Horda jela na fotbal

Prakticky ihned po nepořádcích způsobených v Marseille byli tři z grázlů odvedeni v poutech ze sálu soudu. Francouzská policie z videozáznamů zjistila, že tihle tři (zřejmě nejen oni) se zúčastnili rvaček v Mareille jako organizátoři. S ohledem na to, že byly zajištěny důkazy jejich účasti, mohli být postaveni před zkrácené soudní řízení. Zřejmě jim nebo jejich advokátům bylo nabídnuto, protože v případě odmítnutí by byli postaveni před řádný soud, kde by s ohledem na vážné následky ruského teroru mohli vyfasovat i více něž 7 let (max. rozsudku ve zkráceném řízení). Je třeba říci, že se jedná o představitele fanouškovských organizací ruských klubů a Francouzi tak ukázali, že to co Rusové předvedli bylo minimálně podpořeno z ruských oficiálních míst.

http://www.lamarseillaise.fr/marseille/flash/49582-euro2016-marseille-de-12-a-24-mois-de-prison-ferme-pour-les-trois-supporters-russes

Aby bylo jasno, zde jeden z té oblasti píše:

M. Kononěnko pro RIA Novosti:

„Pokud se mne zeptáte, zda se stydím za to co se nyní děje na šampionátu Evropy, čestně vám odpovím: ne. Nestydím se. Mně se to líbí. Mně se líbí, když se Rusů bojí.

Když ruští fanouškové bijí jiné fanoušky a evropská policie se k nim pojí přiblížit – pociťuji za Rusy, ne snad hrdost, ale uspokojení. Kvůli jejich síle, moci a důraznosti. Vždyť někteří lidé ve Francii upozorňovali, že Rusové teď všechny vyprovodí. A oni je také vyprovodili. Nezklamali.

A jsem ohromen těmi, kteří se za to stydí. Stydíte se za co? Za to, že vaši rodáci se nechovají v Evropě podle evropských zákonů? A já se za to nestydím.

Stydím se , pokud Rus říká, že jsou zákony Evropy v pořádku a zákony Ruska naopak. Za to se stydím. Ne kvůli ruským zákonům, ale za Rusa, který dává přednost Evropě….

https://www.facebook.com/begemot.media/?fref=nf

Pro ty, co si myslí, že by mělo být postupováno stejně vůči anglickým fanouškům (i když na stadionu byli napadeni diváci, nikoliv angličtí hooligans). Rusové proti opilým angličanům, kteří otravují celou Evropu byli střízliví, útočili v davu zjevně vycvičeni systémem „oddělit, srazit, dobít“ přičemž okolo oběti postupně probíhali tak, aby nebylo jasné, kdo způsobil větší zlo. Do Francie byli přepraveni za peníze státu a je otázka, jaké poselství sebou přinesli. Hodně to připomíná v zájmech režimu fungující „titušky“, kteří zasahovali již proti účastníkům Majdanu v Kijevě, nebo na Donbasu. Myslím, že zejména pobaltské státy, ale i Bělorusko a Kazachstán by se měly na podobná vystoupení připravit.

The Guardian  napsal o podezření, že nejméně část ruských chuligánů je součástí ruských uniformovaných složek a celá akce zapadá do ruské hybridní války proti západu.

4300

http://echo24.cz/a/iUcJx/britove-rusti-chuligani-jsou-vojaci-ve-francii-vedou-hybridni-valku

 

UPD. 21.6.2016  Nedá si pokoj. Náčelník ruských fanoušků Šprygin se , poté co ho Francouzi spolu s dalšími sebrali z autobusu a posadili do letadla znovu s dalšími v autobuse vrátil do Lille, aby sledovali zápas Rusko Wales. Takže ho sebrali. mno. Francouzi mají také skandál, protože všichni tak nějak předpokládali, že jakákoliv kontrola na hranici tohohle člověka do Schengenu nepustí.  Jenže sobota, neděle a nikdo do počítačů nezadal potřebné údaje. Takže tahle osoba přiletěla do Barcelony a autem se v pohodě dostala na místo určení. Ve světle hrozby teroristických útoků to ukazuje, jak je tahle problematika brána vážně.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s