Fotky Google

Nějak mi to uniklo, nebo jsem vůbec nepochopil zprávy Googlu o konci webových alb spojených s Googlem opuštěným správcem fotek Picasa. Z tohohle jsem si nakonec našel tohle.

Důležité, co se hlavně změnilo. Podle druhého odkazu došlo do současnosti ke zvětšení velikosti ukládaných fotek bez komprimace až na 16 Mpx. Abych si to ověřil, nahrál jsem fotku v originálu velkou 4,8 MB. Po stažení z Fotek Googlu zabírá velikost 1,8 MB. Srovnání podrobností je na následujících dvou obrázcích:

No nic se na tom nepozná. Tady jsou rozměry na disku:

srovnani-velikost

A tady je zvětšený výřez z obou obrázků. No jo jsou to samé čtverečky, holt to není film.

originalstazeno

Hm, moc rozdílu není vidět. Takže jsem to zkusil ještě s jednou, originál 8MB víc asi můj foun nevytvoří. Stažená kopie již vypadá jinak, velikost jen 764 kB, vlastnosti se taky změnily :

Zvětšený výřez pak vypadá takto -první je originál, druhý z Fotek Googlu zálohovaná kopie.

origvyrez

kopievyrez

Takže asi takto, v současnosti fotky odeslané do Fotek Googlu při volbě synchronizace – Ve vysoké kvalitě (neomezený úložný prostor) jsou cca do velikosti 4 MB zálohovány prakticky v původní kvalitě, při větších velikostech to dopadá viz. výše. Pokud byste chtěli zálohovat všechny fotky v originální velikosti, budou vám ukusovat z vašeho přídělu na Googlu, který dnes je 17 GB

gmail

A kdybyste chtěli fotky takto zálohovat, je to možné ze všech zařízení, které si vymyslíte. Stáhnout je možno zde, jsou zde i odkazy pro stažení do zařízení Android či Apple.

google-photos-uploader

Výsledkem pak je, že se vám z telefonu automaticky zálohují všechny fotky. Stejně si můžete v počítači nastavit zálohování složek , do kterých ukládáte obrázky z fotoaparátu. Ještě pár fotek z instalace v PC – obrázek je třeba rozkliknout

FotkyGooglePC

a z telefonu (opět je třeba kliknout) :

 FotkyGoogleAndroid//embedr.flickr.com/assets/client-code.js

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s