KODI

8.7.2016 návod na max. konfiguraci KODI

Domácí multimediální centrum, které vám poběží na PC, Mac, telefonu s Androidem… no prostě skoro všude. Nebo si ho můžete nainstalovat v podobě pidioperačního systému Openelec na odložený PC, kterým máte podloženou televizi.

Stáhnout se dá ze stránek KODI , záložka Downloads, 1

Zkusím to na moje 64b windows 10. Po instalaci a spuštění to vypadá takhle. Jednotlivé položky (obrázky, programy apod.) je možné dodatečně skrýt nebo znovu zobrazit.

2

Nejdříve nastavení češtiny. System -> Appearance -> International -> Language -> vybrat češtinu. Hned to vypadá jinak.

4

Takhle nainstalované KODI však uvidí jen soubory na discích či připojených usb úložných zařízeních. K tomu, aby program přinesl uživateli další zábavu je zapotřebí doplnit alespoň nějaké doplňky = repositories. KODI je zatím možné vypnout nebo zmenšit na lištu pokud se vám to povede (alt-enter).

Návodů je na netu spousta, tady uvedu jen nejjednodušší instalaci doplňku pro sledování filmů a opět v češtině. Nejjednodušší je zadat do vyhledávače Googlu: kodi repository. Hned první odkaz nabídne české (a slovenské) repository.

5

Pomocí volby Stáhnout zip repozitáře se překvapivě stáhne zkomprimovaný soubor repozitáře. Je dobré vědět, kam se vám soubory stahují. Možná máte štěstí a jsou k nalezení v adresáři Stažené soubory.

Znovu nastartujeme KODI a přes Systém – Doplňky  se dostaneme k volbě  Instalovat doplněk ze zip archivu.

6

Touhle volbou najdeme předem stažený repositář , jmenuje se repository.kodi-czsk-1.0.2.zip. V pravém dolním rohu se chvilku bude něco dít, pak se na chvíli objeví hláška, že byl doplněk povolen. Nejrychleji se přes domeček vpravo dole dostaneme na úvodní stránku. Nyní vybereme některý z doplňků, který se nám bude líbit volbou Videa- (Video)Doplňky – Získat více a tady se dá již vybírat. Někdo jistě skočí po Al Jazeeře, já doporučuji Sosáč (Díky Dolfe!!!). Zvolím Instalovat a za chvíli je Sosáč povolen.

Poté je již možné vyzkoušet co KODI umí. Videa->Doplňky -> Sosáč:

7

Tady již je možné experimentovat. Např. volba Movies-Most popular  zobrazí po chvíli takovouhle nabídku (dnes):

8

Nevím tedy, proč jsou nejpopulárnější zrovna filmy z roku 2009, ale budiž. Třeba volba Pařba v Las Vegas  dá ještě možnost zvolit rozlišení streamu, v práci na telefonu a pomalé wifině stačí nejhorší z nejhorších 🙂

9

A výsledek je zde:

10

Sosáč ale má odkazy i na ostatní filmy série Hangover, i když ten první je asi nejlepší.11

Volbou Video- (Video)Doplňky ->Získat více  je možné vybrat z dalších zdrojů, třeba iVysílání – Česká televize :-).

Je možné instalovat i další repozitáře a dostat se tak k filmům v originálním znění případně stáhnout titulky v jakém chcete jazyce. Ale to třeba jindy, zatím můžete hledat na netu, nějaké odkazy sem snad přidám.

Nejpopulárnější filmy doplňku 1Channel :

1chanel

S Rapsberry PI lze Kodi vyvést v takovéhle hliníkové krabičce.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s