Krym

#Crimea #Krym

Zvláštní. Napětí na severní hranici mezi okupovaným Krymem a Ukrajinou roste, Krym je plný uniforem, na jeho severní hranici probíhá cvičení armády RF a do toho padlo z ruské strany obvinění Ukrajiny v diverzní akci ukrajinské tajné služby, při které byli údajně zabiti 2 ruští vojáci. Mr. Pu již stihl Ukrajinu obvinit z teroru. Vůbec to nepřipomíná Gliwice a už vůbec není potřeba myslet na to co se dělo v průběhu olympiády v roce 2014 nebo 2008.

Detaily

Těžko věřit notorickým lhářům. Vzhledem k podivnému vývoji informací i nárůstu počtu mrtvých (již 7.8. byla hlášena 1 oběť nejasných přestřelek) se do pátrání ve volných zdrojích zapojil Bellingcat.

10.8. Ani v odtrženém Donbasu není klid. K Debalcevu projela z Ruska veliká kolona vojenské techniky. A trvalo ji to 2 hodiny,  takže byla pořádná. Vova prohlásil, že Ukrajina přechází k teroru. Hezky si vzal příklad z Ády, který něco v tom smyslu pronesl po zinscenovaném přepadení gliwického vysílače. Co následovalo, na to lidstvo jen tak nezapomene. 

11.8. Ukrajinská rozvědka tvrdí, že na hranicích s Krymem došlo k přestřelce mezi pohraničním vojskem ruské FSB a ruskými vojáky. Přiznám se tomuhle věřím víc než mongolským kecům o dvaceti teroristických bombách a pronikání diversních skupin z Ukrajiny. Prezident Porošenko uvedl ukrajinskou armádu na hranicích s Krymem a Donbasem do zvýšené pohotovosti. Upd. Do nejvyšší bojové pohotovosti. 

Večer – v RB OSN právě probíhá uzavřené jednání o situaci na Krymu . O kednání o ruských provokacích požádala Ukrajina. 

Novaja gazeta shrnula aktuální verze toho co se stalo. První dvě verze jsou z dílny FSB  (dříve KGB, NKVD, ČEKA) , už to že jsou hned dvě ukazuje na blábolení. Poslední je verze západu. Dost věcí ukazuje na to, že současní čekisté vytvářejí podmínky pro ukončení minských dohod o vyřešení situace odtržených území Donbasu. Kreml se zřejmě po poslední návštěvě některých francouzských poslanců i podpoře některých německých kruhů domnívá, že se mu podaří zrušit sankce i bez navrácení území pod kontrolu Ukrajiny za podmínek dohodnutých v Minsku. Je zajímavé, že po celé Evropě se stále najde mnoho politiků, kteří by se rádi přiživili na přitakávání současnému ruskému caru. Prostě peníze nesmrdí. Což ostatně ukázal v nedávné době i šéf MOV.

12 8.2016 zástupce šéfa Rady bezpečnosti Ukrajiny Turčinov vysvětluje události na hranici Krymu v nedávných dnech jednoduše. Konstrukce o pronikání ukrajinských diverzantů byla zveřejněna, aby byla zakryta přestřelka mezi opilými ruskými vojáky a pojraničním vojskem FSB. Proto prý byla celá konstrukce oznámena až 10.8. ,přestože je střelbě došlo již 7.8. Podrobnější detaily téhle ukrajinské verze.  

Tady je verze ruských sdělovacích prostředků potažmo vládnoucí n bandy čekistů. Zvláště směšně vypadá volání zloděje „chyťte  zloděje!“ cca. od 2:03 min. videa. 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s