Krym a OSN (a Donbas)

updt. 23.8.2016 Nácvik vojenské přehlídky k ukrajinskému Dni nezávislosti .

updt. 1.4.2016 NYT ohodnotily současný stav Ukrajiny:

Mr. Poroshenko, himself a product of the old system, has had his hands full with the Moscow-backed separatists in the east and unceasing political turmoil in Kiev, where Prime Minister Arseniy Yatsenyuk’s government is hanging by a thread.

 

29.3.2016

Valné shromáždění OSN odhlasovalo rezoluci vyzývající státy, aby neuznaly změnu statusu Krymu po ruské anexi v roce 2014. Na druhou stranu je otázkou, zda současná Ukrajina bude mít silu skutečně provádět reformy a přilákat obyvatelstvo Krymu zpět.  2 roky po Majdanu se ukazuje, že je stát neustále rozkládán působením putinových lidí ve všech oblastech veřejného života a stále neochabující mocí oligarchů. Rusko tak dále a úspěšně pokračuje v hybridní válce proti svému sousedu.   Další Majdan tak jednoho dne nevyhnutelně přijde.

akt. I když. Občas se na Ukrajině něco malého pohne. Vrchní rada přijala demisi Generálního prokurátora Viktora Šokina, který škodil jak mohl.

akt. II Německý Bild získal dokument, který objasňuje skutečné plány Ruska s okupovaným Donbasem. Dokkument z 23.10.2015 odhaluje to čeho se pozorovatelé dlouho obávali. Ruská vláda řídí všechny události na „separatistických“ územích východní Ukrajiny. O Minských dohodách tak Rusko pouze hovoří, ve skutečnosti však již tři měsíce po podpisu dohod začal fungovat vlastní „plán“ pro tato území.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s