Ruské stopy

Z hlubin internetu na mne vyskočil ruský překlad článku, který v roce 2006, krátce po skončení Libanonské 34 denní války  uveřejnil Ion Mihai Pacepa. Chvíli mi trvalo, než jsem nalezl originál, který je proti překladu Alexandra Bezfamilného o několik odstavců delší. Protože se článek překvapivě velmi týká aktuálních událostí v Evropě i Středním Východě, ukládám si sem jeho překlad. Více informací o zběhlém rumunském generálovi Pacepovi je na konci článku i s odkazem na Wikipedii.

Ruské stopy

Ion Mihai Pacepa  24.8.2006

Co má Moskva společného s nedávnou válkou v Libanonu?

Kreml může být hlavním vítězem Libanonské války. Izrael byl opět napaden sovětskými kalašnikovy a kaťušemi, ruskými raketami Fajr-1 a Fajr-3 *, ruskými protitankovými raketami AT-5 Sprandel a protitankovými raketami Kornet.

Zastaralé sovětské a ruské zbraně jsou v módě u teroristů všude po světě, a „bad guys“ vědí, kde je sehnat. Bedny od zbraní, pohozené Hizballáhem byly označeny: „Zákazník: Ministerstvo obrany Sýrie. Dodavatel: KBP, Tula, Rusko.“

Dnešní mezinárodní terorismus byl zkoncipován  v Lubjance, centrále KGB,  v roce 1967 ihned po šestidenní válce na Středním Východě. Jako komunistický generál jsem byl v mém minulém životě  svědkem narození tohoto dítěte. Izrael ponížil Egypt i Sýrii, jejichž bojovné vlády byly poháněny „poradci“ sovětské rozvědky (ruský název pro foreign intelligence) ; tak tehdy se Kreml rozhodl ozbrojit  Izraeli nepřátelské sousedy Palestince a vtáhnout je do teroristické války proti židovskému státu.

General Alexander Sacharovskij, tvůrce zpravodajských struktur komunistického Rumunska postupně dosáhl úrovně šéfa celé zahraniční rozvědky SSSR mi často vysvětloval: „V současném světě, kde jaderné zbraně způsobily zastaralost vojenské síly, by se terorismus mohl stát naší hlavní zbraní“.

Mezi rokem 1968 a rokem 1978, ve které jsem zúčtoval s komunismem jen rumunská rozvědka dvakrát v týdnu odesílala letadlo s vojenským nákladem palestinským teroristům v Libanonu.  Archivy Stasi zpřístupněné ve Východním Německu po pádu komunismu odhalily, že jen v roce 1983 východoněmecká rozvědka odeslala do Libanonu patrony do AK-47 za sumu 1.877.600 USD. Podle Václava Havla odeslalo komunistické Československo 1000 tun výbušniny Semtex-H zbavené zápachu islámským teroristům ( výbušninu neodhalí psi) – tohle množství teroristům stačí na 150 let.

Teroristická válka jako taková byla rozpoutána na konci roku 1968, když KGB poprvé transformovalo únos civilního letadla v nástroj teroru – zbraň zvolenou pro události 11. září 2001. Jen v roce 1969  ve světě proběhlo 82 únosů letadel spáchaných OOP, financovanou z pokladny KGB. V roce 1971, při mé návštěvě u Sacharovského v jeho kanceláři na Lubjance upoutal mou pozornost k záplavě rudých vlaječek, přišpendlených na mapě světa, visící na stěně. Každá vlaječka znamenala unesené letadlo. „Únosy letadel – to je můj vynález“, pochlubil se.

Politický „úspěch“ spojený s únosy izraelských letadel povzbudil 13té oddělení KGB, známé ve zpravodajském žargonu jako „Oddíl mokrých záležitostí“ (mokrý je zde eufemismem pro krvavý) k rozšíření operací organizování „veřejných poprav“ Židů na letištích, železničních stanicích a jiných veřejných místech. V roce 1969 Dr. George Habash, loutka KGB vysvětloval: „ Vražda jednoho Žida daleko od hlavního bojiště je mnohem efektivnější než zabití stovky Židů na bojišti, protože to přitahuje více pozornosti.

Ke konci 60ých let byla KGB hluboko vtažena do masového teroru proti Židům, prováděného různými palestinskými  klientskými organizacemi. Zde jsou některé z teroristických útoků, které je třeba přičíst na vrub KGB z doby, kdy jsem ještě byl v Rumunsku: listopad 1969 – ozbrojený útok na kancelář izraelské letecké společnosti El-Al v Aténách (1 mrtvý, 14 raněných); 30.5.1972 – útok na tel-avivské letiště Ben Guriona (22 mrtvých, 79 raněných); prosinec 1974 – výbuch v kině v Tel Avivu ( 2 mrtví, 66 raněných ); březen 1975 – útok na hotel v Tel Avivu (25 mrtvých, 6 raněných); květen 1975 – organizace výbuchu v Jeruzalémě (1 mrtvý, 3 ranění); 4 července 1975 – výbuch na náměstí Zion v Jeruzalémě (15 mrtvých, 62 raněných); duben 1978 – útok na letiště v Bruselu (12 raněných); květen 1978 – útok na letoun El-Al v Paříži (12 raněných).

V roce 1971 KGB spustilo operaci „Tajfun“, zaměřenou na destabilizaci Západní Evropy. Banda Baader-Meinhof, Frakce Rudé Brigády (RAF) a jiné marxistické organizace-klienti KGB rozpoutali vlnu antiamerického teroru, který otřásl Západní Evropou. Richard Welch, který vedl úřad CIA v Aténách byl zastřelen v Řecku 23.12.1975. Generál Alexander Haig, velitel NATO v Bruselu byl raněn výbuchem bomby, která zničila jeho obrněný mercedes. Generál Frederick Kroesen, velitel sil USA v Evropě zůstal zázrakem naživu po raketovém útoku v září 1981. Alfred Herrhausen, proamerický šéf Deutsche Bank byl zabit výbuchem granátu v listopadu 1989. Hans Neusel, proamerický ministr vnitra Západního Německa byl raněn během teroristického útoku v červenci 1990.

V roce 1972 se Kreml rozhodl obrátit celý muslimský svět proti Izraeli a Spojeným státům. Jak mi řekl šéf KGB Jurij Andropov, miliarda nepřátel mohou Americe způsobit daleko větší škodu, než pár milionů. Potřebovali jsme vštípit muslimskému světu nacistickému stylu podobnou nenávist k Židům a přeměnit tuto zbraň emocí na teroristickou krvavou lázeň Izraele a jejího hlavního partnera – Spojené státy. Nikdo v americkosionistické sféře vlivu se nadále neměl cítit bezpečně.

Podle Andropova byl islámský svět čekající Petriho miskou, do které jsme mohli živit virulentní kmen smrtelné antiamerické nenávisti, vypěstované z bakterií myšlenek Marxismu-Leninismu. Islámský antisemitismus byl zanesen hluboko. Muslimům je blízká chuť nacionalismu, šovinismu a obětí. Jejich negramotné, utlačované davy mohou být jednoduše vybuzeny do bodu hysterie.

Terorismus  a akty násilí proti Izraeli a jeho pánu, americkému sionismu měly podle Andropova vyplývat přirozeným způsobem z náboženského zápalu muslimů. Nám zbyde jen opakovat naše témata – že USA  a Izrael byly “fašistické, imperialistické a sionistické země“, financované bohatými Židy. Islám je posedlý obranou proti obsazení jeho území nevěřícími a mohl by být velmi vnímavý k přijetí naší charakteristiky Kongresu USA jako zlé zbraně sionistů, jejichž cílem je převrátit svět na židovské panství.

Krycí kód operace byl „SIG“ (Sionistskiye Gosudarstva, neboli Zionsist Goverments) a operace byla ve sféře vlivu mé Rumunské služby (I.M. P. byl v té době zástupcem šéfa Rumunské zahraniční rozvědky DIE – Departamentului de Informații Externe- pozn. ok) neboť zahrnovala Libyi, Libanon a Sýrii. SIG byla velmi důležitou stranicko/státní operací. Založili jsme speciální společnosti pro výstavbu nemocnic, domů a silnic v těchto zemích, odeslali jsme tam tisíce doktorů, inženýrů, techniků, profesorů a dokonce i učitelů tance. Všichni dostali za úkol vytvářet obraz Spojených států jako arogantního a povýšeného židovského panství,  financovaného a židovskými politiky řízeného vetřelce, jehož cílem je podřízení celého islámského světa.

V polovině 70ých let KGB nařídila mé organizaci DIE – stejně jako dalším východoevropským sesterským tajným službám – vyhledávat v zemi uskupení důvěryhodných aktivistů patřících k různým islámským etnickým skupinám, cvičit je v dezinformacích a teroristických operacích a infiltrovat je do zemí naší sféry vlivu. Jejich úkolem bylo exportovat vzteklou, dementní nenávist k americkému sionismu manipulováním dědičnou nenávistí lidí v této části světa k Židům. Před tím, než jsem odešel z Rumunska za lepším, v roce 1978, vysadila moje DIE  okolo 500 takových skrytých agentů do islámských zemí. Podle hrubého odhadu obdrženého z Moskvy vyslala v roce 1978 výzvědná komunita celého Sovětského bloku do islámských zemí okolo  4000 takových vlivových agentů .

V polovině 70ých let jsme také začali muslimský svět zaplavovat kopiemi arabského překladu Protokolu Siónských Mudrců, ruského falzifikátu ještě z carských dob, který s úspěchem použil Hitler jako základ své antisemitské filosofie. Také jsme rozšiřovali arabsky psaný dokument vytvořený KGB, kde se říkalo, že Izrael a jeho hlavní sponsor USA jsou sionistické země, snažící se změnit celý islámský svět v židovskou kolonii.

V našem sovětském bloku  jsme se pokoušeli získat mysl lidí, protože jsme chápali, že nemůžeme vyhrát v žádné otevřené bitvě. Těžko říct jaké jsou přesně dlouhodobé výsledky operace SIG. Kumulativní efekt rozšíření stovek tisíc kopií Protokolů Sionských mudrců v islámském světě a vyobrazení Izraele a Spojených států jako smrtících nepřátel však jistě nebylo konstruktivní.

Postsovětské Rusko bylo bezprecedentně transformováno, ale široce rozšířená představa, že sovětské dědictví bylo koncem studené války zcela vykořeněno jako byl vykořeněn nacismus následky 2. světové války dosud neodpovídá realitě.

V 50-ých letech, když jsem byl šéfem Rumunské rozvědky v Západním Německu, mohl jsem na vlastní oči pozorovat, jak byla Hitlerova Třetí Říše demontována, její váleční zločinci byli předáni soudům, jak byly rozpouštěny a stavěny mimo zákon vojenské a policejní organizace Říše a jak byli nacisté odstraněni ze státních služeb. Nic podobného se nikdy neuskutečnilo v bývalém Sovětském Svazu. Nikdo nebyl předán soudu, přestože sovětský komunistický režim zabil více než sto milionů lidí. Velká část sovětských institucí zůstala nedotčena, prostě dostaly nová jména a řídí je stejní lidé, kteří řídili komunistický stát. V roce 2000 získali dřívější důstojníci KGB a sovětské Rudé armády kontrolu nad Kremlem a ruskou vládou.

Německo by nikdy němělo šanci stát se demokracií kdyby důstojníci Gestapa a SS dále hráli první housle.

11. září 2001 byl prezident Putin prvním lídrem cizí země, který vyjádřil soustrast prezidentu Bushovi kvůli tomu, co nazval „těmi strašnými tragédiemi teroristických útoků“. Brzy nato však Putin začal vracet svou zemi k teroristickému byznysu. V březnu roku 2002 bez zbytečného šumu obnovil dodávky zbraní íránskému diktátoru, Ajatolláhu Chameneímu, a zatáhl Rusko do stavby 1000 MW jaderného reaktoru v Bushehru, s objektem pro zpracování uranu, schopným vyrábět štěpný materiál pro jaderné zbraně. Stovky ruských techniků také začaly pomáhat Íránu ve vývoji rakety Shabab-4  s dosahem přes 1250 mil, která může nést jadernou hlavici a ohrožovat celý Střední Východ a Evropu.

Současný íránský prezident, Mahmúd Ahmadinežád, již ohlásil, že nic nemůže zastavit jeho zemi od vývoje nukleárních zbraní, a prohlásil, že Izrael byl „nechutnou skvrnou islámského světa“, která by měla být odstraněna. V průběhu 2. světové války položilo 405.399 američanů životy kvůli vymýcení nacismu a protižidovského teroru.  Nyní čelíme islámskému fašismu a jadernému antisemitskému terorismu. OSN nemůže poskytnout žádnou naději. Dosud ještě nebyla schopna definovat, co je to terorismus.

Přísloví říká, že jeden požár vyhání jiný. Kreml může být naší nejlepší nadějí. V květnu 2002 ministři zahraničí zemí NATO schválili partnerství s Ruskem, spojenectví s dřívějším nepřítelem. Zbytek světa řekl, že studená válka skončila a je za námi. Kaput. V současnosti chce být  Rusko připuštěno do Mezinárodní obchodní organizace. Aby se tak stalo, měl by Kreml nejdříve jasně říci, že skoncoval s teroristickým byznysem.

Také bychom měli Rusům pomoci rozpoznat, že je v jejich vlastním zájmu donutit prezidenta Ahmadinežáda zříci se atomových zbraní. On je neodhadnutelným tyranem, který v určité situaci také může Rusko považovat za nepřítele. „Pokud Írán získá zbraně hromadného ničení, dopravované raketami, nastane problém,“ prohlásil korektně president Bush. „Tj. Nastane problém pro nás všechny včetně Ruska“.

 

 

-Autor tohoto článku, generálporučík  Ion Mihai Pacepa , je nejvýše postaveným zpravodajským důstojníkem, který kdy zběhl z dřívějšího sovětského bloku. Jeho kniha  „Red Horizons“ byla publikována v 27 zemích .

 

Originál článku byl publikován 24. srpna 2006 v NationalReviewOnline.

 

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s