Rusko

Nevím, zda je normální stále vzhlížet k Rusku se současným vládcem, jeho pochopy a zmasírovanou neznámo jak velikou většinou obyvatel. Kdo to dělá, měl by si uvědomit, že je to země, kde v den výročí smrti masového vraha Stalina přicházeli lidé s květy a prápory uctít jeho krvavou „památku“.

Je to země, kde je ukrajinský voják dva roky souzen v absurdním procesu za to, že na území vlastního státu plnil vojenskou přísahu a podle všeho byl unesen ruskými separatisty a následně obviněn z toho, že navigoval palbu ukrajinské armády po nepříteli, přičemž došlo k usmrcení dvou ruských novinářů a zranění třetího. Podle všeho v době smrti novinářů byla již Naďa Savčenko v zajetí a unesená na území Ruska.

Je to země, kde v minulých týdnech zahynulo 36 horníků včetně 5 záchranářů po výbuchu metanu v dole u Vorkuty a ruskému prezidentu to nestálo za to, aby jim veřejně vzdal čest – místo toho jako obvykle v podobných případech zmizí, aby s katastrofou nebyl nijak spojován.

Je to země, kde hodinu běhá uzbekská vychovatelka okolo východu z moskevského metra s uříznutou hlavou své 4-leté svěřenkyně, když předtím založila v bytě, kde vychovávala požár a policie celou tu hodinu nijak nereaguje. Nejen policie. Oficiální sdělovací prostředky  atentátu v centru Moskvy nevěnovaly ani slovo.

Je to země, která dělá vše proto, aby se proud uprchlíků ze Sýrie do Evropy nezastavil, protože je to země, jejíž vedení nemá zájem na jednotné Evropě. Přitom se neštítí dopouštět činů, které budou jednou vyhodnoceny jako válečné zločiny.

Je to země kde lidský život nemá žádnou hodnotu.

Je to země …

 

12794770_972233352830247_4080475643723817092_o

 

saratov

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s