Jak zvýšit a vylepšit rychlost vaší Wi-Fi

Image.jpg

Zjistěte, jak zvýšit a zlepšit rychlost Wi-Fi: Jak všichni víme, Wi-Fi je v internetovém světě důležitá , a nemůžeme popřít fakt, že většinou je internet využíván na mobilních zařízeních. Pokud tedy máte jakýkoliv problém s nízkou přenosovou rychlostí, špatným příjmem atd, pak zde najdete několik tipů, které mohou zvýšit a zlepšit rychlost vaší WiFi.

Miliardy lidí dnes používají  osobní WiFi sítě ve svých domovech a na pracovištích. Mnoho lidí nicméně tvrdí, že rychlost jejich wifi sítě klesá. Existují určité faktory, které mohou ovlivnit rychlost WiFi jako je napadení WiFi sítě, nesprávné umístění WiFi routeru nebo nesprávné nastavení WiFi atd. Takže v tomto článku vám řekneme vše o tom jak zvýšit/zlepšit rychlost Wifi. Tyto kroky vám pomohou užít si vysokorychlostního internetu přes WiFi.

Přečtěte si také:  How To Use Both Data & WiFi To Boost Internet Download Speed

Jak zvýšit a vylepšit rychlost vaší Wi-Fi

Níže jsou uvedeny způsoby, kterými můžete snadno zvýšit svou rychlost WiFi a užít si vysokorychlostní internet na Wi-Fi zařízeních. Zkuste je všechny.

Nejnovější technologie WiFi

 Image.png

To je jeden z nejlepších způsobů, jak zajistit, aby vaše WiFi síť byla rychlá a spolehlivá. Pokud používáte zastaralý hardware, pak je doporučenou cestou k nápravě použítí aktuálního hardware. Přesvědčte se, zda používáte aktuální bezdrátovou kartu i ve vašem počítači pokud chcete být připojení plnou rychlostí.

Restartujte Router podle plánu

image-1

Podle obrázku to nedělejte, protože si zrušíte nastavení routeru a zaděláte si na problém. Router je potřeba restartovat softwarově, vypnutím napájení (vytažením napáječe) nebo nejlépe automaticky (pozn. ok).

Zkuste restartovat router ve vhodný čas, tak aby se obnovila všechna nastavení routeru a vymazaly všechny prázdné pakety směrovače. To urychlí vaše připojení k Internetu. Směrovač byste měli restartovat jednou denně. Pokud máte hardware nejnovější technologie, můžete v něm nastavit plán automatického restartování.

Umístění směrovače v centru a ve výšce

image-1

Umístění WiFi routeru může být problémem zejména v případě, že jste ho umístili do rohu vašeho domova. Pak je velká šance, že budete mít nízký nebo žádný signál na druhém konci vašeho domu.

Nejlepší místo pro směrovač je co nejblíže středu domácnosti nebo do otevřeného prostoru. Ujistěte se, že jste ho umístili co nejdále od jiné elektroniky.

Zvýšení dosahu Wi-Fi s DIY (udělej si sám) triky

image-2

Sílu signálu WiFi můžete zvýšit asi 1,5 krát následující metodou. K tomu potřebujeme rozříznout plechovku od piva podél svislé osy a pak ji pro zesílení signálu WiFi navlékneme na anténu směrovače .

Přečtěte si také:  Jak odstřihnout další zařízení od vaší sítě Wifi

Chraňte svou Wifi před hackery

image-3

Hlavními příčinami náhlého poklesu rychlost WiFi je možnost, že síť je hacknuta počítačovým pirátem. Někdo může používat vaší WiFi a spotřebovávat šířku pásma. Takže lepší je chránit si WiFi před hackery použitím silného hesla.

Přečtěte si také:  Jak zabránit krádení Wifi a odchytávání WiFi Hackery

Umístění antény

image-4

Pokud máte více antén, interních či externích, zkuste je umístit kolmo k sobě. Alf Watt, bývalý WiFi inženýr u Apple vysvětluje, že příjem mezi směrovačem a zařízením je maximální, když antény přijímače i vysílače jsou ve stejné rovině.

Zbavte se rušení od jiných zařízení

Image [2].png

Ostatní spotřebiče jako bezdrátové telefony, mikrovlnné trouby a další spotřebiče mohou ovlivnit rychlost WiFi , takže je lepší se jich zbavit . Také můžete použít dvoupásmový WiFi router, na který tyto spotřebiče nemají žádný vliv.

Přečtěte si také: Top 10 Best Wifi Hacking Apps For Android

Vyhněte se na šířku pásma náročným aplikacím

image-3

Existuje mnoho aplikací, které zůstavají připojeny k vašemu internetu a mohou spotřebovávat šířku pásma internetu. Pokud máte v počítači nebo smartfounu nainstalované  aplikace , které spotřebovávají velkou šířku pásma a zpomalují vám tím internet , pak je třeba takové aplikace nebo software odinstalovat. Pokud chcete použít WiFi na vašem počítači, pak nezapomeňte vypnout WiFi ve vašem smartphonu.

Přečtěte si také:  Jak povolit pouze vybraným zařízením připojení k Wifi síti

Najděte správný kanál bezdrátové sítě

image-4

Pokud máte sousedy, kteří používají WiFi, pak váš kanál může být ovlivňován jejich signálem.Je tedy lepší použít kanál, který je odlišný od ostatních sítí. K nalezení vhodnějšího kanálu pro váš router můžete použít aplikace jako je Wi-Fi Analyzer .

Přečtěte si také:  Jak používat obojí Data & WiFi na podporu Internetu rychlost stahování

Váš starý router použijte jako opakovač

Image [5].jpg

Opakovač (repeater) je zařízení, které opakuje signál se zesílením. Můžete váš starý router proměnit v opakovač a přenášet s ním váš signál na větší vzdálenosti a pak si můžete užít vysokorychlostní internet s plnou sílou signálu.

Přečtěte si také:  Jak vytvořit WiFi Hotspot v systému Windows 10

Najděte ideální místo pro váš Router

image-6

Váš směrovač můžete umístit v ideálním místem, které vám může poskytnout lepší rychlost než jakékoliv alternativní místo. Ideální místo pro váš router můžete náhodně vybrat  a zajistit si lepší rychlost internetu.

Přečtěte si také:  Jak hacknout heslo WiFi na Androidu (bez rootu)

Výše jsme popsali metody jak zvýšit/vylepšit rychlost Wifi. Jejich využitím můžete jednoduše zvýšit rychlost vašeho Wifi internetu. Tyto metody jsou jednoduché a snadné k implementaci.

Článek byl zveřejněn na webu techviral.com

 Doplněno

Tady je dalších 10 rad na zvýšení výkonu wifi routeru:

  1. update firmware routeru na poslední verzi
  2. umístit router na vhodné místo
  3. zabezpečit router dobrým heslem místo původního admin/admin
  4. Zvolit vhodný Wi-Fi kanál
  5. Odpojit od wifi staré přístroje
  6. zkontrolovat rychlost pomocí ping testu . Rychlost sítě se dá dobře a po delší dobu měřit na www.testmy.net
  7. restartujte router (možná je nejlepší nastavit pravidelný automatický restart, pokud to firmware umožňuje)
  8. použite více routerů, případně dodatečný AP nebo repeater.
  9. zkontrolujte, zda nedochází k ovlivňování blízkých bezdrátových přístrojů (bezdrátové domácí telefony, mikrovlnky, dětské chůvičky apod.)
  10. pokud router nebude uprostřed místosti, zkuste pokud to jde vyměnit anténu za jinou s vysokým ziskem.
Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s