Su-34? Nikoliv, Mig-21 a spol.

13.5.2016 Bellingcat shromažďuje dokumentaci útoků na civilní cíle způsobené všemi stávají syrského konfliktu. Na svých stránkách zveřejnil odkaz na archiv, který podrobně dokumentuje množství těchto útoků Ruské armády. Mimo jiné údaje archivu potvrzují, že ruské útoky na civilní cíle pokračují i přes vyhlášené příměří i oznámené stažení vojsk. #Haag

12.4.2016 jak se dalo očekávat, příměří bylo využito Asadem a spol. K přeskupení a zásobení. V současné době syrská opozice hlásí, že aktivita ruského letectva v oblasti Aleppo dosáhla za posledních 10 dni úrovně před příměřím a neexistující účinné nástroje pro její utlumení. Očekává se započetí mohutného útoku.

1.4.2016 Aktuálně území, která kontroluje IS

20160401

A jak to vypadá v Palmyře po odchodu IS

31.3.2016 Podle Reuters se ruská vojenská přítomnost v Sýrii po Putinem ohlášeném dosažení cílů a stažení vojsk nesnížila, naopak zásobování vojsk probíhá s vyšší intenzitou než dříve. Po dvou sestřelených letadlech (informace o nich nejsou nyní se spíše zdá ze šli o letouny Asada ) se spekuluje o necelých 40 letadlech se údajně zvýšily počty útočných vrtulníků. Ruská fontanka.ru (odkaz na zdroj je v článku) uveřejnila výsledky svého pátrání po ruské přítomnosti v Sýrii. Podle tohoto zdroje působí v Sýrii soukromý a podle ruských zákonů nelegální ČVK Vagnera, vybavená těžkými zbraněmi. Tato „společnost“ údajně vznikla na základě před několika lety v Sýrii působícího Slovanského pluku a později působila na Krymu a na Donbase, kde se údajně zúčastnila i masakru ukrajinských vojáků u Debalceva, kde po porušení předchozí dohody o odchodu obklíčených Ukrajinců jich bylo několik set prostě rostříleno. Tímto způsobem údajně Rusko kryje svou vojenskou přítomnost a ztráty.

21.3.2016  Není to s tím stahováním tak horké. Jaku vždy u Putina nikdy nevíte co myslí vážně.

Even As Russians Withdraw, Their Legacy in Syria Remains is republished with permission of Stratfor.“

 

20.3.2016 večer 17.3. Část armády v Damašku povstala proti Asadovi. Boje údajně stále probíhají. Existují informace, že 20.3.2016, které nepoužívá syrské letectvo.
Syrská observatoř pro lidská práva informuje o desítkách civilních obětí v Raqqa. Je přesvědčena že oběti způsobilo mohutné bombardování ruskými letadly.

16.3.2016 zatím nejlogičtější vysvětlení toho co se stalo. Saudi a další arabské státy spolu s Turky a ve shodě s Izraelem připravili mohutnou armádu na jihu Turecka, schopnou prakticky okamžitě převálcovat celou Sýrii včetně IS i ruského šrotu a jen USA způsobily, že se mašinérie nedala do pohybu. Zároveň probíhají mohutná cvičení u hranic Íránu. Merkel se zároveň dohodla s Tureckem a za pomocí mohutné finanční injekce bude další uprchlická vlna končit. Sýrie končí a zároveň s odchodem Rusů došlo k odříznutí libanonského Hezbollahu od dodávek Íránských zbraní – tomu nasvědčuje i úprk bojovníků Hezbollahu do Libanonu. Tenhle odvěký nepřítel Izraele tak zahyne sám nebo skončí poté co vyprovokuje Izrael k poslední válce. Vypadá to, že zároveň s rozpadem Sýrie by mohlo v budoucnu konečně dojít k uklidnění v celém regionu.
A z řešení problému Středního východu Rusko zcela vypadlo. Proto ten uražený úprk. Všichni včetně arabského světa se proti Vovovi spikli a teď ho již doufejme čeká jen postupný odvod do pekel. Nebo do Haagu, který si již nekonečněkrát zasloužil.

A ještě jedna novinka. 9.-10.3.2016 byl v Turecku prezident Ukrajiny Porošenko a s prezidentem Erdoganem podepsal smlouvu o spolupráci v oblasti obrany a bezpečnosti. Takže pokračování v Ukrajině má v Rusku krom končících financí další problém.

15.3.2016 dodatek
Ještě něco mne napadlo. Po dlouhé době udělal Putin rozumnou věc. Tedy je otázka jestli nebyl donucen ji udělat:-). Nebo mu došly chechtáky. V každém pádě jestli sestřelené letadlo bylo Asadovo, příští už by opravdu mohlo být ruské. A krom toho se blížil okamžik střetnutí s tureckou armádou. Kolikátá je? Čtvrtá nejsilnější na zeměkouli? Něčemu nasvědčuje i to, že Vova reagoval na poslední atentát proti autobusu plnému tureckých vojáků . Vždyť když nedávno ve Vorkutě byl po výbuchu zaplaven důl i s několika desítkami horníků a záchranářů, ani necekl. Mimochodem všichni čují nějakou čertovinu. A ještě mimochodem. 3.2. Lavrov řekl, že „operace ruských kosmonautů (tedy on řekl VKS – vojennokosmíčeskije sily) v Sýrii neskončí do vítězství nad teroristickými organizacemi v zemi“.

A pozor, všechna – tučně všechna letadla ? se ze Sýrie během dneška – během jednoho dne – vypařila. Rusko totiž jiná letadla nemá, všechna frontová letadla byla v Sýrii, v Rusku zůstaly jen letadla schopná dálkových letů.

15.3.2015 Tmavě modře jsou zvýrazněna místa na mapě dokázala Asadova vojska získat s podporou ruského bombardování.

ModřeÚzemíDobitáAsademZaRuskéhoBombardování

14.3.2015 Putin vydal povel ke stahování vojsk ze Sýrie od zítřka. Hoho. Co bude následovat? Musí se věnovat domácímu průšvihu nebo přitopí Ukrajině? Nebo vytáhne z klobouku dalšího králíka?

PS. Tihle spráskaní psi porazili teroristy, pozabíjeli tisícovky civilů, rozmlátili co se dalo a teď „vítězně“ táhnou domů. Vova se podělal, nikdo zatím neví, kdo to způsobil.
image

Je možné, že Putina dostalo Obamovo vyjádření:

“He’s constantly interested in being seen as our peer and as working with us, because he’s not completely stupid. He understands that Russia’s overall position in the world is significantly diminished. And the fact that he invades Crimea or is trying to prop up Assad doesn’t suddenly make him a player. You don’t see him in any of these meetings out here helping to shape the agenda. For that matter, there’s not a G20 meeting where the Russians set the agenda around any of the issues that are important.”

Tady je celé interview.

12.3.2015 Podle původních spekulací byl letoun sestřelen přímou palbou ze země, podle této informace byl zasažen jednou ze dvou teplem naváděných raket. Stále není jasné co to bylo za letoun a co se stalo s pilotem. V každém případě by se jednalo o novou byť očekávanou situaci, kdy se v rukou některé ze skupin bojujících proti Asadovi objeví takovéto zbraně.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s