Krym a OSN (a Donbas)

updt. 23.8.2016 Nácvik vojenské přehlídky k ukrajinskému Dni nezávislosti .

updt. 1.4.2016 NYT ohodnotily současný stav Ukrajiny:

Mr. Poroshenko, himself a product of the old system, has had his hands full with the Moscow-backed separatists in the east and unceasing political turmoil in Kiev, where Prime Minister Arseniy Yatsenyuk’s government is hanging by a thread.

 

29.3.2016

Valné shromáždění OSN odhlasovalo rezoluci vyzývající státy, aby neuznaly změnu statusu Krymu po ruské anexi v roce 2014. Na druhou stranu je otázkou, zda současná Ukrajina bude mít silu skutečně provádět reformy a přilákat obyvatelstvo Krymu zpět.  2 roky po Majdanu se ukazuje, že je stát neustále rozkládán působením putinových lidí ve všech oblastech veřejného života a stále neochabující mocí oligarchů. Rusko tak dále a úspěšně pokračuje v hybridní válce proti svému sousedu.   Další Majdan tak jednoho dne nevyhnutelně přijde.

akt. I když. Občas se na Ukrajině něco malého pohne. Vrchní rada přijala demisi Generálního prokurátora Viktora Šokina, který škodil jak mohl.

akt. II Německý Bild získal dokument, který objasňuje skutečné plány Ruska s okupovaným Donbasem. Dokkument z 23.10.2015 odhaluje to čeho se pozorovatelé dlouho obávali. Ruská vláda řídí všechny události na „separatistických“ územích východní Ukrajiny. O Minských dohodách tak Rusko pouze hovoří, ve skutečnosti však již tři měsíce po podpisu dohod začal fungovat vlastní „plán“ pro tato území.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Ukrajina se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s