Náklady vozidla

Nevím jak kdo, ale sledování nákladů vozidla je práce otravná a většinou to končí tím, že se na něco zapomene a končí to rezignací. Přesto může být alespoň základní evidence nákladů užitečná i pro soukromníka. Nejen pro hodnocení, zda by rachotinu nebylo lepší vyhodit do šrotu, zvýšená spotřeba ale může signalizovat také nějakou chybku.

Našel jsem kdysi jeden web, kde je možné po zřízení účtu ukládat údaje o čerpaném palivu a dalších provozních a servisních nákladech a nejen jednoduše zjistit, kolik mne vlastnictví auta stojí, ale mohu porovnat, zda mé náklady nejsou odlišné od nákladů jiných uživatelů webu.

Evidence je  na adrese https://www.spritmonitor.de . Web je v angličtině, němčině a francouzštině. Po registraci je nutné zadat alespoň základní údaje o vozidle a dál stačí jen po každém tankování nebo servisu nezapomenout zadat náklady. Tankovat je vhodné vždy plnou nádrž a k nákladům také zaklikat další informace – přavažující typ silnic (dálnice apod.), počasí a převažující styl jízdy. Pro všechno jsou k dispozici ikony, takže myší je možno během pár vteřin informace zadat. Odměnou je potom statistika spotřeby, ujetých kilometrů, nákladů na km a také spotřeba podle typu silnic či stylu jízdy. Tyhle údaje jsou orientační a závislé na pečlivosti zadávání. Výsledné údaje lze dále filtrovat podle data  apod.statistika ducatozáznamy ducato.JPG

Stránky mají také svou aplikaci pro Android, iOS ale i Windows Phone, takže je možné náklady zadávat ihned po zaplacení.

Pokud je problém s jazykem , exituje mnoho jiných možností. Pro Android vychází v hodnoceních dobře například česky mluvící androidí Fuelio.

 

 

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s