MH17

upd. 19.10.2016  Je zjevné, že nížeuvedená tiskovka se záběry z radarů byla opět představením pro vnitřní trh. Do dnešního dne ona data „bez rakety“ Rusko vyšetřovacímu týmu nepředalo ani po tiskovce ani za celé dva roky a kus od tragédie.


Za dva? dny by měla být zveřejněna závěrečná  zpráva nizozemské vyšetřovací komise z kriminálního vyšetřování pádu letadla v Ukrajině.  V Rusku horečně zpracovávají veřejnost vypouštěním nových a nových informacích s základním motivem – letadlo sestřelila Ukrajina.   Tahle tiskovka totálně popírá předchozí vyjádření těchže úřadů a najednou ukazuje informace z radarů, které Rusko vyšetřování komisi nikdy nepředalo. Přitom vyšetřování příčiny katastrofy bylo uzavřeno loni na podzim. Dnešní inovované prohlášení ruského ministra obrany prakticky online hodil do koše Eliot Higgins z Bellingcat. Zvykněme si na to – současné vedení Ruské federace lže kudy chodí.

 

…It’s now clear that on July 21st 2014, only a few days after 298 were killed in Ukraine, the Russian Defence Ministry presented to the world a series of clearly fabricated evidence and claims, and even the Russian Defence Ministry’s own evidence proves that is the case.

 

celá tiskovka v ruštině

Rusko v poslední verzi vyvrátilo svá dřívější tvrzení o su25 pohybujících se v okolí su25 i teorii o ukr. kapitánovi Vološinovi , který měl mh17 sestřelit. Nyní po dvou letech vyrukovalo s radarovými záznamy včetně záznamu padajících trosek. Na záznamech však není žádná stopa po 5m veliké raketě, přestože bez problémů zobrazuji 2m veliký bezpilotní letoun se sníženou odrazivostí. Doslova tvrdí, že  z východu žádná raketa neletěla a případnou raketu letící z Ukrajiny radar údajně neboj vidět. Uff.

Už to leze.

28.9.2016 Vypadá to, že vyšetřovací komise zatím nemá důkazy, aby určila kdo ze zhruba 100 lidí zapojených v transportu BUKu byl ten, kdo dal povel k výstřelu a kdo byl zodpovědný za převoz BUKu na území Ukrajiny. V tomhle ohledu se ve vyšetřování bude dál pokračovat, aby bylo možno zodpovědné osoby postavit před soud.  V každém pádě je komise jednomyslně přesvědčena, že byl BUK přivezen z Ruska a tam se i po zločinu vrátil. Závěry o zodpovědnosti státu nebo jednotlivců komise odmítá zveřejnit, protože vyšetřování dále pokračuje a na takové závěry je brzo. Tisková konference od 12:55

 

 

Last update:
22-01-2010 | 13:30

Nederland – The Joint Investigation Team (JIT) is convinced of having obtained irrefutable evidence to establish that on 17 July 2014, flight MH-17 was shot down by a BUK missile from the 9M38-series. According to the JIT there is also evidence identifying the launch location that involves an agricultural field near Pervomaiskyi which, at the time, was controlled by pro-Russian fighters. This was announced today by the JIT during a presentation for the relatives of the victims. Members of the JIT, Australia, Belgium, Malaysia, the Netherlands and Ukraine, are working together on the criminal investigation into the crash of flight MH17.

Vyšetřovatelé v současné době nemohou odpovědět na otázku, zda posádka BUKu dostala příkaz či zda byl výstřel iniciativou posádky BUKu. Vyšetřování pokračuje, další informace je možno očekávat na začátku roku 2018 :-(((

A tohle s tím také souvisí. Pokus ruských hackerů o vlámání se na servery Bellingcat. Na obrázku je timeline se zaznamenanými útoky.

image04-4-1030x613

2.10. Austrálie očekává pojmenování viníků na přelomu roku a poté postup jako pro atentátu nad Lockerbie. Vzor Muammar Vladimíre.

4.10.2016 o poslední tiskovce MORF, která připustila, že mh17 bylo sestřeleno BUKem, ukázala však radarové záznamy (po 2 letech od katastrofy) má kterých však žádná raketa vidět není. Článek dokazuje proč naopak rostovský radar raketu musel vidět.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s