Utopenec

Tohle je Panasonic #DMC-TZ57.

20160610_190538_27485205672_o

Rozhodli jsme se vyzkoušet, co takovéhle zařízení vydrží a proto jsme ho umístili pod vodu. Dobu, po kterou se foťák koupal bohužel nemohu určit, v tu chvíli jsme se zabývali dolováním pádel zpod sedadla raftu. Když jsem ho uviděl jak leží pod 10 cm vody, byl tam již rozhodně déle než 10 sec.

Test jsme ukončili expresním vytažením z vody a okamžitým vysunutím vyjímatelné baterie. Poté jsme vyjmuli i SD redukci a z ní i mikroSD s tisícem fotek z předchozího týdne dovolené.

Tohle vše byla první část testu – proběhla v sobotu 28.5.2016.

V neděli na to, někdy odpoledne fotoaparát již projevoval znaky mdlob, voda se zřejmě dostala do displeje, alespoň zakalené mapy v rozích displeje tomu nasvědčovaly a při odhrnutí lamel bylo vidět i stopi vlhkosti na skle objektivu.

Lumixe jsme umístili v plátěném pytlíku do dózy na potraviny na vrstvu rýže 🙂 a celý zbylý prostor jsme toutéž rýží zaplnili a dózu zavřeli víkem.

Takto krabice ležela zapomenuta až do dnešního dne tj. 10.6.2016. Tvářila se stále stejně a protože se mi zdálo, že nemá cenu dále čekat, vytáhl jsem fotoaparát, vsunul do něj baterii a zapnul.

Nikdy bych tomu nevěřil, ale foťák zdá se funguje normálně.

20160610_190632_26975383173_o

Tohle je snímek z dnešního večera.

P1010006

PS Protože jsme test již provedli, sami to nezkoušejte. A když se vám něco podobného stane třeba s telefonem – první co je potřeba udělat – okamžitě vyndat baterii (z iphonu ji nedostanete 😦 ) .

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s