Sýrie

upd. 5.12.2016 Der Kriegsverbrecher Assad gehört vor Gericht

 

Upd. 29.11.2016 Erdogan prohlásil, že cílem Tureckého angažmá v Sýrii je konec vlády Asada,  kvůli němuž zahynul 1 mil. lidí. Blekota blekota, později to zase odvolal.
Upd. 25.8.2016 Včera překročily tanky turecké armády hranici mezi Tureckem a Sýrií. Krom IS útočí také na Kurdy, kteří jsou zde součástí SDF. Turecko jim pohrozilo, pokud se nestáhnou na východ od Eufratu.

Dnes byl IS vytlačen z města Jarabulus, a přišel tak o jedinou spojnici s Tureckem a tím i okolním světem. Proč k tomu nedošlo dříve? To bychom se asi museli zeptat RTE.

Upd. 17.8.2016 O zápalných bombách (napalm) se psalo u nás.
Upd.13.8.2016 Po ústní neoficiální dohodě a s mnoha stovkami mrtvých za zády opustili poslední bojovníci IS spolu s civilními rukojmími poslední obklíčenou kapsu v severní části města Manibej na severovýchodním  předměstí Aleppo. Aby zabránily dalším obětem  civilistů,  umožnily Syrské demokratické síly  (SDF) odchod.

Tady je k tomu detail.

30.6.2016 About 950 children and women between 2498 citizens killed by Russian airstrikes during 9 months

26.6.2016 Podle zatím nepotvrzených zpráv byl IS vyhnán z Faludži.

Upd. 24.6. 2016 Aleppo v pondělí

.

image

Více než 60 dní probíhá podle SOHR „hysterické“ letecké bombardování okolí Allepo. Kromě stovek obětí včetně dětí a žen jsou výsledkem další desetitisíce emigrantů. Politika západu tj. zcela před volbami „vyklusávajícího“ prezidenta Obamy (jeho politika ve druhém období bude zcela jistě historií odsouzena ) i migrací ze středního východu přímo ohrožené EU je zcela bezzubá.

Chemické zbraně použité v Aleppo.

PS Rusové kromě kazetových údajně použili i termobarické bomby, silnější výbuchy dokáže jen atomovka. Zprávy hovoří i o zápalných bombách.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s