mučení a následně se tváří, že mějí právo je soudit! O jakém spravedlivém soudutu může být řeč?! V Rusku neexistuje ani soud ani vyšetřování! Je tu jen fraška loutek Kremlu. A považuji za absolutně zbytečné ztrácet svůj život na to, abych se jí účastnila!

Proto se nebudu odvolávat a stane se následující: po rozsudku budu pokračovat v hladovce ještě deset dní, dokud rozsudek nenabude právní moci, a to nezávisle od překladu do ukrajinštiny, protože tím také umějí velice dlouho natahovat čas. Za deset dní vyhlásím suchou hladovku, takže Rusko má nejvýše deset dní na to, aby mne vrátilo do Ukrajiny, odkud mne unesli! A moc mne zajímá, čím to budou zdůvodňovat! Slyšela jsem o docela dobrých diplomatických schopnostech Petra A. Porošenka . Doufám, že jsou natolik dostatečné, aby se domluvil v Rusku s jedním idiotem, vžyť mé matce sliboval, že ještě o květnových svátcích 2015 budu doma. A zatímco se mnou budou obchodovat, bude mne život opouštět a Rusko mne tak jako tak vrátí na Ukrajinu – živou nebo mrtvou, ale vrátí! A celých těch deset dní bude před vraty vězení ve dne v noci stát moje sestra a bude čekat, zda mne pustí nebo vynesou. A jestli ji také zavřete, místo ní přijde moje matka, je jí 77 let, také ji zavřete? Pak si místo ní stoupne moje přítelkyně, můj přítel, a za nimi Ukrajinec za Ukrajincem! A zapamatujte si – všechny se vám sem nevejdou! A zatímco mí krajané budou stát, prostí, čestní a spořádaní Rusové z nejbližších domů budou přinášet horký čaj, chlebíčky a teplé oblečení, protože každý z nich chápe, že se zítra na mém místě může ocitnout dítě každého z nich v tomhle vězení všech národů s názvem Rusko! A takhle začínají Majdany! A to potřebujete?!  Bojíte se toho jako ohně! Proto je pro Kreml lepší vrátit mne na Ukrajinu co nejrychleji a živou!!!

A pro celý svět s demokratickými hodnotami bude lepší včas si vzít poučení z historie a vzpomenout si, že ve své době byla Evropa tolerantní k Hitlerovi  a Amerika nebyla dostatečně rozhodná a byla z toho 2. světová válka. Putin- to je tyran s imperiálními způsoby, komplexy Napoleona a Hitlera  dohromady! A medvěd lidské řeči nerozumí, rozumí jen řeči síly. Proto pokud nebudeme mnohem rozhodnějšími a neurčíme včas správné priority, budeme tu mít brzy 3. světovou válku!

A já, dnes již jako politik nepodám ruku Rusku v politické aréně. Nelze podávat ruku tomu, kdo tě držel v želízkách a tvůj národ v poutech. Ale při každém politickém rozhodnutí budu vždy myslet , jaký bude mít dopad na prostý národ, jak na Ukrajině tak v Rusku. Protože v Rusku, bez ohledu na cokoliv stále ještě je mnoho čestných dobrých a spořádaných lidí.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s