USA

Tak si Američani zvolili nového prezidenta. Výsledek voleb mi tak trochu připomíná výsledek druhého kola naší první přímé volby prezidenta ČR. Také jsem si myslel, že člověka ,který v předvolební kampani dělal takové podrazy přeci nebude národ volit. A od té doby je vidět, že to co se dělo ve volební kampani byla proti současnosti procházka růžovým sadem.

Odcházející prezident Obama se možná považuje za mírotvorce a jak jeho prezidentování vypadalo v USA mohu těžko posuzovat, také to jako demokrat neměl s oběma komorami ovládanými republikány lehké. Nás se ale spíše týká jeho působení ve světě a jeho působení v téhle oblasti bude budoucnost podle mého názoru hodnotit velmi negativně.

Proto mi není jasná jedna věc. Pokud to dobře chápu, je Republikánská strana v politickém systému USA spíše pravicovou a konzervativní stranou. Dost dobře tedy nerozumím potlesku Miloše Zemana ani nadějím  Vovy Putina na zlepšení spolupráce. Náš prezident je dnes pro západní politiky obyčejný nýmand a Putin je mezinárodní zločinec. Co se touhle volbou změnilo?

k tématu:

M. Pence vysvětluje některé výroky Trumpa o Putinovi

A o Česku a Polsku

A trochu naděje, proč by nemusel být Trump tak špatný prezident jak se zdá

A

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s