Panama Papers

29.4.2016 K Magnitskému – tady je video vysvětlující proč byl Magnitskij ve vězení umučen. Zdokumentoval a předem oznámil chystanou krádež z rozpočtu RF – neopodstatněnou vratku daní převyšující 5 mld USD. Pracovníci Ministerstva vnitra ani Finančního úřadu nebyli vyšetřováni a naopak byl z podvodu obviněn Magnitskij.

27.4.2016 Dnes se objevily informace, které spojují část majetku přebohatého violončelisty Raldugina s krádeží 230 mil. USD z ruského státního rozpočtu .  Právník fondu Hermitage Capital Management – největšího tehdejšího zahraničního investora v Rusku Magnitskij byl poté co se snažil krádež vyšetřit uvězněn a ve vězení  na následky špatného zacházení a neposkytnutí lékařské pomoci zemřel. Následkem vznikl seznam Magnitského, podle kterého USA uvrhly sankce na fyzické i právnické osoby, které podle všeho měli s krádeží něco společného.

Magnitskij

11.4.2016  Ale ale

Kdopak je to na posledním obrázku videa?

Stručné vysvětlení o co jde.

Další věci jsem dal sem již dříve, ale již stačí sledovat Suddeutche Zeitung resp. tady nebo další zdroje, které se na zveřejnění 14,5 mil. dokladů podílejí. V Česku je to http://www.investigace.cz , po prvním náporu se již stránky vzpamatovaly.

Zajímavé jsou reakce. USA o situaci jistě dopředu věděly, ostatní vyšetřování FIFA vycházelo ze stejných pramenů a probíhá prakticky již rok. Červený kufřík, který nedávno přivezl Kerry Putinovi a kvůli kterému si Putin z Kerryho utahoval zřejmě obsahoval výcuc, aby se Voloďa and comp. mohli připravit.

Podle Reuters se vyšetřování v mnoha zemích okamžitě dalo do pohybu:

Francie, Německo, Austrálie, Rakousko, Švédsko, Nizozemí. Islandský premiér podle některých zpráv již odstoupil. Velká Británie se asi podívá na zoubek otci premiéra Camerona.
I Švýcarsko.

I Belgie.

I Itálie.

Ukrajina a vše na východ i „východ “ od ní asi není tak zajímavé. A v Rusku? V Rusku byli různí carové. Byli opilci, byli maniaci páchající zlo , byli tyrani, ale poprvé je v Rusku car – zloděj (V. Malcev 2006).

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s