Nice

Zažil jsem jednou oslavy pádu Bastily přímo ve Francii. Bylo to  v době,  kdy na Blízkém východě ještě většinou vládli tyrani a islámský terorismus jako pojem jsme neznali. Bylo to v Lyonu. Podél Saony korzovaly tisíce,  spíše desetitisíce obyvatel i návštěvníků města. Vrcholem oslav byl hodinový ohňostroj vypouštěný ze svahu pod basilikou Notre Dame,ve druhé půlce podpořený i rampou přejíždějící nad řekou. Druhá půlka ohňostroje byla doplněna Wangelisem a jeho Chariots of Fire.

Byla to oslava, jakou jsem před tím (a ani potom) nezažil. Všichni oslavovali spontánně a naplno největší francouzský svátek vítězství revoluce a svobody. Celý ohňostroj končil dlouhou řadou bílých raket kreslících nad řekou jedno V vedle druhého.

Tak nějak asi slavili Francouzi i jejich hosté včera v Nice. Nevím co vedlo organizátory k tomu, že se na nábřeží plné lidí mohl dostat vraždící kamion. Možná na chvíli zapomněli na nebezpečí, když prezident oznámil ukončení mimořádného stavu vyhlášeného po vraždění v Paříži, možná k tomu přispěl i úspěch nedávno ukončeného ME ve fotbale. V každém případě jde o fatální selhání bezpečnostních služeb. To je však následek. Příčinou byl zřejmě opět francouzský občan, jehož motivy vůbec nemůžu pochopit. Proměnil svátek radosti v masakr, který zcela jistě postihl nejen Francouze, ale i zahraniční návštěvníky ,zcela jistě bez ohledu na jejich víru či přesvědčení.

Proč k největším útokům dochází ve Francii? Na to by si měli Francouzi odpovědět sami. Přeji jim, aby na odpověď co nejdříve přišli. Bude prospěšná i nám. Do té doby budeme nadále vyslovovat soustrast a zapalovat svíčky a sledovat naše politiky, k jakým cílům podobná neštěstí využijí.

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/svedek-z-nice-vsichni-jsme-v-soku-mesto-zustalo-uplne-vylidn/r~c371b71a4a6c11e6b597002590604f2e/

 

Kdo zpomalil kamion?

Upd. 22.7.2016 Tady je odpověď, ukazuje se že člověk s motorkou i ten co vlezl do kabiny jsou jeden a tentýž člověk. 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s