Aleppo + TU154

aleppo

The Guardian

Upd.25.12.2016 Letadlo s partou propagandistů se  rozletělo na kusy nad mořem nedaleko Soči. Nebudu spekulovat o ďábelské možnosti, že za katastrofou jsou následníci KGB, jestli letadlo někdo vyhodil do vzduchu, pravděpodobně to byl nějaký sunita podobně jako při nedávné vraždě ruského velvyslance.

Podle všeho tahle parta letěla dát poslední facku odpůrcům Asada, vyhnaným z Aleppo tím že zapěje v ruinách jednoho z největších měst Sýrie. Podobně tomu bylo i v Palmyře, kde zahrál symfonický orchestr. Následně byla Palmýra prakticky bez boje opět vrácena IS. Jakýpak asi bude další osud Aleppo?

Zajímavé je že na západě je stále mnoho politiků, kteří stoji o spolupráci s režimem, okolo kterého se za pár posledních let nakupila taková hromada mrtvol.

Upd. Zajímavý názor . Prvním nalezeným kusem havarovaného letadla byla část předního podvozku*, další trosky byly rozmetány až po 8 km ve směru letu.  S ohledem na to, že letadlo nepotřebovalo doplnit palivo-mohlo do cíle doletět bez mezipřistání – domnívá se autor,  že do prostoru podvozku byla vložena již v Moskvě bomba, která by v případě letu vybuchla nad Tureckem. Stále více mi to připomíná spatlanou diverzi, tak jak ji umí spatlat jen ruské tajné služby. V každém případě by však výbuch nad Tureckem moc pozitiv ve vztahu Ruso-Turecko nepřinesl.

* podvozek našli až pro nálezu černé skříňky po vánocích. Takže třesky plesky sdělovacích prostředků. Důvěřuj,  ale prověřuj

Upd.27.12.2016 Vím jak na to. Jako když se chtěl udržet Brežněv u moci, zvedl morálku národa tažením do Afghanistánu (nikoliv Merkelová, ale tady je počátek dnešní vlny emigrantů). Když se dral k moci Putin, nechal po Rusi vyhodit do vzduchu několik paneláků i s jejich obyvateli. Takže dnes je ten pravý čas, vyhnat do Sýrie pár tisíc ruských kluků, kteří doma stejně nemají co dělat a jen chlastají metanol v baryšniku, takže předhonili i naše mrtvé z metanolové aféry.

Ono totiž je to tak, že spráskané Asadovy oddíly nejsou schopny bez íránských bojovníků a libanonských teroristů a hlavně ruského bombometání padni komu padni udržet ani to malé území, které se jim podařilo znovuvybojovat.

Mimochodem IS. Ještě si někdo po akci u Palmýry myslí, že proti nim Rusové bojují? Pokud ve vojenském vedení jsou stále bývalí Husainovi důstojníci ze strany Baas, tak ti jsou prošpikováni ruskými agenty. Existují samozřejmě nepotvrzené informace o tom, že i o připravovaném atentátu v Paříži Putin věděl.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s