Ukrajino Ukrajino

upd. 7.11.2016 M. Saakašvilli podal demisi z postu šéfa Oděské oblasti. Nakonec oligarchové a staré struktury opět válcují výsledky Majdanu.

 

—————————-

Co vede prezidenta Ukrajiny souhlasit s volbami v Donbasu za ruských podmínek a přítomnosti nejen teroristů, ale i Ruské armády? Putin nic neplní a nesplní a volby, pokud k nim dojde nemají smysl. Jediný důvod je snad v tom, že Porošenko ví, že nic z dohod nebude splněno. A jestli si zástupci Evropy myslí, že věci posunuli dál, obávám se, že se hluboce mýlí. Kde se berou naděje, že je lhář Putin schopen resp. ochoten dodržet nějaké smlouvy když jich už tolik bezohledně porušil? Proč se Ukrajina nebrání proti agresi u soudů? Obávám se, že Majdan téměř ničeho nedosáhl a opravdu bude nový. Někdy.

upd. no ony se tam ale děly věci v Berlíně.

 

Uff Jacenjuk byl u Bidena a tak to vypadá, že se USA postavili proti putinskému plánu podporovanému mnoha evropskými „politiky“ (zejména Francie a Německo) spojit zrušení sankcí s plněním Minských dohod Ukrajinou. Podle plánu měla hrubě řešeno Ukrajina přijmout zpět Donbas v podstatě v současném stavu. Vedlo by to buď ke ztrátě nezávislosti Ukrajiny nebo jejímu krachu. Spojené státy se nadále budou držet principiálních postojů: 1. zastavení palby, 2. odvod vojsk a těžkých zbraní, 3.Vrácení kontroly hranice Ukrajině. Zjevně nepodpoří přání některých Evropanů, řešit konflikt na úkor Ukrajiny kvůli soukromým finančním zájmům.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s