KODI na čem to spustit? + rada na závěr

Ještě jednou se vracím ke KODI. Psal jsem tu někde, že se to dá provozovat na starém pc, notebooku apod., ale pak se bude okolo TV povalovat kus šrotu, v lepším případě třeba takhle:

20161001_095200_30004264706_o.jpg

Zkoumal jsem Android TV, ale zatím jsem nenašel kvalitní, která by nepodléhala DPH při dovozu. Pokud by se s tím chtěl někdo zabývat, nejlepší review jsem našel u Beelink MiniMXIII II, já se k tomu možná vrátím za dlouhých zimních večerů.

Existuje dostupný mikropočítač postavený v UK na ARM procesoru, je to již minimálně 3. generace – Rapsberry Pi 3 B :

 • A 1.2GHz 64-bit quad-core ARMv8 CPU
 • 802.11n Wireless LAN
 • Bluetooth 4.1
 • Bluetooth Low Energy (BLE)
 • 1GB RAM
 • 4 USB ports
 • 40 GPIO pins
 • Full HDMI port
 • Ethernet port
 • Combined 3.5mm audio jack and composite video
 • Camera interface (CSI)
 • Display interface (DSI)
 • Micro SD card slot (now push-pull rather than push-push)
 • VideoCore IV 3D graphics core

Tahle malina se dá u nás koupit rovnou v sadě s krabičkou, napáječem a SD kartou s předinstalovaným zavaděčem NOOBs. Není to jednoúčelová záležitost, s ohledem na velké množství portů se dá používat i ve všelijakém vynalézání a experimentování ve všem, kde je potřeba počítač – třeba .

20161001_100219_29410519854_o

Po připojení usb myši a klávesnice, napáječe a LAN se RPi ihned přihlásí do sítě a v nabídce se objeví několik možných operačních systémů ke stažení. Pro KODI je zde připravena verze LibreElec – odvozená od Openelec – popisoval jsem dříve. Po zaškrtnutí volby je tahle verze domácího multimediálního centra rychle nainstalována. Pak je již potřeba udělat základní nastavení (wifi, nastavit IP adresu, češtinu apod.),  stáhnout doplnky a vzít pytlík popcornu a začít sjíždět filmy, seriály atd.

Pár fotek (Klikni na obrázek):
Rapsberry Pi 3 b//embedr.flickr.com/assets/client-code.js

 

Pokud chcete provozovat KODI na starém, slabém apod. počítači, doporučuji místo provozování ve windows, androidu nebo linuxu použít KODI v podobě celého systému. Můžete použít Openelec, ale příprava SD karty pro instalaci je přeci jen trochu krkolomná. Z tohohle projektu se ale oddělila druhá větev LibreelecU ní probíhá příprava jednodušeji.

Ze stránky Downloads je dobré stáhnout aplikaci “LibreELEC USB-SD Creator” , je k dispozici pro Windows, macOS i Linux. Po spuštění nastavíte komba v okně aplikace podle typu počítače  na který instalujete. V tomto případě, jsem prováděl instalaci na Raspberry PI3, který jsem vybral v okně 1. Aplikace mi automaticky zvolí obraz instalačního disku.screenshot-2016-10-10-19-44-31

Pomocí tlačítka Stáhnout obraz stáhnu do počítače. Obraz není nijak velký a za chvíli je stažený.

screenshot-2016-10-10-19-49-48

V okně 3 vyberu SD kartu, pokud je to nutné. Aplikace je chytrá, kartu  L: mi našla. Stisknu Zapsat. Potvrdím varování,  že bude karta přepsána . Instalace netrvá ani minutu. Pak již stačí jen SD kartu vložit do RPI3 a zapnout.

Screenshot 2016-10-10 19.59.20.png

 

Opět – samotná instalace na RPI3 netrvala ani minutu. Program nabootuje do průvodce, který umožní připojit k wifi. LibreELEC ale má již přednastavené i základní repozitáře, které ale samy o sobě nejsou příliš zajímavé. Další nastavení a stažení repozitářů jsem uváděl dřív, návody se dají na internetu snadno najít.

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s