Nové televize

upd. 15.8.2016

 

Když jsem na facebooku učinil poznámku o zmatečných informacích stran přechodu na nový standart pozemnícho televizního vysílání DVB-T2 , netušil jsem, že se jedná pouze o zlomek toho co se bude dít.

Takže vězte, pokud půjdete dnes koupit TV, nikdo vám nezaručí, že vám bude fungovat po přechodu vysílání na novou normu (začátek přechodu již letos na konci roku). Pokud u TV najdete informaci, že přijímá DVB-T2, není to informace dostatečná, protože většina součastných TV umí jen DVB-T2 ve formátu MPEG4 a to je málo.

To ovšem není podstatné, jistě by bylo možné za několik set Kč dokoupit i settopbox. Jenže je pravděpodobné, že komerční stanice začnou svá vysílání kódovat, takže je možné, že bez dodatečného placení si pustíte jen veřejnoprávní TV ( To se samozřejmě netýká příjmu kabelových TV DVB-C) .

Podle mého názoru ale cesta vede jinudy. Rychlý internet bude mít brzy každý (?) a koukání na 1256. pokračování Rosamunde nahradí TV na přání. Třeba UPC v současné době umožňuje předplatitelům nejen sledování živého vysílání, ale i přehrávání dříve vysílaných pořadů a to i na mobilních zařízeních. Nemluvě o tom, že internet je čím dál plnější všelijakého zajímavého i nezajímavého obsahu.

 

tempfileforshare_2016-07-14-13-34-58.jpg

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s