Proč se ve Finsku nebude nikdy dařit masové korupci

5 důvodů, proč ve Finsku není a nikdy nebude masová korupce:

  1. Finové netíhnou k rozkoši. Rozkoš – to je středověká východní zábava pro omezence. Používat zlaté wc pro lidskou potřebu může pouze omezenec.
  2. Finové vědí, že obohacování vlastní rodiny na úkor ostatních členů vlastního národa – to je nenávist k vlastnímu národu. To dokáží jen  vyvrhelové.
  3. Finové jasně cítí, že vysávání rozpočtových (tj. národních) prostředků – to je nenávist k vlastním dětem a vnukům, protože oni budou jezdit po těch silnicích a učit se v těch školách. Nenávidět vlastní děti a vnuky může jen vyvrhel.
  4. Finové jsou vědí, že zloděj je vždy zbabělcem. Žije ve strachu z odhalení a spravedlivého trestu. Takový člověk nemůže být svobodný. Takový člověk je odpadlíkem národa.
  5. Finové jsou přesvědčeni, že když budou své děti zajišťovat, silně jim to uškodí. Pokud člověk všeho nedosáhl sám nebo alespoň legálně nepřevzal dědictví, prostřednictvím vzdělání a svých úspěchů – bude  se mu dařit špatně. Zakládat problémy budoucnosti svých dětí může jen hlupák.

Některé výše uvedené rozdíly ve zvláštnostech národní mentality jsou prvopříčinou toho, proč se dvě sousední, přírodně i klimaticky schodné země, z nichž jedna byla 200 let součástí druhé tak zásadně liší v úrovni života a morálním klimatu.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s