Válka Rusko – NATO

David Jewberg je Senior Analyst (pro Rusko) v U.S. Department of Defense (DoD). Článek je přeložen z facebooku, originál údajně částečně upravený je zde. (Podle svého vyjádření na FB požádal o uvolnění že služby po vítězství D. Trumpa)

VÁLKA RUSKO A NATO:
JAK TO BUDE

Jen jedna otázka opravdu zneklidňuje Pentagon: kdo podepíše akt kapitulace za  Rusko.

Putin je teď velmi nebezpečný: problém je, že to nemá žádou volbu. Udržet Krym bez pozemního průchodu se nedá a dobýt Mariupol nedokázal. Ale opustit myšlenku Krymu a „Novorisiji“ pro Putina znamená přiznat porážku jako stratég, ukázat slabost, ztratit podporu. Na druhé straně, pokud tak neučiní, sankce z Ruska nebudou sejmuty. Putin sám sebe zahnal do kouta.

A když si uvědomil, že Trump už fakticky prohrál volby, začal se připravovat na totální válku, aby odpoutal pozornost obyvatelstva a mohl vyjednávat se Západem. A chce to realizovat před příchodem nového prezidenta Spojených států, tedy do ledna 2017, neboť Hillary Clintonová zjevně nebude Rusku ochotna poskytnout úlevy. Nejpravděpodobnější scénář bude podle gruzínského vzoru z roku 2008 nebo podle ukrajinského z roku 2014: Putin se pokusí  tak či onak pod záminkou ochrany rusky mluvící populace obsadit kousek sousední země, která není členem NATO, ale pokouší se dostat  mimo zónu vlivu Kremlu. Celkem máme tři kandidáty: stále tatáž Ukrajina, tatáž Gruzie, Bělorusko a Arménie. Putin se pak pokusí domluvit se Západem  -vyměnit okupovaná území za úplné nebo částečné zrušení sankcí. To se však již nestane.

Existují tři možnosti: válka mezi Ruskem a Spojenými státy, která přeroste do války s NATO, krvavá revoluce v Rusku samotném, nebo jeho transformace do podoby Severní Koreje. Nikdo na světě tohle nechce, ale jiné možnosti zatím, vzhledem k rétorice a akcím Putina, nejsou v dohlednu. Rozeberu první variantu, protože ta v tuto chvíli vypadá nejpravděpodobněji.

V Pentagonu, kde nyní pracuji, jsou rozpracovávány plány pro válku se všemi zeměmi na světě, ale válečné plány s nestabilními a agresivní režimy jsou rozpracovávány do větších podrobností – včetně s Putinovým režimem.  Potenciální válka s Ruskem nebude podobna té s Irákem v roce 2003. I když má Rusko stejně velkou  armádu a stejnou úroveň technologického rozvoje. Irák ale měl disciplinovanou a zkušenou armádu, bez opilství a krádeží.

Od doby, kdy se Sovětský svaz zhroutil, vojenská věda pokročila daleko do budoucnosti. Války se nevyhrávají prostřednictvím vojáků, tanků ani s pomocí letadel. Zde je scénář bleskové války s Ruskem bez spojenců (S výjimkou Číny by  si nikdo nedovolil vystoupit na straně Ruska proti NATO. Čína ale není  Ruský spojenec, je to  konkurent.) proti 28 zemí NATO. Byla by to válka 2 % globálního HDP proti 50 % světového HDP. Roční vojenský rozpočet Ruska – 80 miliard dolarů oproti 800 miliard dolarů NATO. Puška proti laseru.

Jaderná válka mezi Ruskem a NATO  možná je, ale ne hned. V každém případě na počátku bude pozemní operace Putina proti sousedům a bluf Putina bez dobrých karet v ruce. Američané samozřejmě nebudou těmi, kteří by udeřili první .
A i když se Putin odváží použít rakety s jadernými hlavicemi (a já si myslím, že by se toho odvážil) a i v případě, že polovina z těchto raket odstartuje, Spojené státy jsou dokonale chráněny systémem protiraketové obrany.

Ačkoli, ve skutečnosti se ruské rakety s jadernými hlavicemi nacházejí v úžasném stavu – doba použitelnosti a funkčnosti  většiny z nich skončila v roce 1997. V případě hypotetického jaderného konfliktu proto  jen malá část z nich dosáhne cíle, některé explodují, dokonce aniž by opustily odpalovací šachty. Jaderné náboje na rozdíl od konvenčních bomb a granátů nelze  uložit do skladu a zapomenout na ně , do doby kdy budou potřeba. Důvodem jsou  uvnitř nálože neustále probíhající procesy, při kterých dochází ke změně složení izotopů , tím náboj rychle degraduje.

Záruční doba funkčnosti atomové nálože v ruské balistické raketě  je 10 let, poté je třeba nálož předat továrně, neboť je v ní potřeba vyměnit plutonium. Rusko ale nemá žádné zásoby plutonia využitelného k výrobě zbraní, takže nemůže vyrábět nové rakety. Jaderné zbraně jsou drahým potěšením a vyžadují udržovat celé průmyslové odvětví pro trvalou údržbu a výměnu náloží. Jediným nebezpečím jsou ruské ponorky u pobřeží Států, ale jsme přesvědčeni, že i ty můžeme zneškodnit.

Odvetný jaderný útok ze strany Států nebude. Jsou humánnější způsoby jak rychle ukončit válku . A přestože podle vojenské doktríny musí být naše reakce také jaderná, je k tomu nutné „OK“ od prezidenta. Ale pokud prezidentem Spojených států v době ruského jaderného útoku bude stále Barack Obama, určitě zvolí humánní způsob.

Proto první do Ruska přiletí neviditelné bombardéry (B-2 STEALTH), které rozbombardují vojenské objekty a továrny. Přiletí nové elektromagnetické drony CHAMP a elektromagnetickým impulsem navždy vypnout všechna elektronická zařízení ve větších městech Ruské federace. Všechno, vítejte ve středověku! Putin se svými blízkými spolu uprchnou (Severní Korea, Írán, Sýrie, Venezuela) nebo se budou schovávat v nějakém bunkru, dokud to půjde.

Celá válka s Ruskem potrvá 10-20 dní od doby prvních úderů NATO. A pouze jedna otázka opravdu vzrušuje Pentagon: kdo za Ruska podepíše listinu o kapitulaci? Po válce NATO jmenuje důstojníky (mezi nimi pravděpodobně i mne) dočasnými úředníky a manažery. Všichni předchozí „služebníci národa“ budou postaveni před soud nebo budou podrobeni lustracím. Pod naším řízením nebude žádná korupce. Pomůžeme poraženým Rusům jídlem (opět!), lékařstvím, infrastrukturou a technologiemi. Vyvedeme zemi  21. století.

Poté co odzombírujeme velkou část obyvatel Ruska zhruba za rok nebo dva, pomůžeme organizovat spravedlivé volby. Poté co se uskuteční volby  legitimní vlády, ponecháme asi 1000 poradců k pomoci a k zabránění vzniku nového Putina nebo Stalina. Poradci také pomohou zajistit rozvoj infrastruktury, armády, policie a státních institucí.

Až si budou Rusové připraveni ve své vlastní zemi vládnout sami , opustíme Rusko a v budoucnu budeme spojenci a partnery. Uděláme to samé, co  jsme udělali v Itálii, Německu, Japonsku, Koreji, Panamě a Afghánistánu. V Iráku a v Libyi se nám to bohužel nepodařilo. A pak celý svět bude kamarádit s mírovým a bohatým Ruskem.

xxx

a tady něco odjinud avšak k tématu

RAF

Jak je to s loďstvem USA vs. Rusko

Okolí Mariupolu aktuálně a ještě.

Aktuální  válečné přípravy Ruska.

Nejen o plutoniu

O jaderném štítu Ruska

A tady něco o ruské protivzdušné ochraně. Včera,  15.10. proletěl bezpilotní letoun USA EQ-4 Global Hawk ve výšce okolo 15 km nad Krymem a Donbasem a odtud podél ruské hranice přes Ukrajinu, Moldavii, Rumunsko a Bulharsko doletěl na letiště v Řecku. Dlužno říci, že letoun je schopen provádět rozvědku do vzdálenosti 300km, takže pro zjištění situace na Ruskem ovládaných územích Ukrajiny nebylo nutné nad nimi letět. Ruská protivzdušná ochrana ho objevila teprve poté, co se objevil u hranice Donbasu s Ruskem.

Admirál Kuzněcov jede do války. Letadla nehledejte, nějak nejsou.

Posádka Admirála K.

14724519_614340275436072_7016200953132492179_n.jpg

Trapas Španělska, které chtělo pokoutně prodat agresorovi mazut do kotlů .

Kuzněcov nesehnal mazut ani na Maltě -údajně kvůli petici občanů a driftuje ve středozemním moři než přijede cisterna.

O tom,  jak neadekvátní člověk řídí kolos na hliněných nohách se zrezlými atomovkami svědčí to, že nyní kritizoval slova dvorního propagandisty Kiseljova o tom, že USA přemění na atomový popel. Tyhle bláboly zazněly z obrazovek ruské TV před dvěma roky. K tomu komentář

Začátek listopadu

Válka hackerů

28.11.2016 letadla z Kuzněcova byla přesunuta na pevninu, protože létat z lodi je nebezpečné. mig29 spadl do moře protože mu došlo palivo. a to došlo proto, že nedostal povolení k přistání,protože nebyla dokončena oprava paluby poškozené při předchozím přistání.

Vypadá to že MIG 29s mají pořád nějaké problémy  

5.12.2016 Ale i s SU-33 jsou problémy. Takže nejspíš to skutečně bude v lodi a ne v letadlech. Údajně přetržené záchytné lano. Neumí to prostě udělat.

S-300

25.1.2017 Už se vrací za doprovodu ruské flotily a bedlivého hlídání ozbrojenými silami Velké Británie

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s